W wyborach popierał Kosiarskiego. Dziś wygrał przetarg!

07022014a

Z końcem grudnia 2014, łęczyński ratusz opublikował informację o wyniku postępowania dot. udzielenia zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie gminy Łęczna.(LINK)
Z pewnością, widząc jak w ubiegłą niedzielę wyglądały chodniki i ulice w naszym mieście, chcielibyście się dowiedzieć kto wygrał ów przetarg.

Do postępowania zgłosiło się trzech oferentów i wszyscy trzej otrzymali po kawałku miejskiego, zimowego tortu. Urzędnicy podzielili czynności związane z odśnieżaniem na trzy zadania:
1. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na ulicach miejskich
2. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na chodnikach miejskich
3. odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi na drogach gminnych – rejon północny i rejon południowy

Powyższymi zadaniami będą zajmowali się odpowiednio:
zad. 1 „PARKO” Sp.J. Redzik, Grzywa, Moniak ul. Przemysłowa 10 21-010 Łęczna,(KRS)
zad. 2 „RODEX” Roman Woś ul. Pasternik 8 21-010 Łęczna,
zad. 3 P.W. „ŁĘCZ – BUD” Łukasz Redzik Podzamcze 65 21-010 Łęczna.

Na koniec ciekawostka. Pamiętacie jeszcze paszkwil kosiarskiego? Jeśli nie, to pozwolę sobie przypomnieć Wam ostatnią stronę tego „zacnego” wydawnictwa. Otóż na wspomnianej stronie znajduje się informacja o osobach które udzieliły poparcia wodzowi. Oprócz kłamstw dotyczących poparcia PIS czy KNP, jest tam jeszcze rekomendacja łęczyńskich przedsiębiorców. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich. Chodzi o p. Zbigniewa Redzika, reprezentującego firmę PARKO (wykonawcę zadania nr 1) (na poniższym obrazie oznaczona na czerwono).

Czy wzorem partii politycznych możemy się teraz spodziewać wycofania poparcia danego wcześniej przez przedsiębiorców? ;)
Co sądzicie o takim rozdaniu?

PS. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć kto wykonywał zlecenia dot. toru motocrossowego oraz nowoczesnego targowiska?

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 11 komentarzy do artykułu "W wyborach popierał Kosiarskiego. Dziś wygrał przetarg!"

  1. pomysłowy donek pisze:

   A kto wygrał przetarg na prowadzenie stacji paliw przy PGKIM? Słyszałem, chyba plotkę, że PGKiM jest tylko inwestorem.

  2. agh pisze:

   Dodam tylko że targowisko wykonywalo konsorpcjum , Parko, Kochański i jakaś firma z Wlodawy która stawiała konstrukcję stalową ;)

  3. eh pisze:

   a ja doskonale rozumiem ten wpis

  4. Ferdynand K pisze:

   A dla kogo ten tor motocrossowy był?
   Podobno wielu kierowników oddziałów na kopalni w tamtym czasie nabyło sobie motocykle.
   Niektórzy nawet za młodych lat nigdy nie jeździli, a teraz mają po dwa.
   Jak myślicie dlaczego tak się działo i dzieje?
   Z zamiłowania na „stare lata? do takich sprzętów, czy może z obowiązku pokazania się temu co rządzi?
   Wniosek nasuwa się jeden:
   Władzy wchodzą w d..ę ci co widzą, że popchną tam swój interes.

  5. agh pisze:

   Parkowcy już od niepamiętnych lat odśnieżają Łęczną. Natomiast Łęcz-Bud, firma założona przez syna Z.Redzika, pana Ł.Redzika od chwili powstania chyba dzieli się z Parko właśnie odśnieżaniem.

   Nie rozumiem ,,rewelacji” postu bo nie ma w Łęcznej innych firm dysponujących takim parkiem maszynowym żeby ogarnąć odśnieżanie w całym mieście.

   • Bartol pisze:

    Tu nie ma żadnej rewelacji – to suche fakty. Wnioski wyciągasz sam. Jedynym pocieszeniem w tej sprawie jest fakt, że zadania wykonają firmy z Łęcznej. Mam jednak wątpliwości czy to jest rozwiązanie dobre dla naszych portfeli. Dlaczego? PGKiM jest również firmą łęczyńską ;) Zerknij też proszę na linki podane w ostatnim zdaniu – one nie są tu bez znaczenia.

    • agh pisze:

     Hm, PGKiM powiadasz? Czy to nie jest firma/spółka podlegająca urzędowi czyt. Kosiarskiemu czyli też by było źle :D Ale fakt, zapomniałem całkiem o tym. Przyznaję rację.

     Tak teraz sobie myślę tylko dlaczego to źle że człowiek poparł jednego z dwóch kandydatów. Ma on swoją wiedzę, swój rozum. Zrobił to co chciał. A że był jednym z trzech właścicieli spółki to od razu ma głosować na kogoś innego? Rozumiem że Kosiarski nie jest cudownym burmistrzem itd.

     Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! :)

     • Bartol pisze:

      Tu nie ma niczego złego w poparciu. Pytanie tylko czy musiał go udzielać publicznie w paszkwilu. Zastanawia mnie bardziej fakt startu w przetargu 3 podmiotów. Dwa z ich są w oczywisty sposób powiązane rodzinnie (KRS). Finalnie każdy podmiot wygrywa jedno zadanie. Jak dla mnie, tych przypadków jest za dużo.

      • agh pisze:

       No fakt, publicznie poparł, to zmienia postać rzeczy.

       Jeżeli popatrzysz z przetargi na roboty bud lub dostawy to często widnieje to że wygrało Parko wraz z Łęcz-Bud’em. Są to dwie oddzielne firmy, łączy je to że jeden z trzech właścicieli Parko jest chyba ojcem właściciela Łęcz-Bud’u.

       Natomiast Rodex to firma mająca swoje zaplecze sprzętowe poza Łęczną jeśli dobrze kojarze i ta firma nie ma powiązania z dwoma poprzednimi.

       PGKiM chyba nawet nie startowało w przetargu bo nie mają pługów ani solarek. Przynajmniej tak mi się wydaje.

      • Bartol pisze:

       PGKiM posiada AFAIK sprzęty potrzebne do odśnieżania(swojego czasu widziałem wykaz pojazdów ubezpieczanych) ale faktycznie nie startowało. Do przetargu startowały jedynie te trzy podmioty, które przetarg wygrały.

      • agh pisze:

       No i właśnie, gdyby startowało to można by było dyskutować a teraz nie ma bardzo nad czym.

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes