Płonął blok przy Wierzbowej [Dużo zdjęć]

PożarW8

Jak mówią strażacy, wszystko zaczęło się ok godziny 15-tej od płonących opon w piwnicy budynku przy ulicy Wierzbowej 15. Ogień z płonącej gumy bardzo szybko przeniósł się do sąsiadujących piwnic.
Cały blok został solidnie zadymiony, a mieszkańcy zostali ewakuowani. Obecnie sytuacja jest już pod kontrolą, a strażacy sprawdzają czy w mieszkaniach nie ma poszkodowanych. Niestety w jednym z mieszkań wiązało się to z wybiciem okna.

Spłonęły między innymi przewody elektryczne, a w związku z tym strażacy informują o możliwej przerwie w dostawie prądu, która może potrwać nawet kilka dni. Mieszkańcy mają także odcięty gaz i wodę. Z mediów pozostało im jedynie centralne ogrzewanie.

Poniżej kilka zdjęć z ulicy wierzbowej.


Więcej informacji wkrótce.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 5 komentarzy do artykułu "Płonął blok przy Wierzbowej [Dużo zdjęć]"

  1. Ann pisze:

   Ja właśnie przegoniłam „gówniarstwo” podpalające pudełka po zapałkach na klatce schodowej w wieżowcu przy ul. Staszica 5. Miejska nie odpowiada-chociaż ostatnie doświadczenia pokazują, że straż miejska jest zbędna w naszym mieście. Spółdzielnia tegoż bloku też się tym nie interesuje-jak to pani z sekretariatu powiedziała-my nie jesteśmy od tego… Najlepiej niech powtórzy się opisana wyżej sytuacja, to może ktoś zmądrzeje.

  2. Julek pisze:

   Mam nadzieję że sprawca zostanie szybko namierzony i należycie ukarany i mieszkańcy w tym pomogą bo nie wierzę że nic nie widzieli.

  3. rolnik pisze:

   co tam w szpitalu tez czarna dupa podobno była ?

  4. ABC pisze:

   Celne spostrzeżenie. Bo same opony narobiły by dymu owszem, sadzy również. A tam z tego co słyszałem spalił się ciąg piwnic. Więc jak ogień mógł się przenieść tak szybko do innych części piwnic jak nie sufitem i tą wełną natryskową czy jak to dziadostwo do ocieplenia się nazywa. Beton się nie pali.

  5. jasio pisze:

   To chyba SM Batory? Czy tam nie były ocieplane stropy piwnic, które mogły się szybko zająć ogniem? Można to jakoś sprawdzić?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes