Plac Kościuszki bez drzew? To możliwe! [Zdjęcia]

Podcinka (3)

Dlaczego nie wycięli ich do samego pnia – pytają Mieszkańcy, spoglądając na efekty urzędowej przycinki drzew na Placu Kościuszki.
Tak, zgadza się! Łęczyński orzeł biznesu pod pachę z jakimś dendrologiem roku zafundował odwiedzającym ratuszową, betonową pustynię taki oto widok. To nie fotomontaż, tak obecnie wygląda opisywane miejsce :)

Jak myślicie, jaka myśl przyświecała wykonawcy/zamawiającemu usługę? Czy w ogóle była jakaś myśl?

W sumie tak wysoki stopień przycięcia/wycięcia drzew ma same plusy. Nie ma ryzyka, że silny wiatr połamie gałęzie i zagrozi bezpieczeństwu, nie trzeba sprzątać liści – bo ich nie ma. Już kiedyś wspominałem, że w Łęcznej mamy stanowczo za dużo zieleni… Może by tak w całym mieście zastosować taką technikę? :)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 9 komentarzy do artykułu "Plac Kościuszki bez drzew? To możliwe! [Zdjęcia]"

  1. casablanca pisze:

   drzewa podcięto ze względu na choroby, a na kikuty ma być przetarg info w Pojezierzu. ( a czemu nie od razu po kawałku jak zwyżka była?)

  2. Hipolit pisze:

   A może Kolego nie uciekaj z Łęcznej piechotą, wyjedź świecącym świątecznym pociągiem, który stanie na placu przed urzędem.Szerokiej drogi.

  3. Hipolit pisze:

   Strasznie wyglądają te sterczące kikuty drzew. Może bierzemy udział w konkursie na najbrzydsze miasto

  4. ja pisze:

   Widać komuś jest potrzebne drzewo na zimę ;)

  5. Ferdynand K pisze:

   -O-o jeszcze to przy WC mocno liściaste zostało i to w głębi po prawej z pasożytem w koronie.
   Zresztą jakby fotograf poszedł troszkę dalej i zajrzał do budynku widocznego na lewo na ostatniej fotce, to dopiero jemioły by zobaczył.
   Tam od wewnątrz trzeba było „wyczystkę” zrobić a nie dla oczu mieszkańca w parku ;)

  6. Henio pisze:

   Łęczynianie chyba nie lubią drzew, jakas trauma czy co, ten pustynny plac z fontannami na starym mieście …ble, mieszkam od 3 lat w tym mieście i moi sąsiedzi zasadzają sie na każde drzewo w pobliżu bloku, byle tylko wyciąć. Zamiast sie cieszyć,ze za oknem zielone, wola widok na chodnik, jezdnie czy śmietnik.

  7. kpmo pisze:

   mamy piekny kraj szkoda ze tak go marnujemy

  8. Uszol pisze:

   Jak ja wam wspolczuje, ze w tym miescie mieszkacie. To jest jakies przeklete miejsce.

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes