[19.01] Przyjdź i zobacz jak będzie wyglądał Park na Podzamczu!

Nie zliczę ile wpisów na temat opłakanego stanu jedynego parku w Łęcznej, powstało na wąsatym blogu. Wszystko wskazuje na to, że po latach pokazywania jak wygląda to miejsce, urzędnicy „łaskawie” się nim zajmą. Firma Kanska za ponad 150 000 PLN wykonała dokumentację techniczną rewitalizacji parku. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda koncepcja rewitalizacji, koniecznie przyjdźcie na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 19 stycznia o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania architekci zaprezentują koncepcję rewitalizacji parku na Podzamczu, doliny Świnki oraz skarpy Starego Miasta.

Rewitalizacja parku zajmie co najmniej kilka lat i zostanie podzielona na etapy. Pierwszy z nich powinien zakończyć się w 2017 roku.

Swoją drogą zastanawiam się, czy urząd celowo organizuje takie spotkania w czasie kiedy normalny człowiek pracuje po to, żeby np. taki urzędas mógł co miesiąc odbierać wypłatę?

PS. Na temat firmy Kanska i tego jak to możliwe, że właśnie ta firma została wybrana do realizacji dokumentacji projektowej przeczytacie w osobnym wpisie. Będzie ciekawie! To jeden z wpisów, który powstaje po informacji od czytelników 😉

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „[19.01] Przyjdź i zobacz jak będzie wyglądał Park na Podzamczu!

 1. Byłam na spotkaniu.
  W mojej ocenie – zespól projektantów – wydaje się profesjonalny. mają dobre inspiracje i projekt został poprawnie wykonany pod względem konserwatorskim. kwestią do dalszych konsultacji jest m.in. możliwość przejazdu przez park rowerem. oraz sprawa wygodnej do użytkowania nawierzchni.

  zamierzenia projektowe są słuszne, wizualizacje – piękne.
  ale… równie ważni będą wykonawcy robót. poziom wykonania i zastosowane materiały.
  poza tym – dalsza pielęgnacja. obiekt, w który będzie zainwestowane (środki unijne) być może ponad 10 mln – musi być dostatecznie chroniony.

  1. Będzie możliwość aktywnego spędzania czasu w parku? Plac zabaw siłownia miejsce na rolki rower itp? Co z miejscem do imprez? Czy raczej skupili się na ławkach na których będą mogli pić piwo? Moim zdaniem park powinien być miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji. Chcialabym taki park do którego warto będzie się udać z 2 końca miasta.

   1. Zespol zaprezentował projekt w którym są m.in. wieża widokowa, przystań kajakowa, nowy plac zabaw, ścieżka zdrowia. Ozdoba parku mają być rabaty z bylin i roślin okrywowych.

 2. Napiszcie po spotkaniu jakie są pomysly, czy ankiety mieszkańców na coś nie zdały, czy jest przewidziany w projekcie aktywny wypoczynek… niestety o 12bede w pracy.

 3. Wczoraj rewitalizacja Starego Miasta dzisiaj rewitalizacja parku w Podzamczu. Co będziemy rewitalizować jutro?

  1. prosze rozwińcie to pojęcie rewitalizacja i co to jest za te sto piecdziesiont tysiecy, czytałem tu że badania skarpy śpichlerza już ktoś zrobił i była to inna firma , to do tej roboty ? co za te pieniądze ta Łęczna będzie miała poza obrazkami chyba z kopmutera

   1. rewitalizacja- to odnowienie. porządki w drzewostanie, zmiana nawierzchni, ustawienie ławek i oświetlenia. oraz przywrócenie terenu do użytkowania mieszkańcom np. poprzez przystań dla kajaków, punkty widokowe np. na skarpie nad doliną wieprza.

 4. Można zamieścić plan w większym rozmiarze bo nic na tej miniaturce nie widać :/

 5. mam dwa pytania.
  dlaczego koncepcja zostanie przedstawiona dopiero 19.stycznia, skoro juz teraz trwa wycinka drzew w parku?
  kiedy został ogloszony przetarg na dokumentację?

   1. W innych miastach to firmy przedstawiają swoje koncepcję i mieszkańcy wybierają najlepszą…

    1. Tu jest Łęczna. W Łęcznej jedyną słuszną koncepcję ma tylko i wyłącznie „szanowny pan burmistrz”. Mieszkańcy i radni mają mu nie przeszkadzać w realizacji JEGO budżetu. Dla niego nie liczy się dobro, wygoda, bezpieczeństwo (!) mieszkańców. Widzi czubek własnego nosa i realizuje własne widzimisię nie zważając na prośby, protesty, przepisy prawa itd itp. Miasto to nie prywatna zagroda, a funkcja burmistrza nie równa się roli właściciela. Mieszkańcy to nie trzoda, za którą się podejmuje decyzję o rodzaju najlepszej paszy. Miasto będzie istniało zawsze, ale obecny dyktator może lada dzień pożegnać się ze stołkiem. Czego szczerze mu życzę.

 6. Czemu o 12? Nie można było o 10 czy 11. Wtedy istnieje jeszcze większa szansa, że nikt na takie spotkanie nie przyjdzie. A później wąsaty towarzysz powie, że mieszkańcy się nie interesują, a przecież spotkanie było.

 7. Wstyd! Chętnie bym zobaczyła projekt ale o godzinie 12? Zero wyczucia! Już można było zorganizować to o 15 albo 15.30 skoro urząd pracuje do 16.

  Jak będzie wyłożenie planu miejscowego to ludzie też pewnie będą mieli do niego wgląd w godzinach kiedy pracują!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.