Śmiertelne potrącenie na DK82 Łęczna -> Lublin

W miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pieszego. Wskutek poniesionych obrażeń 62-letni pieszy zmarł na miejscu. Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmują się funkcjonariusze łęczyńskiej komendy, zwracając się jednocześnie z apelem o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 21:00 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zofiówka, gm. Łęczna. Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili że, jadący samochodem marki Honda Accord od strony Lublina w kierunku Łęcznej drogą krajową K-82, 53-latek z Lublina, uderzył w pieszego, który usiłował przejść przez jezdnię. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, miejsce wypadku nie było oświetlone, zaś pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Po uderzeniu przez hondę pieszy przewrócił się na jezdnię. Leżącego pieszego zdążył ominąć kolejny jadący w stronę Łęcznej samochód. Trzeci pojazd w kolumnie – volkswagen passat kierowany przez 70-latka z Lublina najechał na leżącego mężczyznę. Pieszy, 62–letni mieszkaniec gm. Łęczna poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do artykułu "Śmiertelne potrącenie na DK82 Łęczna -> Lublin"

  1. Dominiqa pisze:

    Ktoś mógłby pomyśleć o jakiejś akcji rozdawania koszulek odblaskowych, a nie tylko mandatach. Poza tym w tym miejscu kierowcy jeżdżą dość szybko… Jest problem z przechodzeniem na drugą stronę nawet w dzień ze względu, iż skrzyżowanie umiejscowione jest na wzniesieniu.

  2. Pandzioch pisze:

    A może trzeba pomyśleć o oświetleniu tego miejsca? Chociażby jedna latarnia. Jak widać są tacy, co bez odblasków chodzą, więc takim „kwiatkom” się to przyda.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes