[Video] Strzelnica w Łęcznej? Lepsza Łęczna składa interpelację w tej sprawie!

Strzelnica

Strzelnica w Łęcznej? To możliwe! Podczas gdy inni jedynie „gdybają” Lepsza Łęczna złożyła dzisiaj interpelację w urzędzie miejskim. Klub zwrócił się do burmistrza z pytaniem czy zamierza zgłosić Łęczną do konkursu MON dot. pozyskania dotacji na budowę strzelnicy. Resort może pokryć nawet 80% kosztów takiej inwestycji.

Konkurs został ogłoszony w środę 29.08.2018 (LINK). Jest skierowany do samorządów szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Mogą się one ubiegać o dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które będą umożliwiały prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności – jak zaznaczono w ogłoszeniu – wśród dzieci i młodzieży, członków organizacji proobronnych, żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych formacji uzbrojonych. Nazwa konkursu to „Strzelnica w powiecie”.

„Być może lepiej byłoby, gdyby to starostwo zabrało się za ten konkurs. Jednak mając na względzie koszmarny stan jego finansów, zdecydowaliśmy się by to miasto wystąpiło w konkursie. Oczywiście współpraca ze starostwem jest tu jak najbardziej możliwa, a nawet wskazana” – powiedział Mariusz Fijałkowski – lider Lepszej Łęcznej i kandydat na burmistrza Łęcznej.

Za 14 dni poznamy decyzję burmistrza w tej sprawie.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 4 komentarzy do artykułu "[Video] Strzelnica w Łęcznej? Lepsza Łęczna składa interpelację w tej sprawie!"

  1. Kalina pisze:

   Lubię to! W końcu jakaś konkretna propozycja. Oby władza tego nie zepsuła. Wszyscy mamy dość elity od podwyżek.

  2. Piotr pisze:

   Bardzo dobry pomysł.

  3. Lumpo pisze:

   Super sprawa oby się wąsaty zgodził

  4. Fanatyczny pisze:

   Każda inicjatywa mająca na celu stworzenie jakiejkolwiek rozrywki w naszym mieście jest słuszna!

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes