[List pracowników spółki KOBUD] Zostaliśmy bez środków do życia!

KopalniaM

W związku z dramatyczną sytuacją w której znaleźli się byli już pracownicy spółki KOBUD, zdecydowałem się opublikować list, który od nich otrzymałem. Być może ten fakt zmusi zarząd spółki do zabrania głosu w sprawie.
„Piszemy do Państwa z prośbą o interwencję i nagłośnienie sytuacji pracowników firmy Kobud SA i ŁPUG (spółka córka obsługująca dni świąteczne – soboty, niedziele itd).

O sprawie pisałem już w tym wpisie(LINK) – Mówiła o tym także telewizja (LINK).

Do dnia dzisiejszego załoga nie otrzymała :

- wypłat za święta tj. soboty (październik, listopad) – Kobud SA i niedziele plus inne dni świąteczne (listopad) – ŁPUG
- uregulowania części wypłat za październik (niektórzy dostali niepełne wypłaty),
- wypłaty za listopad – cała załoga – płatne do 10 każdego miesiąca – Kobud SA i ŁPUG,
- talonów żywnościowych – tzw. flapsów za październik – cała załoga – płatne do 18 każdego miesiąca – Kobud SA.

Mimo zapewnień prezesów ( materiał TVP Lublin) nie otrzymaliśmy pieniędzy, z związku z czym większość z nas została bez środków do życia. W firmie prezes jest nieuchwytny, dyrektor i księgowa unikają jednoznacznych odpowiedzi. Dodam tylko, że o sprawie powiadomiono także PIP, UKS, ZUS, a także OUG o nieprawidłowościach w firmie.

Pozdrawiamy
Pracownicy Kobud SA”

Mam nadzieję, że po publikacji powyższego listu, włodarze spółki zareagują i być może zechcą wytłumaczyć szerszej publice taki stan rzeczy. Pozostawianie byłych pracowników bez środków do życia, a zwłaszcza w święta, to zwykłe draństwo!

PS. Kliknijcie proszę na niebieski przycisk „LUBIĘ TO!”, widoczny pod tym zdaniem. Pomoże on dotrzeć tej informacji do większej liczby odbiorców.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 11 komentarzy do artykułu "[List pracowników spółki KOBUD] Zostaliśmy bez środków do życia!"

  1. Bartol pisze:

   Dzisiaj w nocy skontaktowała się ze mną osoba podająca się za prezesa firmy Kobud. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł opublikować wyjaśnienia zarządu w sprawie sytuacji byłych pracowników spółki.

   Edit:// Po porannej rozmowie telefonicznej z prezesem Kubaszewskim otrzymałem informację, iż w wyniku porozumienia górkinami (ok. 300 osób), którzy przeszli do spółek PRG Linter oraz Grupy Carbon, z zarządami tych spółek, otrzymali pełne wynagrodzenia za miesiąc listopad. PRS nie podał przechodzącym pracownikom podobnej propozycji.
   Rzeczywiście pieniądze za tzw. „flapsy” nie zostały wypłacone z uwagi na zajęcie komornicze. Wynagrodzenie za dni przepracowane w Kobudzie w listopadzie br. powinno zostać wypłacone po zakończeniu postępowania sądowego.
   Wieczorem powinienem otrzymać oficjalne stanowisko zarządu Kobud’u dotyczące kwestii poruszanych w powyższym liście. Oczywiście zostanie opublikowane na łamach bloga.

   • Załoga Kobud SA pisze:

    Dziekujemy za pomoc, jak widac jest jakas reakcja. Osoby, ktore poszly do PRS nie otrzymaly zadnych pieniedzy za listopad.

  2. Kalina pisze:

   To co się dzieje w starostwie to materiał na kilka artykułów, sprawa szkół to cyrk na kółkach a pomysły na ratowanie szkół coraz bardziej kosmiczne. Z tego co wiem kryzysowe małżeństwo ma się dobrze :)
   Rozumie frustracje pracowników Kobudu – nikt nie chce pracować za darmo
   Znamienne jest to, że coraz liczniejsze grupy ludzi czujących się pokrzywdzonymi zwracają się do niezależnych mediów o pomoc i możliwość nagłośnienia swoich problemów tymczasem w Łęczna24 możesz przeczytać jak władze samorządowe bawią się na strzelnicy podejrzewam że za publiczne pieniądze, Bartolu, czujesz na sobie brzemię misji niesienia sprawiedliwości społecznej?

   • Karina82 pisze:

    a co taki górnik ma zrobić. Ma do wyboru wysłać ten tekst do Bartola, jedynej niezależnej osoby w mieście albo do śmiecia, który lubuje się w trzymaniu nosa w odbytach rządzących. Wybór jest prosty.

   • Załoga Kobud SA pisze:

    Pisalismy rowniez do leczna24, ale bez odzewu…

   • Bartol pisze:

    Od razu brzemię… Tak chyba powinno być. Czasy kiedy dyspozycyjne media rozpisywały się o akademiach na cześc włodarzy minęły. Jest oczywiście lizodup w postaci urzadmiejski24 ale jak to mówią, „śmiecie, do śmieci” :)

    • Kalina pisze:

     Ty naprawdę wierzysz że czasy „dyspozycyjnych mediów” mamy już za sobą? mieliśmy ostatnio kilka przykładów jak samorządowcy razem z „wolnymi mediami” mówią jednym głosem, nawet wspólnota woli już wybierać tematy bezpieczne nie depcząc nikomu na odcisk

     • Bartol pisze:

      Ale od takich mediów odwracają się czytelnicy. Patrz wyborcza :) Jestem przekonany, że Łęcznej też nikt nie ma wątpliwości kto się kryje za bezczelną propagandą sukcesu nieudolnego bohatera z Polnej :)

  3. Ferdynand K. pisze:

   Niedawno pracownicy starostwa na uszczuplonych wypłatach, teraz górnicy z Kobud-u bez karpia na święta, bo za co mają go kupić?
   Co się dzieje w Łęcznej?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes