Bajka o dobrym, ale zepsutym planie zagospodarowania przestrzennego

Dzisiaj bardzo ciekawa informacja zaobserwowana przez czytelniczkę wąsatego bloga. Zainteresowani sprawą będą zwłaszcza Ci z Was, którzy obserwują „postępy” przy tworzeniu miejscowego planu zagospodarowania miasta i gminy Łęczna.
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że uchwalony przez Radę Miejską w Łęcznej nowiuteńki plan z 15 listopada 2017 r., został w części unieważniony przez Wojewodę Lubelskiego w rozstrzygnięciu nadzorczym z dnia 22 grudnia 2017 r.
Link do rozstrzygnięcia: http://edziennik.lublin.uw.gov.pl/WDU_L/2017/5587/akt.pdf

Przyczyny były następujące:
1) Co do niektórych miejskich działek nie określono wszystkich wymaganych przepisami wskaźników i parametrów, tj. maksymalnej i minimalnej intensywności zabudowy, minimalnego procentowego udziału powierzchni biologicznie czynnej oraz maksymalnej wysokości zabudowy;
2) Co do działek zlokalizowanych przy drogach wojewódzkich nr 820 i 829 nie uwzględniono stanowiska Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, który określił minimalną nieprzekraczalną linię zabudowy w odległości 25 m od krawędzi jezdni w/w dróg (w uchwalonym planie widniał zakres 14-17 m).
Jak zapewne się domyślacie, umowa zawarta przez Gminę Łęczna z Instytutem Rozwoju Miast z siedzibą w Krakowie w zakresie opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje żadnej kary umownej dla tej firmy w sytuacji unieważnienia przez wojewodę w części lub w całości przygotowanej do uchwalenia przez Radę Miasta dokumentacji.
Ba, włodarz naszego miasta również nie widzi żadnego problemu i wprost przyznaje, że w/w Instytut wykonał przedmiot umowy należycie. Ale oprócz tego stwierdza, iż trwają prace „naprawcze” planu. To jak to w końcu jest? Plan dobry, ale zepsuty?
Dla Wojewody Lubelskiego uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego zawierał istotne wady prawne, więc kto tutaj rozmija się z prawdą?
Jeśli macie zastój inwestycyjny na swoich działkach dzięki tej sytuacji, zachęcam do kontaktu. Takich osób jest na pewno sporo.

Jak możecie przypuszczać, łęczyńskie pseudo-media nawet nie zająknęły się na ten temat. Pewnie przypadkiem… 🙂

Udostępnij, podziel się tą informacją! 😉
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  19 komentarzy do artykułu "Bajka o dobrym, ale zepsutym planie zagospodarowania przestrzennego"

  1. bb pisze:

   Czy ktoś wie ile to może jeszcze potrwać.Bo czekanie w nieskończoność jest bezsensowne .Pani Karolino czy uzyskała Pani jakąś konkretną odpowiedz w U.M. Wiele osób ma działki (te za parkingiem) i chciało by coś na nich „zrobić „.

   • antykos pisze:

    Coś na nich zrobić? Ależ Szanowni Państwo, nasza władza jest jest jaka jest,ale nie stwierdziłem przypadku, aby zabraniała na swojej działce robić tego, co sama najlepiej potrafi, czyli g**no. Proszę się więc nie krępować.

    • Dominiqa pisze:

     Zmiana napsutego planu szykowana jest do uchwalenia przez Radę Miasta na 20 czerwca 2018 r. Później uchwała musi zostać opublikowana przez Wojewodę Lubelskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i od tego momentu najprawdopodobniej wejdzie po tzw. vacatio legis – zazwyczaj to 14 dni od dnia publikacji w Dzienniku.

     • antykos pisze:

      Uff, czyli nie zasmrodzimy bardziej tego, co od lat nieźle śmierdzi. Wywalili nasze pieniądze na opracowanie bubla, a teraz mam być pocieszony tym, że za kilka tygodni wszystko będzie naprawione. Nawet nie zdają sobie niektórzy sprawy, jak bardzo jest to frustrujące. Lecz ci niektórzy to wyborcy Kosiarskiego i Qczyńskiego z ekipą, którzy zdobywając poparcie kleru znowu wygrać mogą.

   • Dominiqa pisze:

    Zmiana napsutego planu szykowana jest do uchwalenia przez Radę Miasta na 20 czerwca 2018 r. Później uchwała musi zostać opublikowana przez Wojewodę Lubelskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i od tego momentu najprawdopodobniej wejdzie po tzw. vacatio legis – zazwyczaj to 14 dni od dnia publikacji w Dzienniku.

  2. Margi pisze:

   Szlag człowieka może trafić… Czy ktoś tu myśli??

  3. Karolina pisze:

   Wraz z mężem chcieliśmy w tym roku rozpocząć budowę. Niestety w Urzędzie Miasta poinformowali nas, że plan wymaga poprawy w związku z tym nie jest aktualny nowy, jak i stary plan. Obecnie nic nie mozemy zrobić tylko czekamy już od lutego na nowy plan. Chcieliśmy składać wniosek o warunki zabudowy, ale „u nas tego nie praktykują”.

  4. Medyk pisze:

   Chciałbym się dowiedzieć co jest prawdą w wypowiedzi p.Kosiarskiego. Niech więc stwierdzi co w jego wypowiedzi jest prawdą a co fałszem i kto jest winien tego zaniedbania.Wstdż się panie burmistrzu bo sam sobie zaprzeczasz.

  5. Medyk pisze:

   Chciałobym się dowiedzieć co jest prawdą w wypowiedzi p.Kosiarskiego, cytuję ,,instytut wykonał przedmiot umowy prawidłowo ,a następnie stwierdza, że trwają prace naprawcze” Niech więc stwierdzi co w jego wypowiedzi jest prawdą a co fałszem i kto jest winien tego zaniedbania.Wstdż się panie burmistrzu.

  6. kalia pisze:

   A ja powiedziałabym, że jest „normalnie”, po łęczyńsku.

  7. Ferdynand K. pisze:

   A może redakcja gazety Wspólnota by zajęła się tematem?
   Wiem, że redaktorzy tej gazety czytają bloga LLE 24
   Panie radny Kuczyński a może pan delikatnie wspomni w swoim komentarzu, że niewypał znów był w mieście.
   A z resztą czy wy urzędnicy potraficie dla miasta coś z „głową” zaplanować?
   Pierwsze Głowa później pieniądze a u was ?
   Czas odświeżyć Plac Kościuszki z nieudolności gospodarza.

  8. aqq pisze:

   O fontannę buraki zadbać nie potrafią dobrze że nie pisze się juz piórami bo by atrament wypili

  9. Basia pisze:

   A co z planem dla gminy? Ostatnia odpowiedz urzedu byla taka, ze dokumenty sa w ministerstwie rolnictwa, w czerwcu bedzie wiadomo co dalej. Za kilka dni czerwiec ale chyba nie ma sie co nastawiac, ze w koncu bedzie po naszej mysli.

  10. Tołdi pisze:

   No tak, coś za cicho było w tym temacie w ostatnich miesiącach. Teraz wiadomo dlaczego. Urząd nie ma się czym pochwalić. Na bruk!

  11. Rafela pisze:

   Czas najwyższy na wymianę kłamliwych urzędasów!

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes