Czy szpital obawia się jawności? [Dokument]

Szpital

Po tym jak rejestr umów cywilnoprawnych opublikował łęczyński ratusz(LINK), otrzymałem wiele próśb aby taki sam rejestr został upubliczniony również w szpitalu powiatowym.
Przesłałem wobec tego wniosek o udostępnienie ewidencji umów zawieranych przez łęczyńską placówkę w dokładnie takim samym zakresie w jakim robi to urząd miejski. Co odpowiedziały władze szpitala?
Całą odpowiedź możecie przeczytać poniżej:

Nie wiem jak Wy ale w moim odczuciu pytanie o to, jakie są powody „szczególnie istotne dla interesu publicznego” ujawnienia takiego zestawienia, jest nie na miejscu.
Kolejnym krokiem mobilizującym szpital do wytworzenia takiego rejestru, będzie pytanie o rodzaj ewidencji prowadzonych przez tą instytucję. O dalszych losach tej sprawy będę informował na łamach wąsatego bloga.

#Jawnoscsprzyja

PS. W sprawie ujawnienia nagród łęczyńskich urzędników(LINK), oczekuję na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 9 komentarzy do artykułu "Czy szpital obawia się jawności? [Dokument]"

  1. tołdi pisze:

   Nawet nie spodziewasz się w jakie mrowisko włożyłeś kija. gratuluję wyboru na CZŁOWIEKA ROKU życzę dalszej owocnej pracy na rzecz rozpędzenia w Łęcznej tego „TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI” którzy zwykłych ludzi mają za motłoch. A działalność szpitala trzeba było już dawno prześwietlić bo niektórzy zrobili z niego swój prywatny folwark.masz moje poparcie w tym co robisz pozdrawiam.

  2. Kalina pisze:

   art. 61 Konstytucji RP
   tylko nie myślcie że należę do KODu, czy tym podobne
   ale zaraz zaraz czy PełO nie uczestniczy w tych marszach?

  3. gość pisze:

   Wy macie prawo pytać, dyrekcja Szpitala ma prawo poznać dokładnie uzasadnienie pytania. Po co od razu taka afera?? Wykażcie powody o które chodzi i czekajcie na odpowiedź. Myślicie, że każda instytucja ma gotowe zestawienia i tylko czeka na Waszą prośbę o ich ujawnienie??

   • Arnold pisze:

    Uzasadnienie pytania? Dobrze się czujesz? Zerknij do ustawy o dostępie do informacji publicznej zanim coś napiszesz. Nikt nie ma prawa wymagać uzasadnienia. Mam chęć to mogę pytać instytucje publiczną i nic nie muszę uzasadniać.

   • ABC pisze:

    Gdybyś miał jakieś wątpliwości to art 2 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej stanowi tak: Od osoby wykonującej prawo do informacji publicznej nie wolno żądać wykazania interesu prawnego lub faktycznego.

  4. ZuzaT pisze:

   Z urzędu nie było rozkazu żeby pisać to nie piszą. Łęczyńska niezależność na tym polega.
   Zapytajcie Kuczyńskiego.

  5. Arnold pisze:

   Kuczyński jest zwyczajnie udaje że temat nie istnieje. Tuba już chyba całkiem zdechła to kto ma pisać? Przecież nie pojezierze ;-)

  6. juras pisze:

   Łukasz Siegieda wygrywa w plebiscycie organizowanym przez Wspólnotę Łęczyńską na CZŁOWIEKA ROKU,a niezależne Łęczyńskie media milczą.Przypadek?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes