Fotowoltaika nie dla mieszkańców gminy Łęczna ale dla PGKiM już tak!

Kilka miesięcy po tym jak Włodarski definitywnie zmarnował szansę na fotowoltaikę dla mieszkańców Gminy Łęczna (LINK), dowiadujemy się, że „nasz” PGKiM zamierza wybudować aż trzy takie instalacje!
Władze komunalnej chcą na ten cel przeznaczyć grubo ponad pół miliona złotych.

Pod koniec 2020 roku (22.12) wystartował przetarg dotyczący budowy instalacji fotowoltaicznych dla PGKiM. Wczoraj opublikowano informację z otwarcia ofert (LINK). Możemy się z niej dowiedzieć, że komunalna zamierza przeznaczyć na ten cel 562 473 PLN!
Jakoś tak przypomniała mi się budowa końskiego wodociągu (LINK), który miał kosztować 350 000 PLN ale pracownicy „orła biznesu” pomylili się o „drobne” 500 000 PLN. Finalnie za nitkę, która „pewnie przypadkowo” objęła posiadłośc Teodora Kosiarskiego, zapłaciliśmy ponad 800 000 PLN. Nikt nie poniósł odpowiedzialności, nikt nie usłyszał zarzutów. Zapłacili mieszkańcy!

A teraz zagadka. Dokładny opis przetargu brzmi „obniżenie kosztów energii elektrycznej poprzez budowę trzech instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu „Energia odnawialna dla PGKiM Łęczna sp. z o.o.
Skoro zatem komunalna tak bardzo obniży koszty energii, to o ile spadną ceny usług komunalnych dla mieszkańców Gminy Łęczna?
Odpowiedzi wpisujcie w komentarzach 🙂

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Fotowoltaika nie dla mieszkańców gminy Łęczna ale dla PGKiM już tak!

  1. Każdy kto blisko interesował się tematem dofinansowania instalacji fotowoltaicznej u siebie i wie jakie dofinansowania mają choćby gminy ościenne widzi iż brak dofinansowania w gminie Łęczna to jest blamaż po całej linii i zabieranie pieniędzy mieszkańcom. Osoby które za to odpowiadały powinny ponieść nie tylko konsekwencje finansowe ale i służbowe. Po tym co się obecnie dzieje z bólem serca przyznaję iż głosowałam wraz z całą rodziną i sąsiadami na tą ekipę… ostatni raz!

  2. Nie będzie to rewelacja jeśli chodzi o fotowoltaike w PGKiM. Mikroinstalacja nie jest fajna, za darmo prądu nie będą mieli na pewno, a za założenie i zgłoszenie do PGE trzeba płacić. Jeśli będą mieli za duża moc, wytworzona przez panele to popali im urządzenia. Wiem, bo pracuje w PGE i sporo zakłada się liczników do fotowoltaiki. I różne cuda się działy z fotowoltaika.

  3. Jak zwykle oszczędności przejedzą, a nam dadzą kolejne podwyżki. To miasto to jedna wielka porażka.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.