[Łęczna] Mieszkańcy mówią dość! Złożyli wniosek o odwołanie burmistrza

Notoryczne wpadki, marnotrawstwo publicznych pieniędzy, chybione inwestycje, to tylko nieliczne z zarzutów, jakie mieszkańcy Łęcznej wytoczyli przeciwko burmistrzowi.
Miarka się przebrała, Łęczna zasługuje na burmistrza, który będzie potrafił rozwinąć miasto. Przyszedł czas na działanie – mówi Hubert Znajomski, pełnomocnik grupy mieszkańców, który dzisiaj w urzędzie miejskim złożył wniosek o odwołanie burmistrza ze stanowiska.

Teraz, wnioskiem zajmie się komisarz wyborczy, który wyda postanowienie. Od jego ogłoszenia przez 60 dni będą zbierane podpisy mieszkańców popierających inicjatywę. Do przeprowadzenia referendum potrzeba będzie podpisów 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania w gminie.

Skany złożonych dokumentów oraz uzasadnienie znajdziecie na tej stronie(LINK)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

26 komentarzy do artykułu "[Łęczna] Mieszkańcy mówią dość! Złożyli wniosek o odwołanie burmistrza"

 1. lubelak pisze:

  moim zdaniem Włodarski powinien sam podać się do dymisji i odejść z podniesioną głową powiedzieć 'nic mi się nie udało’ i tyle, a jak go odwołają to będzie kicha i śmiech jeszcze na kilka lat !!
  podpisy to tylko kwestia czasu i po zawodach w urzędzie.
  A co do podpisów to trzeba rozstawić np. namiot przy fontannach i zbierać podpisy, w taki sposób tydzień czasu i Leszka nie ma!!
  Informatyku śpiesz się z dymisją bo czas działa na twoją nie korzyść 🙂
  twoje dni policzone a mieszkańcy wreszcie odetchną po prostu się nie nadajesz i tyle.

 2. Anna Maria pisze:

  Aby zarządzać miastem i gminą trzeba nie tylko wskoczyć na stołek należy służyć mieszkańcom,trzeba promować miasto, przecież jak nigdy dotąd nie mówi się o Łęcznej wyżej,nie ma ani artykułów w prasie ani programów w TVP 3 , cicho sza, jesteśmy zaścianekiem, prowincjach się „aby przetrwać jakoś”(teraz 5 lat) szkoda należy drogi burmistrzu dać coś od siebie więcej,pan tego nie zrobił i nie zrobi.Zgadzan się tak źle jeszcze w gminie nie było. Powinniśmy za wszelkie cenę dożyć aby to zmienić aby było lepiej.

 3. aabbcc pisze:

  LLE mam pytanie, ile trzeba zebrać podpisów?

 4. Nastka pisze:

  Ja z chcecia rez podpisze petycje zeby odwolac obecnego burmistrza,dla miasta nic nierobi.Wszystko podnosi w gore,centra handlowe buduje,ale kino tez by sie przydalo w Lecznej.Sklepy z fajnymi ubranuami tez.

  • Ja pisze:

   A czy to burmistrz buduje te galerie i sklepy?
   Co za bezsensowny komentarz 🤦

   • to ja pisze:

    gościu – jaki bezsensowny komentarz? ma prawo pisać i pisze -gdyby Adamski nie blokował w Łęcznej wszelkich inwestycji to i Warszawa by coś zbudowała. Zobaczcie ostatni sklep przy ul. polnej – powielone dziadostwo i blokowanie innych branż by tylko nie robić konkurencji. A później Adamski składa datki na kościół – bo jaki on to dobry człowiek – ale ilu ludzi trzeba najpierw oszwabić by później coś podarować??? Pan Bóg i tak to widzi Panie Adamski….

 5. Kmicic pisze:

  W takim wypadku kto na to stanowisko?

  • ABC pisze:

   Najpierw trzeba jednego odwołać. Do kolejnych wyborów droga daleka. Pewnie kandydatów też będzie kilku.

  • to ja pisze:

   Napiszę tak,w odpowiedzi : gdzie Ty szanowny Panie żyjesz , zadając takie pytanie? jeśli już tylu się „sprawdziło – inaczej” to dajmy szanse Mariuszowi Fijałkowskiemu, on pokarze jak zarządzać taką jednostką administracyjną jak ta na tą chwilę zapyziała Łęczna.Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących .

   • kkk pisze:

    A ja proponowałabym kogoś kto ma realne możliwości do tego by coś zrobić. Pan Targoński z rady byłby dobrym kandydatem i jego można zaproponować bo zna się na inwestycjach a je trzeba wzmocnić. To że jest z prawej strony to nie istotne ale myślę ze pomogłoby w pozyskaniu środków. A na sekretarza pana Mariusza bo jest specjalistą w prawie administracyjnym i dobrze by kierował urzędem.

 6. Lemon pisze:

  Popieram trzeba odwołać tego burmistrza słyszałam że kupil sobie samochód służbowy zamiast odśnieżać Łęczna którą była zasypana I potem nie było pieniędzy na odśnieżanie

 7. Ferdynand K. pisze:

  Witam Państwa i wszystkich popierających wniosek o odwołanie obecnego burmistrza.
  Wcześniej już pisałem, że szanowny pan burmistrz nie radzi sobie w mieście.
  On naprawdę nie rządzi miastem, za niego rządzą jego pracownicy.
  Co robi pan sekretarz, pani skarbnik, rzecznik, czy kierownicy od inwestycji, straż miejska i inni?
  Nie wstyd Wam wydawać forsę na bzdury?
  Dzik nasz „obdarty i bezzębny” na skwerze stoi, bo nie ma pomysłu i kasy na jego zadbanie. Ale na aparat foto dla niedorzecznika było.
  Miejmy nadzieję, że w końcu zaczniecie oszczędzać.
  To tak jak w piecu, czy w kominie, gdy zaczyna się dymić wskazana jest wyczystka. A wam się dymi i jest w mieście smród.
  „Pałka się już przegła”
  Pozdrawiam Panie Hubercie na pewno pomogę w realizacji pomysłu.

 8. onleczna pisze:

  Ile osób liczy grupa mieszkańców której pełnomocnikiem jest Pan Znajomski?

 9. Tomek pisze:

  Dziwię sie, że wygrał gość wybory który chlał z innymi i dlatego znajomi go wybrali swojego ziomka. Bo był swój chłopak. Ale dał dupy po całości na każdym kroku zawalił więc czas na zmiany

 10. lubie_frytki pisze:

  Zobaczcie na leczna24, tam tylko informacja na stronie się pojawiła. Na facefooku już nie. Boją się w urzędzie. Wrzucą w środku nocy albo wcale, żeby nikt nie przeczytał.

 11. axa pisze:

  no nie, chyba to nie jest sojusznik LLE24? są granice…

  • wieśniak pisze:

   wszyscy to widzą nie tylko lle24. W tym mieście źle się dzieje. Popieram akcje.

 12. Piotrek pisze:

  Podpiszę się z wielką przyjemnością. Cała moja rodzina się podpisze aby tylko odwołać tego nieudacznika

  • Natka35 pisze:

   Ja tez sie podpisze z checia,ciezko mu drogi wyremontowac,i oswietlenie zrobic z lecznej do ciechanek leczynskich

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes