Kosiarski realizuje program Lepszej Łęcznej – chce budować park! Czy na pewno potrafi? [Zdjęcia]

zdjęcie 617

To już kolejny pomysł „zapożyczony” z programu Lepszej Łęcznej (LINK), który postanowił zrealizować dobry gospodarz.
Na żywym przykładzie możemy obserwować, że władza przyciśnięta do muru i zagrożona utratą stołka, postanawia zacisnąć zęby i realizować inwestycje o które dopominają się mieszkańcy.

Zgodnie z założeniami park postanie pomiędzy osiedlami Niepodległości i Bobrowniki, na zielonym placu w okolicy bloku Patriotów Polskich 1. Co prawda do realizacji (jak to określają urzędowi siewcy propagandy) „skweru rozrywki” jeszcze daleko ale zapowiedzi ratusza dają szansę, że włodarz przynajmniej przez chwilę o takim skwerze pomyślał. Może przy okazji następnych wyborów poznamy nieco więcej szczegółów.

Przy okazji tego tematu warto poruszyć kwestię pielęgnacji zieleni w naszym mieście. Cóż bowiem z tego, że będziemy mieli park, skoro urzędnicy nie będą w stanie zadbać o jego wygląd. Niejednokrotnie na łamach boga, publikowane były prośby mieszkańców o uprzątnięcie np. chodników, ścieżki rowerowej czy parku Podzamcze.

W ubiegłym tygodniu na wąsatą skrzynkę dotarła garść fotek pokazujących stan drzew na łęczyńskich osiedlach. Urzędasy zdają się nie widzieć problemu.
Zobaczcie, że nawet w centrum miasta stoją i straszą, uschnięte drzewa, które przy wietrznej pogodzie stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców i mienia. Pora zatem na pokazanie palcem, które elementy wymagają poprawy. Uniesienie czterech liter z urzędowego fotela jest przecież niemożliwe.

Czy urząd czeka, aż komuś stanie się tragedia i wtedy łaskawie zajmie się usunięciem uschniętych „okazów”?

PS. Czy okolice łęczyńskiej ścieżki rowerowej zostały już doprowadzone do właściwego stanu?

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 3 komentarzy do artykułu "Kosiarski realizuje program Lepszej Łęcznej – chce budować park! Czy na pewno potrafi? [Zdjęcia]"

  1. Dominiqa pisze:

   :) Słowem w sedno!

  2. Franz pisze:

   Dziadostwo było jest i będzie. Ale to taki gospodarz, że nawet koń mu w ryj dał.

  3. Ferdynand K pisze:

   Początkowo myślałem, że to są zdjęcia zapożyczone z Yellowstone National Park, czy Puszczy Białowieskiej a to jest w sąsiedztwie stadionu GKS Górnik Łęczna.
   Nie dziwmy się, ze nasza drużyna dostała nakaz rozgrywania meczy na Stadionie Arena Lublin.
   Co sobie myślały drużyny przyjezdne patrząc z okien szatni na takie widoki?
   Panie Burmistrzu Kosiarski to Pan jest ten prawdziwy Gospodarz w Łęcznej? ;)

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes