Ponad 300 000 PLN na odśnieżanie dróg w Łęcznej [Dokument]

zdjęcie 048

Widzieliście gdzieś zimę? Ja też nie ale wygląda na to, że w tym roku nie zaskoczy „drogowców”. Dwie łęczyńskie firmy za odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi na ulicach i chodnikach miejskich zainkasują (zgodnie z urzędowym zestawieniem) w sumie 306 000 PLN. Da się? ;)
Po kilku miesiącach przerwy zaglądamy ponownie do rejestru umów łęczyńskiego ratusza.

Skąd bierze się taka kwota? Jakie elementy się na nią składają? Żeby to sprawdzić, trzeba zerknąć do informacji o wyborze zwycięzców przetargu z listopada 2015.
(Szczegóły: LINK) (Wszystkie dokumenty przetargowe znajdziecie tutaj LINK)

Warto przypomnieć, że rok temu, z tymi samymi firmami w zw. z „akcją zima”, zostały podpisane umowy opiewające, zgodnie z podobnym wykazem z poprzedniego roku, na 520 000 PLN. Dodatkowo do 22 grudnia 2015 urząd zbierał oferty na zimowe utrzymanie dróg w związku z ogłoszonym przetargiem. Jego szczegóły znajdziecie tutaj: (LINK)

Oprócz wspomnianego wyżej odśnieżania w ewidencji znajdziemy informacje o kosztach: kontroli wykorzystania środków z dotacji, wycinki drzew w parku miejskim w Podzamczu, dekoracji świątecznych, prenumeraty tytułów prasowych czy zakupu energii elektrycznej. Ile to kosztuje?

Poniżej zestawienie umów zawartych w listopadzie:

(Kliknij na obraz aby go powiększyć)

Pełny rejestr umów zawartych w 2015 roku przez ratusz, znajdziecie pod tym adresem(LINK).

Do braku informacji o nazwiskach właścicieli firm zdążyłem się już przyzwyczaić. Wygląda jednak na to, że urząd miejski zrezygnował z wpisywania numerów NIP oraz Regon, przedsiębiorstw z którymi współpracuje. Czyżby miał kolejne tajemnice do ukrycia? Jeśli te dane nie pojawią się w zestawieniu w ciągu najbliższego tygodnia, oficjalnie wezwę urząd do ich uzupełnienia. Tymczasem zapytam, jakie wydatki w związku z odśnieżaniem, ponieśli mieszkańcy Łęcznej w ostatnich latach.

Gdyby jakakolwiek z pozycji w powyższej ewidencji wzbudziła Waszą wątpliwość, dajcie znać. Pamiętajcie, że nie ma takiej kwestii o której wąsaty blog by nie napisał ;)

PS. Być może doczekamy prawdziwej, mroźnej zimy tuż po nowym roku ;)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 10 komentarzy do artykułu "Ponad 300 000 PLN na odśnieżanie dróg w Łęcznej [Dokument]"

  1. agh pisze:

   A co z Lecz budem? Z tego co się orientuję też zgarneli coś dla siebie ;)

  2. newage pisze:

   bartol czy da się zerknąć do tej umowy ?? chyba nie bawisz się w manipulację podobną do Petru-Swetru i pełowskich świnek oderwanych od koryta razem z kodownikami mocy

  3. ABC pisze:

   Ah te urzędniki ratuszowe…

  4. ypsr310 pisze:

   „olacach miejskich” – kto z UM to pisze? analfabeci / dyslektycy / urzędnicy? :-P

   • homer pisze:

    Jak są błędy to pewnie Kuczyński. Zobacz na leczna24 trudno tam znaleźć artykuł bez błędów, tak się stara ;)

  5. Lucy in the sky pisze:

   Przed pisaniem takich rzeczy warto zapoznać się z umową.
   [ciach] wulgaryzmy! To ostatni komentarz z wulgaryzmami, który pokazuje się w wąsatym blogu. /Bartol.

  6. aqq pisze:

   Normalnie jaja sobie robią

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes