Starostwo porozumiało się z Orange. W Łęcznej będzie bursa!

Wygląda na to, że łęczyńska oświata, skutecznie likwidowana przez Kosiarskiego i Włodarskiego zaczyna się odradzać. Oczywiście nie sama. Jak informuje starostwo powiatowe, zakończyły się czynności negocjacyjne z firmą Orange Polska S.A., których przedmiotem była nieruchomość w Łęcznej przy al. Jana Pawła II 89.

Decyzja w sprawie nabycia nieruchomości, w której przez lata mieściła sie poczta oraz komenda policji, będzie ostatecznie podjęta podczas Sesji Rady Powiatu w Łęcznej w dniu 21.01.2021 r.
Inwestycja zostanie zrealizowana w oparciu o fundusze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Fundusz Przeciwdziałania #COVID19 dla jednostek samorządu terytorialnego. O szczegółach pisałem kilka miesięcy temu, w tym wpisie (LINK)

Co powstanie w odkupionym i wyremontowanym budynku?
– przede wszystkim bursa szkolna dla uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej i Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna,
– powstaną dodatkowe powierzchnie dla instytucji publicznych,
– pojawią się także dodatkowe miejsca parkingowe dla interesantów Starostwa etc.

Mam cichą nadzieję, że wzmacnianie infrastruktury okołoszkolnej pozwoli na zwiększenie ilości młodzieży uczącej się w mieście, a w przyszłości być może odtworzenie zlikwidowanych (w czasie rządów Kosiarskiego i Włodarskiego) placówek w mieście dzika.
Tym samym będzie szansa na zahamowanie odpływu ludności z miasta, a warto podkreślić, że jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających sie miast w KRAJU. Tak, w kraju!(LINK)

Zapytacie pewnie, co dzieje się w „królestwie” skaczącego Leszka? Skoro w starostwie stawiają na inwestycje, to co dzieje się w urzędzie miejskim? Cisza i spokój. Na facebooku Włodarski nie występuje już tak często. Przestał się chwalić nawet kładką donikąd za dwie bańki. Od mieszkańców słyszę za to, że w urzędzie kwitnie nepotyzm i kolesiostwo.
Jak udało mi się ustalić, członkowie rodzin radnych (przychylnych Włodarskiemu) mieli otrzymywać posady w instytucjach podległych ratuszowi.
O szczegółach w kolejnych wpisach.

Udostępnij ten wpis!