Nie tylko fontanny uległy awarii. Zobaczcie co się stało z trampolinami!

Tra ba1

To bubel kupiony za publiczne pieniądze – mówili mieszkańcy, którzy obserwowali w ubiegłym roku powstawanie skweru na styku osiedli Niepodległości i Bobrownik. Już kilka dni po otwarciu nastąpiła pierwsza awaria. Dzisiaj mija niecały rok od oddania tego miejsca do użytku. Zobaczcie jak obecnie wygląda.

To obraz nędzy i rozpaczy. Nie tylko place wodne zaniedbane przez włodarza uległy awarii. Zgodnie z przewidywaniami mieszkańców skwer nie wytrzymał próby czasu, a w jednej z mikro trampolin powstała nawet piaskownica. Mieszkańcy narzekają także na brak cienia, który uniemożliwia zabawę w słoneczne dni.
Nie wymagajcie za dużo, popatrzcie tylko na plac Kościuszki, gdzie zieleń została usunięta na potrzeby betonu. W czasie gdzie wszystkie miasta walczą o większą ilość terenów zielonych (nasadzając nawet duże (dorosłe) drzewa, w Łęcznej króluje beton (nie tylko w urzędzie).

Nawet nie pytając włodarza o przyczyny awarii mikro trampolin, możemy przewidywać, że wina tradycyjnie zostanie zrzucona na mieszkańców. Tymczasem w innych miastach parki trampolin działają bezawaryjnie od kilku lat. Na tym z poniższego zdjęcia, codziennie od 3 lat bawi się wielokrotnie więcej dzieciaków niż na łęczyńskim.

Efekt? Urządzenia są sprawne!
Jak to możliwe? Dzieci przecież wszędzie są takie same. Odpowiedź jest prosta. Ktoś, kto zarządza placem na w/w fotografii zadbał o to, by materiały użyte do jego wykonania miały odpowiednią trwałość i jakość. Aby firma montująca urządzenia miała doświadczenie poparte referencjami w budowie podobnych obiektów.
O tym jak to było w Łęcznej nawet nie warto pisać. Każdy z Was z pewnością wie, jak się odbywała ta inwestycja.

PS. Otrzymałem informację, że po zeszłotygodniowym serwisie, nie udało się przywrócić do życia obu łęczyńskich placów wodnych. Możecie to potwierdzić?

Udostępnij, podziel się! ;)
    Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

    Czytelnicy napisali 13 komentarzy do artykułu "Nie tylko fontanny uległy awarii. Zobaczcie co się stało z trampolinami!"

    1. Dominiqa pisze:

      Może teraz będzie tzw. skok w dal do piachu:)

    2. Pandzioch pisze:

      czego władza nie dotknie to spieprzy, dla siebie umieją dać wszystko, a innym nie pomagają chociaż to ich OBOWIĄZEK! Oby nikt na was nie zagłosował

    3. Paweł pisze:

      Podobno gmina oszczedza na firmie wykonujacej koszenie i kosi sama .

    4. Rafela pisze:

      Nie wiem od kiedy fontanna działa,ale wczoraj wieczorem działała.

    5. Medyk pisze:

      Chciałbym zauważyć,że Łęczna zarasta.Skwerek po starym targowisku trawa po kolana(centrum miasta ze słynnym dzikiem Teo), Plac przed cmentarzem urządzony w ubiegłym roku zarasta chwastami.Co z tego że są w to wkładane duże pieniądze,a potem o to nie dbamy.

    6. JarekW pisze:

      To może fontannę tez zasypiemy piaskiem . He he he.

    7. Jobo pisze:

      Mgiełka nie działa też tak jak powinna i co powiem jako tako działa.

    8. Ferdynand K. pisze:

      Dlatego mieszkańcy Łęcznej i sąsiadujących wiosek powinni podziękować P. Kosiarskiemu za pracę na rzecz miasta i odwołać go w nadchodzących wyborach.
      W mieście się słyszy,że ludzie mają już dość.
      Czas na zmiany, czas się zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręce.
      Ta władza jest bez wyobraźni i pomysłów.

    9. antykos pisze:

      Po co nam fontanna i trampoliny w naszym kochanym mieście, skoro wystarczy pomyśleć o dokonaniach naszej obecnej władzy i już jesteśmy zlani zimnym potem, podskakując nerwowo na fotelu?

    Skomentuj

    WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes