Który z radnych ma 800 000 PLN na koncie?

Sesja

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wracam do przeglądu oświadczeń majątkowych. Przed Wami dokument złożony przez przewodnicząca rady miejskiej w Łęcznej, Krystynę Borkowską(LINK). Co znajduje się w środku?
Była główna księgowa LW Bogdanka może pochwalić się oszczędnościami w niebagatelnej kwocie 859 100 PLN. Względem dokumentu składanego w 2013 roku jest to wzrost o ponad 100 000 PLN.
Dodatkowo przewodnicząca rm posiada udziały w domu i mieszkaniu. Jest także właścicielem akcji spółek: JSW(75sztuk) oraz LW Bogdanka (1299 sztuk – na dzisiaj walory te stanowią wartość ok. 145 000 PLN).
Praca zawodowa przyniosła jej w 2013 roku dochód w kwocie 635 383,34 PLN. Do tego trzeba doliczyć „drobne” 23 844 PLN pochodzące z diety przewodniczącej.

Biorąc pod uwagę zasobność portfela przewodniczącej, prościej jest mi rozumieć głosowania ZA podwyżkami opłat czy podatków lokalnych w Łęcznej (LINK).

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 11 komentarzy do artykułu "Który z radnych ma 800 000 PLN na koncie?"

  1. lolka19 pisze:

   Przeciez R.Misiewicz mieszka w tym samym domu , ktory wybudowal w latach 90 …

  2. eh pisze:

   myślę że tu chodzi właśnie o te ciągle podwyżki i tak ochocze ich uchwałanie. Tacy ludzie oderwani są od rzeczywistości przeciętnego mieszkańca który musi jakoś utrzymać rodzinę za 2 tys zł lub nawet mniej. Dla takiej pani żadna podwyzka niestraszna.

  3. on1988 pisze:

   trochę skrajny artykuł. Była zastępcą prezesa LW, główną księgową – na takich stanowiskach zarabia się dobrze. Myślę, że możemy jej tylko zazdrościć, lecz konstruktywnie. Idąc do pracy w jakiekolwiek firmie dogadujemy się z pracodawcą, że będziemy wykonywali pracę za określoną stawkę. Nie zaglądajmy ludziom do portfeli tak obcesowo ! Bardziej mnie zastanawiają inne oświadczenia. Są radni, którzy z renty wybudowali dom za 700 tys zł :)

   • jupi a jej pisze:

    A w którym miejscu tego artykułu widzisz jakąś skrajność? On podaje do naszej wiadomości pewne fakty i tyle. Już bardziej twój komentarz jest skrajny i nieprzemyślany.

   • Bartol pisze:

    ooo który radny wykazał się takim sprytem i gospodarnością? ;)

    • on1988 pisze:

     Skrajny, ponieważ Pani Przewodnicząca majątku nie dorobiła się na stołku UM tylko w pracy! Ma się kajać, że udało jej się tyle zarobić ?
     A co do tego Pana od domu to ten, który Hotel w Łęcznej buduje, parkuje na zakazie a według oświadczenia majątkowego funkcje dyrektora pełni charytatywnie ;)

  4. ABC pisze:

   A dla niej to różnica czy woda będzie po 10 a nie 20 zł albo śmieci nie 9 a 18 zł. Jej to będzie i tak wszystko jedno. Jak taki człowiek może czuć potrzeby i sytuację tych biedniejszych mieszkańców Łęcznej.

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes