Bartol podejrzany o samodzielne myślenie!

Komenda

Myślicie, że to jest możliwe jedynie na Białorusi czy w Korei Północnej? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej usłyszałem zarzut z art. 45 prawa prasowego. W wielkim skrócie, chodzi o wydawanie gazety bez rejestracji. Nie ma tu pomyłki, chodzi o GAZETĘ ;) Czyn ten zagrożony jest… grzywną.

Jak już wiecie donos w tej sprawie złożył sam „dobry gospodarz”, nie mogąc sobie najwyraźniej poradzić w inny sposób z krytycznymi wpisami (o wynikach głosowań radnych, o urzędnikach pracujących na zleceniu czy procesach rekrutacyjnych w UM).
Z moich obserwacji wynika, że „wódz” chciałby mieć totalną kontrolę nad mieszkańcami Łęcznej. Począwszy od ich portfeli (przez podwyżki), a na umysłach skończywszy (kontrola myśli). Warto zapamiętać, że samodzielne myślenie w Łęcznej nie jest najwidoczniej mile widziane. Można bowiem narazić się na donos. Jest wszak tylko jedna prawda i jest to prawda głoszona na Placu Kościuszki. Warto o tym pamiętać np. przy okazji przyszłorocznych wyborów.

Nie wiadomo jeszcze czy ta sprawa będzie miała swój finał w sądzie, do tego jeszcze daleka droga. Będę jednak informował Was o wszystkich zmianach w tej sprawie. Kolejne wpisy tradycyjnie już wkrótce.

Przy tej okazji przypomniało mi się pewne powiedzenie: „Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani!”. Pasuje tutaj jak ulał. Nie sądzicie? ;)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 31 komentarzy do artykułu "Bartol podejrzany o samodzielne myślenie!"

  1. Karol Tomanek z Jelanki pisze:

   ileż to balasów jest przy władzy to głowa boli, jak profesor ma takie samo prawo w wyborze prezydenta co rzul z pod sklepu to też jest nie fajnie, jak wymrze pokolenie MUNDRE co „wie swoje i ma racje!” to wtedy się coś zmieni na lepsze…. będę się starał.

  2. Rafal Prus pisze:

   Trzeymaj sie Bartol,

   nie daj im wygrac, te faszystowskie barany nie ucisza Cie

   Pozdr z Seulu, do Polski nigdy nie wroce jesli tak sie ten kraj stacza

   A ze prawo z 1984 to juz super ironia…idiota wasaty napewno nie skuma

  3. Cytrynka pisze:

   Świetny blog, trzymam kciuki za kolejne trafne informacje o lokalnych układach władzy.
   Burmistrz ma niski próg bólu na krytykę. Obawiam się, że ma sporo za uszami, bo do władzy zwykle idzie się nachapać … :)

   Kwestia techniczna – Dla pewności proponuję Ci zmienić hosting na jakiś poza Polską :) i po cichu zarezerwuj sobie jeszcze jeden adres (też poza PL) i trzymaj tam kopię ;-)

  4. piotr pisze:

   Widzę, że Łęczna jest bardzo podobna Wadowic. Rzecznik prasowy tamtejszego UM (nazywany złotoustym) został namierzony po IP-ie, kiedy w sieci zamieścił szkalujący komentarz.

  5. Bernardo pisze:

   Przy okazji śledztwa wypłyną inne grzeszki Bartola. Oprócz tego, że działa bez zarejestrowania gazety to dodatkowo obraża w niej Pana Burmistrza i Pana Grzegorza. Jeszcze trochę niech się pomęczą, ale później będzie o nich mowa w historii miasta.

  6. agh pisze:

   Jest wszak tylko jedna
   prawda i jest to prawda głoszona na
   Placu Kościuszki. – pozwoliłem sobie zacytować ten fragment Twojego wpisu. Brzmi jak konkurencja dla ojca dyrektora :D Powodzenia z burmistrzem ;)

  7. Ferdynand K pisze:

   A jeszcze zapomniałem Ci pogratulować – działań.
   Bartolu – cała Polska widziała pierwszą fotkę reportażu, a na niej przyczepę z gnojem jadącą przez miasto.
   Skąd wyjechała nie będę sugerował.
   Wnioski powinni wyciągnąć mieszkańcy.

  8. Ferdynand K pisze:

   Jak Pan Burmistrz zaczynał politykę w mieście sprawę badała Prokuratura.
   Jak teraz pewnie w tej kadencji zakończy sprawowanie władzy też sprawami zajmuje się prokuratura.
   Przypomnę, że w pierwszej kadencji tylko paroma głosami zawdzięcza wygraną z poprzednim Burmistrzem, bo ponownie trzeba było liczyć głosy – te nie w kratce

  9. Adrew pisze:

   Co innego prostowanie myśli, a co innego prostowanie nieprawdziwych informacji. Nikt ani blogerowi ani dziennikarzowi zarejestrowanej gazety nie może prostować myśli więc nie ma obaw. A jak ktoś piszę o kimś nieprawdę to czy to bloger czy dziennikarz musi liczyć się z odpowiedzialnością za słowo. Różnica polega na tym, że dziennikarza do sprostowania wprost obliguje prawo prasowe.

   • Bartol pisze:

    Andrew popatrz jakie sprostowania pisze urząd. Piszą np. że w swoim wpisie sugeruję nieprawidłowości np. przy zatrudnianiu. Ale kiedy ja właśnie to sugeruję, bo tak uważam i moim zdaniem nie ma tu nic do prostowania.

    PS. Zauważyłeś może żeby burmistrz prostował swoją wypowiedź dla Radia Lublin gdzie mówił o 400 000 PLN na miasteczko rowerowe? Ja też nie ;) http://moje.radio.lublin.pl/leczna-miasteczko-ruchu-drogowego-juz-otwarte.html

    • Adrew pisze:

     No to nie ma sprawy, oficjalnie odmawiasz sprostowania. Prawo prasowe to przewiduje pod warunkiem, że będziesz w stanie udowodnić swoją rację. Na tym polega dialog, ty swoje argumenty oni swoje itd.

     • Bartol pisze:

      Andrew, ja niczego nie muszę ;) ani oficjalnie zatwierdzać, ani oficjalnie odmawiać. Urząd natomiast powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wysyłając takie pisma kompromituje i ośmiesza to miasto. Chcesz dialogu z „kolorowym misiem”? Powodzenia ;)

     • szkot pisze:

      Prawo reguluje sprawe bardzo jasno i klarownie. Osoba opisana w blogu ma prawo poprosic o usuniecie wpisu. Jakiegokolwiek wpisu. Administrator moze sie zgodzic, lub nie. Jesli nie – podmiot wpisu ma prawo dochodzic swoich spraw przed sadem. Koniec i kropka. Gdzie tu jest mowa o Policji? Nie ma? Ano – nie ma… Ktos tu wykorzystuje swoje stanowisko oraz uklad z Policja do walki politycznej..

    • Arnold pisze:

     To dlaczego burmistrz nie wskazuje konkretnych treści nieprawdziwych? Przecież może oskarżyć Bartola o pomówienie. Ale na to trzeba mieć dowody. A urząd ich nie ma. Stąd szukanie haka w formie rejestracji gazety. Cała Polska z was się śmieje rządzący Łęczną…..

  10. jupi a jej pisze:

   No cóż…psy szczekają a karawana jedzie dalej.

  11. gosc pisze:

   „Złotousty” jest dobry tylko na sesji, przy swoich „klakierach” i w cytowaniu „złotych myśli” innych. Ale gdy trzeba odpowiedzieć, czy nie wstyd donosić na wolnego blogera to się chowa za plecami sekretarza. A gdzie rzecznik prasowy? Nie miał nic mądrego do powiedzenia?

   • Arnold pisze:

    Oni nie potrafią zrozumieć że radni czy bloger mogą być niezależni. Nie mogą dobrać się do ich rodziny, wyrzucić z pracy itd więc skarżą do prokuratury. Ale z tego też nic nie będzie. Cała Polska z was się śmieje Panie burmistrzu. Po co Panu specjalista od promocji? W Polsacie dziś mieliście promocję za darmo i to jaką :)

  12. szkot pisze:

   Ja mialbym wracac do Polski!?!?! Tam ktos ma nie poukladane pod czaszka!? Wladza pelna geba sie marzy, komendat na spolke w burmistrzem karty chce rozdawac. Komendant po co wzywal blogera? Na jakiej podstawie?? Niedlugo Cie odwiedza o 6 rano….

   Panie Burmistrzu (bo widac, ze czyta :) )… Panie Burmistrzu.. Kury szczac prowadzac, a nie za polityke sie brac!

   Nigdy, nie ma takiej opcji, abym kiedykolwiek rozwazal powrot do tej Polski rzadzonej przez takich zasciankowych, ksenofobicznych bu%akow!! :/

  13. Mnie również niejednokrotnie straszono prokuratorem jednak w Radomiu widać jeszcze odrobina zdrowego rozsądku została, chociaż… nigdy nic nie wiadomo – może zaczerpną wzorce postępowania od Was :) Mam tylko nadzieje, że działania władz nakierowane na kneblowanie ust niezadowolonym okażą się bezskuteczne, a oni sami zostaną przy tym skutecznie ośmieszone. O sprawie dzisiaj już informował Polsat tak więc trzymam kciuki

  14. zaba pisze:

   A gdzie się schował wielmożny TEO? Wstyd mu, że sekretarza wysłał? Piwa naważył to niech teraz pije.

  15. Fanboy pisze:

   Jeśli to jest blog to dlaczego mail kontaktowy brzmi redakcja@lle24.pl ? Blog ma redakcję? :> Nie bronię teo. Po prostu pytam.

   • Bartol pisze:

    Szablony Wordpresa (bo na nim oparty jest blog) przy konfiguracji wymagają wypełnienia kilku formularzy. Cześć z nich jest już wypełniona domyślnie pole adresu to jedno z nich. Stąd właśnie redakcja w nazwie. Swoją drogą gdyby w nazwie pojawiło się słowo „sutener” to uważałbyś, że to adres agencji towarzyskiej?

  16. Darek1 pisze:

   Ale przecież to nie burmistrz, a jak sam piszesz Bartolu policja postawiła ci zarzuty.

   Czyli to może teraz już burmistrz, policja i prokuratura są w zmowie przeciwko tobie? To chcesz swoim wpisem zasugerować? Bo jak tak odbieram ten wpis.

   Jak wy donosicie do różnych instytucji to jest dobrze tak? Jak policja i prokuratura pracowała po udostępnieniu przez radnego nagrań z sesji to te instytucje było okej, a jak teraz toczy się postępowanie w twojej sprawie to już są be ?

   Zresztą panie Bartolu czemu tak bardzo wzbraniasz się przed wydawaniem gazety zamiast bloga?? Strach przed sprostowaniami ?

   Przecież jeśli będziesz robił to rzetelnie nie masz się czego obawiać.

   W czym problem ?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes