Prezes Kulikowski odwołany!

oczyszczalnia sciekow warta

Tegoroczne Walne Zgromadzenie Wspólników PGKiM w Łęcznej nie zaowocowało kolejną astronomiczną nagrodą, dla prezesa tego przedsiębiorstwa. Nieoczekiwanie jednak zgromadzenie, (czyli burmistrz Kosiarski) odwołało z funkcji, zarządzającego spółką Bogusława Kulikowskiego. Sprawa jest tym bardziej dziwna, że właśnie zakończyły się przetargi dotyczące odbioru odpadów w naszym regionie. PGKiM wygrał postępowania nie tylko w Łęcznej ale też na przykład w Cycowie. Oficjalnym powodem odwołania było niezrealizowanie inwestycji polegającej m. in. na budowie stacji paliw przy ulicy Nadwieprzańskiej. Od kilku miesięcy wiemy, że taką stację wybuduje prywatny inwestor, który niedawno kupił w tym miejscu działkę od miasta. Ehh dwie stacje przy jednej ulicy to dopiero byłby „zysk” ;) )) Kto i dlaczego w takim momencie wykonuje takie zmiany? Myślę sobie, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi ;)

Zastanawiacie się pewnie kto będzie teraz pełnił obowiązki odwołanego prezesa… Będzie to nie kto inny, tylko Dariusz Kowalski, wiceburmistrz i jednocześnie członek rady nadzorczej PGKiM. Najwidoczniej nie było lepszego kandydata ;)
Znając życie, wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Oczywiście będę bardzo dokładnie sprawdzał wymagania stawiane przyszłym kandydatom na prezesa. O wynikach tego sprawdzania i o „najmocniejszym” kandydacie zostaniecie z pewnością poinformowani.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 3 komentarzy do artykułu "Prezes Kulikowski odwołany!"

  1. znany pisze:

   wyglada tak jak by burmistrz zorientował się dopiero po fakcie o sytuacji PGKiM
   1. stacji brak
   2. przetarg przepłacony -ale jakby to miało być że wydoi miasto spółka zależna od miasta
   3. Inwestycji wokół zagospodarowania odpadów brak – czy Pan burmistrz ma świadomość ze ten błąd może skutkować transportem odpadów do Krasnegostawu przy braku możliwości ich zagospodrowania przez PGKiM kto wtedy dopłaci ????????

  2. znany pisze:

   „PGKiM wygrał postępowania” dokładniej powiem ze w Łęcznej było jedyną ofertą spełniającą wymagania spółka zależna od miasta i wraz trzeba będzie dopłacać do stawki ustalonej przez radnych, sytuacja chora bo tydzień po podpisaniu umowy ze spółką p.o prezesa zostaje vice burmistrz taka sama sytuacja w Cycowie

  3. Daniel Romanowicz pisze:

   Witam,
   Nie ma się z czego cieszyć. Co by o prezesie nie mówić to niewątpliwie wyciągnął PGKiM z bagna. Podobno zostawił sporo kasy na firmowych kontach. Czy odwołanie było dobrą decyzją? Zobaczymy po roku. Myślę, że firma będzie w gorszej kondycji o ile nie upadnie. Czy nowym prezesem zostanie były radny?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes