S. Pawlak: Starosta: miasto wypłaci stypendia [Dokumenty]

Ku szczęśliwemu finałowi ma się sprawa uzdolnionych uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego, którzy po zmianie organu prowadzącego szkołę, stracili dwustuzłotowe stypendia naukowe.

W tej sprawie napisałem interpelację do burmistrza oraz starosty łęczyńskiego (szczegóły tutaj). Z informacji, które uzyskałem od starosty wynika, że kwestie stypendiów nie były przedmiotem negocjacji prowadzonych w związku z przejęciem szkoły. Szkoda, że tak ważny aspekt nie został uwzględniony w całym procesie.

Od września do chwili obecnej – po nagłośnieniu sprawy przez rodziców uczniów oraz radnych klubu Lepsza Łęczna – trwały rozmowy między powiatem a miastem.

„Mając na względzie dobro uzdolnionej młodzieży i kształtowanie jej zaufania do organów administracyjnych, Starosta Powiatu Łęczyńskiego (..)wystąpił do Burmistrza Łęcznej o poniesienie wskazanych kosztów (…) stypendiów” – czytamy w piśmie od starosty Romana Cholewy. – (…) powołany również przez Pana Radnego aspekt społeczny niniejszej sprawy. Przyznanie stypendiów miało na celu motywację i nagrodę wyróżniających się uczniów. (…) wiązało się ze znacznym wysiłkiem. Pozbawienie prawa do stypendium z powołaniem faktu zmiany organu prowadzącego, jest szczególnie krzywdzące, z racji, że była to okoliczność, której nie byli w stanie przewidzieć jako rzutującej na ich prawa”.

27 października burmistrz poinformował starostę, że wypłata stypendiów dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego nastąpi z budżetu Gminy Łęczna.

Cały wpis znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "S. Pawlak: Starosta: miasto wypłaci stypendia [Dokumenty]"

 1. juras pisze:

  Poniżenie dzieci w CK,burmistrz i dyrektor nie widzą problemu.Stypendia,dopiero po upublicznieniu przychodzi refleksja.Teraz spółdzielnia ba basenie.A burmistrz zasłużony dla oświaty.BRAWO.

 2. Burmistrz jest osobą publiczną, opłacaną z pieniędzy podatników. Jeśli nie potrafi służyć mieszkańcom, powinien zrzec się tej funkcji jak najszybciej.

  P.S. Ja wybaczam, ale nie zapominam 😉

 3. Ferdynand K pisze:

  Kolejny raz się ten pan ośmieszył.
  Myślał, że wykołuje dzieci.
  Człowieku tobie nikt szklanki wody na starość nie poda jak będziesz tak robił.

 4. Bartol pisze:

  Napisać trzy strony tekstu po to żeby właściwą informację zawrzeć w ostatnim zdaniu – urzędnik to nie zawód, to stan umysłu 😉

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes