Co znajdziemy w oświadczeniach lustracyjnych? [Dokument]

Logo IPN

Po wybuchu skandalu z radnym Januszem Matyskiem w roli głównej(LINK), przesłaliście do mnie masę próśb o sprawdzenie, czy w urzędowych zakamarkach nie kryje się kolejny „TW Zenek”. Wysłałem więc do Biura Lustracyjnego IPN, zapytanie o treść oświadczeń lustracyjnych składanych przez radnych miejskich i kierownictwo urzędu miejskiego. Co prawda samo oświadczenie nie wnosi jeszcze nic do sprawy ale od czegoś trzeba było zacząć. Otrzymaną odpowiedź możecie zobaczyć poniżej:

(Kliknij na obrazek, aby go powiększyć)

Jak więc widać, żadna z widniejących na liście osób (nawet radny Janusz Matysek) zgodnie ze złożonym przez siebie oświadczeniem, nie współpracowała ze służbą bezpieczeństwa. Jak do tego faktu odniosą się dane zawarte w zbiorach archiwum IPN, zobaczycie już niedługo.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 2 komentarzy do artykułu "Co znajdziemy w oświadczeniach lustracyjnych? [Dokument]"

  1. DEF pisze:

   Praca blogera jest w 100 procentach spoleczna .Jako osoba niezalezna, zrobil bardzo duzo dla demokracji i jawnosci zycia publicznego oraz oczyszczenia z PRL-owską przeszloscią.

  2. Ferdynand K pisze:

   Bartol dawaj następnego agenta „Bonda” na światło dzienne, bo mi się zdaje, że kolejny TW.????????? jest w niepokoju i już zaczął gryźć „PAZURY” w stresie?
   :)

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes