Na Wiklinowej jak w Wenecji! [Video]

Burmistrzu, przenieś kładkę na ulicę Wiklinową, tu przyda się bardziej!” – sugerują mieszkańcy którzy muszą brodzić w wodzie.
Ulica Wiklinowa wygląda dziś prawie jak Wenecja. Żeby dostać się na drugą stronę, trzeba mieć gondole, bo inaczej jest spory problem.
Po tym jak Leszek Włodarski nie poradził sobie z odśnieżaniem miasta, nadeszły problemy z roztopami.

Tak jest tutaj od zawsze, a remont ulicy przekładany z roku na rok – mówią mieszkańcy. Wiklinowa czeka na remont od kilkunastu lat, podczas których wydano niemałe pieniądze na plany przebudowy, które dzisiaj są już nieaktualne i można je wyrzucić do śmietnika.

Co robi burmistrz? Ośmiesza Łęczną kolejny raz, mówiąc przed kamerą Polsatu jak to nie poradził sobie z odśnieżaniem. Tradycyjnie już winę zrzuca na radnych. Tymczasem dotarły do mnie informacje, że łęczyński ratusz w roku pandemicznym (gdzie niewielu miało okazję zobaczyć urzędnika) wydał ponad 200 000 PLN na nagrody dla urzędników!
Kto by się tam odśnieżaniem przejmował…

No tak, kładka donikąd za 2 miliony, ponad 200 000 złotych na nagrody dla urzędników, ponad 500 000 złotych na straż miejską, 100 000 złotych za wysiewanie łąk kwietnych i zakątek relaksu, czy ok. 70 000 złotych na aparaty fotograficzne i komputery i ok. 50 000 na promocje – na to burmistrz umiał znaleźć pieniądze.

Swoją drogą jeszcze kilka lat temu Włodarski z Kosiarskim obiecywali kompleksowy remont Wiklinowej (łącznie z remontem sieci kanalizacyjnej). Dziś już o tym nie słychać. Najprawdopodobniej aktualnym pomysłem będzie przypudrowanie trupa i położenie nowego asfaltu, który przy najbliższej awarii będzie trzeba zerwać.

Jaki burmistrz, taka Wenecja!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Na Wiklinowej jak w Wenecji! [Video]"

 1. Kwaczus pisze:

  Odnośnie wiklinowej, to remont będzie już w tym roku

 2. Sfghjkll pisze:

  Tutaj nie chodzi o studzienki ściekowe tylko o to, że ulica jest pozapadana, wygląda jak ser szwajcarski. Remont obiecują od kilkunastu lat i jakoś ani Kosiarskiemu ani Włodarskiemu nie jest po drodze. Przed wyborami obiecywali cuda a jak dorwali się do stołka to żyją jak pączki w maśle i myślą po nocach ile jeszcze mogą nakraść.

 3. W pisze:

  Szkoda komentować jaki syf jest z tym śniegiem, nawet nie mogą przejechać pługiem po uliczkach – tak tak za dwa trzy dni sam się roztopi i uffff….

  A wywiad klasa, fajny, no to się nazywa świetna reklama miasta. Po koleżeńsku, fajniusio.

 4. Ferdynand K. pisze:

  Pan burmistrz!
  Nie miał Pan pieniędzy na odśnieżanie, to zaskarżył Pan uchwałę do RIO.
  Dziś nie ma forsy na odwadnianie, czy też tam Pan zaskarży?
  Wracając do artykułu:
  Ja mam radę dla Pana Panie burmistrzu:
  Może warto wykonać skok, coś takiego jak przy otwarciu basenu, tym razem wskoczyć w tę bryndzę, będzie to kolejna reklama miasta, ulicy Wiklinowej i Pana jako osoby.
  Kosztami obciążyć Straż Pożarną, czyli Skarb Państwa. W protokole zaznaczyć tylko , że akcja miała na celu ratowania życia człowieka.
  -z dopiskiem „Ważnego”
  Ps.
  Do urzędników, czy nie widzicie, czy udajecie?
  -Zmarnujecie to miasto zostawiając go w niedorozwoju.
  Czas chyba na referendum?

 5. kaktusgrandfolris pisze:

  ale frajda ==Wenecja ==mam pytanie nie do burmistrza ,lecz do szefa Komunalnej –czy i kiedy przemywano (oczyszczono ) studzienki ściekowe ? gdzie nadmiar wody ,roztopów zawsze może spłynąć? do oporu zatrudnienie w biurach a manualne roboty ;;0;;’

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes