Łęczna: Radni chcą inwestycji, Włodarski woli zastępcę i próbuje przeszkadzać. Znowu mu nie wyszło! [Video]

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, radny Piotr Kotuła po wnikliwej analizie budżetu znalazł ponad 100 000 PLN na modernizację drogi w Starej Wsi oraz inne inwestycje odkładane latami przez burmistrza. Finalnie pomysł poparli nawet radni Włodarskiego, a Sołtys Starej wsi publicznie podziękował radnemu.
„Skaczący” Leszek zupełnie nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i robił wszystko aby uniemożliwić zmiany w budżecie.

Ale od początku.
Mieszkańcy Starej wsi od lat prosili władze Łęcznej o wyremontowanie drogi gminnej w swoim sołectwie. Ciągle jednak słyszeli NIE DA SIĘ! Na początku maja 2021 radny Piotr Kotuła weryfikując budżet, znalazł sposób na zabezpieczenie kwoty 100 000 PLN z rezerwy celowej w budżecie. Postanowił lojalnie uprzedzić o tym burmistrza i porozmawiał z nim o swoim pomyśle. Był to jednak błąd. Dlaczego?
Otóż kilka dni później, okazało się, że burmistrz zawnioskował o pomniejszenie rezerwy celowej właśnie o wspomniane 100 000 PLN (dokładnie 99 144 PLN). Przypadek? 🙂
Wszystko wskazywało więc na to, że i tym razem mieszkańcy będą musieli kolejny rok czekać na remont drogi.

Radny się nie poddał, szukał dalej. Dzień przed sesją rady miejskiej obradowała komisja rewizyjna. Podczas jej obrad radny złożył wniosek o zabezpieczenie 100 000 PLN na remont drogi w Starej Wsi z rezerwy ogólnej, w której stwierdził obecność takiej kwoty. Dodatkowo wnioskował o dołożenie 10 000 PLN do funduszu osiedlowego Stare Miasto na plac zabaw na Pasterniku, dołożenie 15 000 PLN do funduszu osiedlowego Bobrowniki na zakup ciuchci przy miasteczku rowerowym oraz o dołożenie 30 000 PLN do funduszu sołeckiego w Karolinie z przeznaczeniem na modernizację drogi w technologii asfaltu lanego. Komisja rewizyjna jednogłośnie przyjęła ten wniosek.
Na całe szczęście Leszek Włodarski o tej zmianie dowiedział się dopiero chwilę przed sesją. Co prawda podczas samych obrad próbował jeszcze moderować dyskusję tak, aby podważyć konieczność wydatkowania tej kwoty na remont. Tłumaczył to tym, że te pieniądze są przeznaczone, a to na pensję dla przyszłego zastępcy, a to na oświetlenie uliczne w gminie. Posłuchajcie 5 minut tego nagrania. Naprawdę warto.

Tak moi drodzy, tak wygląda prawdziwa twarz Leszka Włodarskiego. Jeśli ktokolwiek miał złudzenia, że jest inaczej, powinien sobie codziennie puszczać to nagranie. Na szczęście bardzo szybko o jego kompetencjach przypomnieli mu radni Fijałkowski i Winiarski. Po tym „skaczący” Leszek już milczał i patrzył jak przegrywa kolejne głosowanie.

Koniec końców, zmiana dotycząca remontu drogi została zapisana w uchwale razem z innymi, wspomnianymi wyżej zmianami i zapewne tylko w ten sposób nawet radni Włodarskiego poparli wniosek (19 głosów ZA). Od głosu wstrzymał się tylko jeden radny Z. Łagodziński, który podczas ostatniej sesji w atmosferze żenady i skandalu otrzymał stanowisko wiceprzewodniczącego rady miejskiej(LINK).

Już dzień po sesji na tablicach informacyjnych w Starej Wsi, sołtys poinformował mieszkańców o zachowaniu burmistrza oraz urzędników i podziękował radnemu. Poniżej zdjęcie informacji dla mieszkańców.

Włodarski jak ci nie wstyd?

O tej sprawie z pewnością nie napiszą lokalne pseudomedia. Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "Łęczna: Radni chcą inwestycji, Włodarski woli zastępcę i próbuje przeszkadzać. Znowu mu nie wyszło! [Video]"

 1. Paweł pisze:

  Dziś po Trębaczowie kręcą się jacyś akwizytorzy i twierdzą, że mają podpisany jakiś program z gminą na audyty instalacji fotowoltaicznych. Dziwne bo na stronie urzędu nic o tym nie ma ?? Może to naciagacze??

 2. Ferdynand K. pisze:

  Nie chce mieszkańcom wyremontować drogi.
  Co za burmistrz?

  • WGW pisze:

   a co będzie remontował, jak zastępca już w blokach startowych. Może nawet od 1 czerwca.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes