Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!

Obwodnica

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił dzisiaj rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Na ogłoszonej liście miast w których zostaną wybudowane obwodnice, znalazła się Łęczna!

Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Szacunkowa wartość inwestycji to 28 mld zł
Minister wyjaśnił, że wartość całego programu jest na razie szacunkowa, ponieważ w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane „co do kilometra”.

Kolejnym krokiem w realizacji programu 100 obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. Najwcześniej może się ro wydarzyć w sierpniu 2020.

Budowa obwodnic będzie finansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego, który prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Kolejnym źródłem wpływów do KFD są też pieniądze z UE.

Pierwsze przetargi na budowę obwodnic ujętych w programie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Pełna lista obwodnic znajduje się TUTAJ(LINK)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 14 komentarzy do artykułu "Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!"

  1. seniorka pisze:

   Bardzo dobrze , że będziemy mieli obwodnicę ponieważ tiry i ciężarówki jadące przez Stare Miasto jadą przez wąskie uliczki.
   Jak będzie obwodnica to uważam ,że nie trzeba robić kładki nad ul. Lubelską , a te pieniądze można zainwestować w rewitalizacje Starego Miasta bo czekamy już od 2013 roku.

  2. Duch pisze:

   Kolejny chwyt przed wyborami.

  3. Veng pisze:

   Do co pisać takie dyrdynaly to jest tylko chwyt wyborczy przed wyborami prezydenta, obwodnica pòłnocna jest tylko w marzeniach.

  4. tomek pisze:

   Ciekawe co będzie szybciej, obwodnica czy droga do Sosnowicy na którą władza samorządu wojewódzkiego ordynarnie zabrała pieniądze.

  5. Janusz pisze:

   Obwodnica Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82
   Stan prac przygotowawczych:
   Dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.

   Planowana data ogłoszenia przetargu: III kw. 2023 r.

   Cel realizacji inwestycji:
   Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Łęczna jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Jest to największa miejscowość na tej drodze krajowej łączącej stolicę województwa z północno-wschodnią częścią województwa, m.in. docierając do Włodawy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

   Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia drogowego z Włodawy. Połączenie to będzie miało również charakter uzupełniający do realizowanej trasy S19.

   Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

  6. Pandzioch pisze:

   Ciekawe czy wypali tak samo jak samochody elektryczne ¯\_(ツ)_/¯

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes