Ile w 2014 roku zarobili pracownicy urzędu miejskiego w Łęcznej [Dokument]

W komentarzach do poprzednich wpisów prosiliście o informację na temat zarobków urzędników w łęczyńskim magistracie. Zgodnie z zasadą mówisz i masz, dzisiaj na tapecie zestawienie najważniejszych stanowisk w ratuszu i przysługujących im uposażeń. W Łęcznej mówi się, że najlepiej można zarobić, pracując na kopalni. Otóż niekoniecznie, urząd też bardzo dobrze opłaca swoich pracowników (przynajmniej tych z górnej półki) ;).

(Kliknij na dokument aby go powiększyć)

Mamy tu aż cztery stanowiska których roczne uposażenie w 2014 roku przekroczyło 100 000 PLN. Warto zwrócić uwagę, że zarobki Teodora Kosiarskiego uzyskiwane z pracy w um wzrosły w stosunku do tych z 2013 roku o ponad 10 000 PLN. W 2013 było to 150 009,48 PLN, a rok później już 163 064,16 PLN.

Dodam tylko, że Prezydent Krakowa (Jacek Majchrowski) w 2013 roku zarobił ok. 158 000 PLN, a Prezydent Warszawy (Hanna Gronkiewicz-Waltz) w analogicznym okresie pobrała z miejskiej kasy ok. 160 000 PLN(LINK).

Jak sądzicie, czy to poprawne aby człowiek zarządzający (IMHO fatalnie) 20-tysięczną gminą pobierał uposażenie porównywalne (a nawet wyższe) od prezydentów największych polskich miast?

PS: Pod koniec 2014 roku radni wspólnej sakwy nie zgodzili się na obniżkę wysokiej pensji burmistrza. Wyniki głosowania znajdziecie tutaj (LINK).

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

9 komentarzy do artykułu "Ile w 2014 roku zarobili pracownicy urzędu miejskiego w Łęcznej [Dokument]"

 1. gg pisze:

  Ferdynant K a co mają wspólnego zarobki górników z urzędem miejskim przecież to spółka akcyjna lub spółki prywatne. Jak chłopaki w lw zarabiali po 6 w scianie za czarne a my w spolkach ledwo 2.5 to bylo dobrze ? a teraz ucielo sie nie mozecie co pol roku innego audi czy bmw kupic i juz placz? Apropo ciemnogrodu zgodze sie ale kto go tworzy… no Wy wszyscy ktorzy nie widza swiata poza kopalnia nie potrafia jezdzic po rondach i za szczyt mody uwazaja centrum handlowe dzik i wamex. Ja tam tez zazdroszcze takich wynagrodzen ale co Ci da wylewanie żalów anonimowo… Tak samo nie piszcie głupot o Belgii mój brat siedzi w Niemczech za spawacza 2.0 tys euro na reke dziękuje.

  • jjj pisze:

   Z tymi rondami to masz rację, kiedy mam na nie wjechać, żegnam się z rodziną. Admin zrób mieszkańcom Łęcznej szubki kurs inernetowy jazdy po rondach(zmiana pasów przy skręcie w lewo.

  • Ferdynand K pisze:

   Szanowny Panie „gg”!
   Jak zauważyłeś wszystkim pensje za tego wspaniałego rządu są na ogół obniżane.
   Nagłośniono medialnie że górnikom jest źle a czy, innym zawodom to nie? Tak odgórnie dla zasady wszystkim się teraz obniża, tylko nie tym, przy tzw. korycie.
   Gospodarzowi naszemu wciąż wypłata rośnie.
   A to są nasze wspólne pieniądze, płacone z podatków, tylko im się na wypłaty nie ogranicza a na cele miejskie, czy jakieś inwestycje mówi się, że brak.
   I to według Ciebie jest w porządku?
   Zaraz nam gospodarz pewnie wyskoczy z podwyżkami miejskimi, może woda, lub śmieci, bo już dawno ich nie było a koszty miejskie podobno stale rosną.
   Ale jemu wypłata jakoś nie maleje.
   A jeszcze do tego kolesi przyjezdnych się zatrudnia – i też za naszą kasę.
   I co – według Ciebie cieszyć się z tego mam?

 2. Ferdynand K pisze:

  Ponoć wszystkim się teraz w kryzysie obniża pensję, np. prezydenci wielokrotnie większych miast od naszego „ciemnogrodu” zarabiają mniej?
  Dziennik Wschodni nawet głośno krzyczy, że na naszej kopalni górnikom pobory spadły powiedzmy o 1000zł, co w to osobiście nie wierzę i myślę, że o dużo więcej.
  A tutaj patrzmy na zarobki naszego gospodarza – on w obecnym kryzysie ma się coraz lepiej,
  Wiadomo kto tu rządzi – tzw. Wspólna Sprawa.

  • normalny pisze:

   nie porównuj mi tych świętych krów, największych pijawek w Polsce ryli do czegokolwiek bo mnie trafi. Do nich w cenie węgla dokładamy dziesiątki miliardów złotych i kolejne miliardy do ich wypasionych emerytur.

 3. pn pisze:

  Kilka lat spędziłem w Belgi ale takiej kasy jaką mają urzędnicy w Łęcznej nie można nawet i w Brukseli zarobić i nie tylko w Belgi

 4. rolnik pisze:

  kier. referatu gospodarki komunalnej – szok , niezłe pieniądze

 5. Nowy Wódz pisze:

  Czeszą kase za siedzenie na stołku.

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes