[LW Bogdanka] Strajku nie będzie! Związki dogadały się z zarządem!

Kopalnia

Podpisane we wtorek 4 sierpnia porozumienie zakończyło spór zbiorowy pomiędzy władzami spółki, a związkami. Zgodnie z zawartością dokumentu, wynagrodzenia zostaną utrzymane na poziomie z 2013. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych również zyskał na porozumieniu. Zgodnie z żądaniami górników, władze spółki przekażą 6,5 mln złotych na „wczasy pod gruszą”.

Osoby zatrudnione na czas określony mogą odetchnąć z ulgą. Porozumienie wstrzymuje proces pozbywania się takich pracowników. Zarząd zobowiązał się także do tego, że więcej prac będzie wykonywanych przez pracowników LW (kosztem firm świadczących outsourcing w Bogdance).

To nie wszystko. Na początku przyszłego roku zostaną sprawdzone wyniki finansowe. Jeśli okażą się dobre, górnicy otrzymają dodatkowe pieniądze.

Wygląda więc na to, że albo sytuacja w LW nie była tak zła jak sądziliśmy, albo górnicy mają naprawdę sprawnych przedstawicieli w postaci związków zawodowych.

Na zakończeniu dzisiejszej sesji GPW, za jedną akcję Bogdanki trzeba było zapłacić 47 PLN.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 5 komentarzy do artykułu "[LW Bogdanka] Strajku nie będzie! Związki dogadały się z zarządem!"

  1. AntyPisior pisze:

   Jakby w spolkach ludzie mysleli to by tez swoj zwiazek zalozyli. A tak mysleli ze ktos sie bedzie o nich troszczyl i wyszla dupa. Sami sobie jestescie winni.

  2. obywatelX pisze:

   „Zarząd zobowiązał się także do tego, że więcej prac będzie wykonywanych przez pracowników LW (kosztem firm świadczących outsourcing w Bogdance).”
   Czyli teraz spółki będą zwalniać osoby, które miesięcznie zarabiają ok 2 tys. bo będzie mniej pracy dla nich. Ale najważniejsze, że pracownicy LW będą mieli średnio 7 tys + wczasy pod gruszą. Ot logika… ach zapomniałem, że żyjemy w Polsce. To wiele wyjaśnia.

   • Polak pisze:

    no to twoja logika jest jakaś wątpliwa. Powinno się dążyć żeby w spółkach zarabiali tyle co w LW, a nie w LW tyle co w spółkach. Bo tu mamy Polskie a nie Afryke. Płaca powinna być godna a nie niewolnicza ignorancie.

  3. Były pracownik pisze:

   Niech teraz związki walczą o przewrocenie tych ludzi co zostały im nie przedłużone umowy a jest ich około 100 osób !!!

   • obywatel pisze:

    przywrocone umowy, smiechu warte. jak nie ma roboty to po kiego grzyba maja dodatkowych roboli trzymac? radze jak najszybciej zaczac sie przekwalifikowywac na inny zawod a nie zale wylewac w internecie

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes