M. Fijałkowski: Wspólnie zmieniajmy Łęczną – składajmy wnioski budżetowe!

Plpuch2

Nadchodzi wrzesień, a więc miesiąc, w którym rozpoczyna się tworzenie projektu budżetu gminy Łęczna na kolejny rok. Do 20 września każdy mieszkaniec może złożyć propozycje do przyszłorocznego budżetu. Nowa droga, plac zabaw, chodnik, siłownia, a może całkowicie coś nowego, czego jeszcze w Łęcznej nie ma, a widzieliście to w innych miastach – zastanówcie się czego brakuje w Waszym najbliższym otoczeniu.To właśnie jest czas, kiedy swoje sugestie dotyczące przyszłego wizerunku miasta, możecie przekazać władzy i oczekiwać od niej reakcji, szczególnie, że mamy kampanie wyborczą.

Lepsza Łęczna jak co roku (a nie tylko w roku wyborczym jak niektórzy kandydaci) wychodzi z inicjatywą zgłaszania pomysłów i inicjatyw, które następnie w imieniu mieszkańców złożymy jako wnioski budżetowe. Jak to zrobić? Jeśli masz pomysł na nową inwestycję w mieście, wystarczy, że do 15 września prześlesz go na adres redakcja@lle24.pl lub do któregoś z radnych Lepszej Łęcznej. Swoje propozycje możecie także umieścić w komentarzu do tego wpisu na blogu LLE24.pl. Radni Lepszej Łęcznej, jak co roku wypełnią za Ciebie wniosek budżetowy i przekażą go do urzędu.

Dlatego zachęcamy do aktywności i zgłaszania nam Waszych propozycji. Wszyscy miejmy wpływ na kształt naszego miasta, bo bierność w tym temacie oznacza, że kształt ten wyznaczy nam zza biurka urzędnik mieszkający na co dzień w Lublinie czy w Ciechankach, który po Łęcznej przemieszcza się najczęściej jedynie samochodem.

P.S. Ze zdziwieniem obserwuję jak na 2 miesiące przed wyborami kandydat Wspólnej Sprawy Leszek Włodarski chce rozmawiać z mieszkańcami o przyszłości Łęcznej. Może nie byłoby w tym niczego dziwnego, bo władza powinna rozmawiać z mieszkańcami, tylko pytanie gdzie był przez ostatnie 3 lata? Gdzie był we wrześniu 2015, 2016 czy 2017 roku kiedy my zbieraliśmy pomysły od mieszkańców i przekazywaliśmy burmistrzowi. Wiele z tych wniosków było wręcz wyśmiewanych przez Kosiarskiego przy biernej postawie Włodarskiego (jego normalna reakcja – milczenie). Dlaczego wtedy nie chciał z nikim rozmawiać, a nawet przekonywać Kosiarskiego do realizacji dobrych pomysłów nie wymagających milionów złotych na ich realizację. Wybory to naprawdę czas cudów. Będziemy o tych cudach pisać, bo hipokryzja Włodarskiego jest wręcz oszałamiająca.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 12 komentarzy do artykułu "M. Fijałkowski: Wspólnie zmieniajmy Łęczną – składajmy wnioski budżetowe!"

  1. menia71 pisze:

   A może warto byłoby wyjść w naszym mieście do innych ludzi. Mam na myśli turystów, którzy odwiedzają nasze miasto i szukają pamiątek, czegokolwiek, co można by stąd zabrać. A takowych nie ma.
   Inne miasta mają magnesy, breloczki, rozkładanie z zabytkami i ciekawymi miejscami. A u nas… Brak
   Nie wiem czy taki pomysł nadaje się do wniosku, ale nawet jeśli nie to może warto nad tym pomyśleć

  2. Karolina pisze:

   Ja poproszę o chodnik z prawdziwego zdarzenia w nowszej części Starej Wsi. Od skrzyżowania na gorzelnię w stronę Turowoli. Strach iść poboczem, a ten pseudo remont żwirkiem zmieszanym z ziemią, który właśnie przeprowadzili, nic nie wnosi, poza wywaleniem publicznych pieniędzy w błoto, dosłownie. Nie da się po tym iść, a o jeździe rowerkiem czy wózkiem dziecięcym można zapomnieć. Sołtys twierdzi od lat że się nie da. Mamy się cieszyć z latarń.

  3. agh pisze:

   Niech zrobią PORZĄDNY ciąg pieszo rowerowy z wydzieleniem asfaltowej części dla rowerzystów i części z kostki dla pieszych wzdłuż wieprza.

  4. z tego nic nie będzie pisze:

   A ja na co innego zwrócę uwagę. Nowe oznaczenie ulic w mieście. JAKI IMBECYL ZGODZIŁ SIĘ NA TAKI PROJEKT?!
   1) nieczytelna czcionka
   2) czarna czcionka na szarym polu, no bardzo czytelne…

   To powinno być czytelne.. przede wszystkim!

  5. aqq pisze:

   Może by CK otworzyć w weekendy jak w cywilizowanych miastach

  6. eustachy pisze:

   Na stronie https://leczna.24wspolnota.pl/ wybór burmistrza już dokonany. Pełna mobilizacja wszystkich urzędasów. Ze wszystkich komputerów urzędu miasta, szkół, bibliotek, centrum kultury, pgkim i innych instytucji podległych burmistrzowi już zagłosowali i oczywiście wygrywa jedyny słuszny kandydat „wspólnej kasy” Włodarski.
   Propaganda jak za Gierka.
   Poczekamy do wyborów i tam się okaże kto jest taki mocny i jakie mam poparcie w społeczeństwie a nie w śród urzędasów.
   Wszystkie ręce na pokład i nie pozwólmy tym nierobom, arogantom i hipokrytom nadal rządzić w Naszym mieście.

   • observer pisze:

    to nie żadne urzędasy tylko ktoś przez bramke poxy głosuje. Jak to możliwe że wczoraj do 15 wygrywał znacząco Fijałkowski, a po 17 wygrywał już Kosiarski z Włodarskim. Zobaczysz jak się skończy ankieta, będzie głosów więcej oddanych niż w Łęcznej mieszka. hehe

  7. Lumpo pisze:

   Wlodarski to jakaś porażka. W Łęcznej każdy wie ze to Kosiarski znowu chce rządzić tylko z tylnego siedzenia.

  8. Ferdynand K. pisze:

   Urząd Miejski pod nadzorem V-ce burmistrza robi inwestycję na miarę -”może się do wyborów uda”
   Wzięli się teraz panowie do zrobienia przejścia dla pieszych ;) przy ul.Wojska Polskiego tj w urzędowej mowie – bezpiecznego dojścia do garaży.
   Tylko jakoś prace te im przystanęły. Rozkopali fachowcy pobocze i zastój. Może to warunki pogodowe mają wpływ na tempo robót, a może kostkę z Urzędowego składowiska gruzu na ul.Przemysłowej wybierają, by położyć jeden gatunek i to z odzysku – może być to sztuką?
   Być może po moim wpisie będzie panom teraz wstyd i roboty w końcu ruszą.
   Panie burmistrzu pójdzie tam ok 12-16 m2 kostki brukowej, średnio zakłady usługowe biorą od 120-150zł za m2 od ułożenia w tym już jest nowa kostka wraz z materiałem na podbudowę i robocizną – nie stać dziś was?. A komitet wyborczy na drugi dzień po ogłoszeniu w TV wyborów potraficie zarejestrować – a „robić ni ma komu” ;)
   Wstyd.

  9. Malenstwo202 pisze:

   Prosimy o oddanie placu zabaw na Podzamcze… Zabrali nic nie powiedzieli a dzieci nie mają gdzie się bawić…. Plac zabaw powinien być przy Atlance, jak najdalej ulicy… I dzieci i rodzice będą zadowoleni… Przez ulicę 3letnie dziecko puścić same to strach… Proszę o przemyślenie

   • Optymista pisze:

    DOKŁADNIE! Jesteśmy z Łęcznej ale dinozaury i plac zabaw to był obowiązkowy punkt programu prawie na każdym spacerze. A tu nagle plac zniknął! Ktoś wie czy będzie nowy czy to już na stałe?

    • Malenstwo202 pisze:

     Prawdopodobnie ściągneli,bo maja cos robi,ale nie widac ani roboty ani placu zabaw……do du…z takim urzedem

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes