Zgłoś propozycję do budżetu 2016. To naprawdę proste! Wystarczy e-mail!

Biblioteka

Tylko do 20 września można złożyć propozycje do przyszłorocznego budżetu. Nowa droga, plac zabaw, żłobek, a może siłownia lub biblioteka plenerowa? To właśnie jest czas kiedy swoje sugestie dotyczące przyszłego wizerunku miasta, możecie przekazać władzy.
Aby maksymalnie ułatwić Łęcznianom procedurę, radni Lepszej Łęcznej wyszli z inicjatywą pomocy przy składaniu wniosków budżetowych. Jak to zrobić?

Jeśli masz pomysł na nową inwestycję w mieście, wystarczy, że do 13 września prześlesz go na adres redakcja@lle24.pl lub umieścisz go w komentarzu do tego wpisu.
Radni Lepszej Łęcznej, wypełnią za Ciebie wniosek budżetowy i przekażą go do urzędu. Jak widać, ta propozycja ma jedynie dwa etapy. Przesłanie propozycji na maila lub w postaci komentarza oraz przekazanie wniosku burmistrzowi. Proste?

Dla porównania i przypomnienia, podaję jak wygląda procedura zgłaszania projektów do pseudo-obywatelskiego budżetu wg. Kosiarskiego:
- Wniosek zgłoszony przez minimum 5 mieszkańców,
- wypełnienie formularza, a w nim np. podanie numeru działki na której chcemy wykonać projekt
- weryfikacja oraz wybór wniosków przez radę osiedla
- decyzja burmistrza o ujęciu projektu w budżecie.

Ot ułatwienie na miarę innych, równie „rewolucyjnych” pomysłów „dobrego gospodarza”!

Jak sami widzicie, zgłoszenie wniosku budżetowego w oparciu o propozycję Lepszej Łęcznej jest znacznie łatwiejsze niż droga wytyczona przez urzędnika.

Aby bardziej Was zmotywować do przesyłania propozycji, umieszczam zdjęcie przykładowej realizacji wniosku mieszkańców z prawdziwego budżetu obywatelskiego. Tak wygląda biblioteka plenerowa:

Da się? ;)
Zapraszam zatem do zgłaszania propozycji. Jak sami widzicie, jedyne co może Was ograniczać, to wyobraźnia. Zachęcam bo naprawdę warto!

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 19 komentarzy do artykułu "Zgłoś propozycję do budżetu 2016. To naprawdę proste! Wystarczy e-mail!"

  1. Karola pisze:

   Tor, na którym możnaby jeździć skuterem, quadem itp.

  2. anonimek pisze:

   ja chcę taką bibliotekę. żeby była niedaleko placu zabaw albo siłowni pod niebem. żeby można było z dzieckiem usiąść na kocyku i wspólnie poczytać, albo ćwiczyć i czytać:)

  3. wieśniak pisze:

   Plac zabaw – Ciechanki Krzesimowskie.

  4. jupi a jej pisze:

   Gówno będziecie mieli. Zejdźcie na ziemię.

  5. dracenka pisze:

   Progi zwalniające przed szkołą „dwójką” obowiązkowo! Najlepiej ze trzy, a jeden taki jak na Górniczej koło Greli z przejściem dla pieszych. Często dziecko stoi i czeka, co najmniej 10 samochodów przejedzie, a żaden się nie zatrzyma.

  6. grzejak pisze:

   Plac zabaw na Słoneczku. Ten który jest lata świetności ma dawno za sobą.

  7. Ferdynand K pisze:

   Ta droga Stara Wieś – kolonia o której pisze ” podatnik” to rzeczywiście tragedia – jechałem kiedyś i zgroza.
   Ten wniosek powinien się tu znaleźć.
   Ale chyba właśnie z tej ekskluzywnej dzielnicy kol. Podzamcze, nie wspomnę że i ze Starej Wsi gdzie zaledwie kilkoma głosami w wyborach wygrał właśnie ten oto burmistrzowy radny i nic teraz tu nie robi.
   A tak prywatnie ode mnie:
   panie radny Łuczyński, jak widzisz sama nazwa wskazuje Stara Wieś, ale to nie znaczy, że ma być już i bez dojazdu – więc rusz chłopie dupsko skrzyknij się z innymi ze wspólnej sprawy i odnówcie do wsi przynajmniej drogę a nie tylko du.ę liżecie gospodarzowi.
   Bo ta z tego filmiku nie wiele różni się od tej o której tu mowa.

   http://www.youtube.com/watch?v=UadCyVXi-Do

  8. LLE pisze:

   Plac do Streetworkout.

  9. dwakola pisze:

   Ścieżkę rowerową nad jeziora mogliby zacząć robić.

  10. podatnik pisze:

   droga w miejscowości Stara Wieś-Kolonia!!!!!! proszę przyjechać i zobaczyć te dziury, nigdy nie ma nią pieniędzy, w łęcznej buduje się fontanny, nowe drogi osiedlowe, ozdoby świąteczne a mieszkańcy wspomnianej miejscowości chcą tylko równej drogi!!!!!!

  11. Konstancja pisze:

   a co myślicie nad jakimś miejscem do odpoczynku? Ławeczki do parku czy coś?

  12. homer pisze:

   koniecznie żłobek

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes