Nadwieprzański Park Krajobrazowy czy przemyslowy? [Petycja]

Sejmik Województwa Lubelskiego będzie w najbliższy poniedziałek – 24.02 głosował nad uchwałą nt. zmian regulacji ochrony przyrody w Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym – udostępniającą Park do inwestycji górniczych. Prosimy o podpisywanie petycji w obronie doliny Wieprza przed dewastacją, którą może spowodować przyjęcie uchwały. http://www.petycjeonline.com/nadwieprzanski_pk

Uchwała zezwala na likwidacje trwałych zadrzewień śródpolnych i nadbrzeżnych, wydobywanie kopalin, lokowanie w parku inwestycji z ustawowej kategorii „znacznie oddziaływających na środowisko”.
Na roboty skutkujące zmianą stosunków wodnych i zmianą rzeźby terenu zezwala zaś wyłącznie … w celu wydobycia surowców kopalnych.
To „wyróżnienie” dla branży wydobywczej rzuca na inicjatywę uchwały podejrzenie działania na korzyść konkretnego przedsięwzięcia komercyjnego, co dodatkowo czyni sprawę mniej przejrzystą. Szczegóły w treści petycji.
Sesja sejmiku na której uchwała będzie głosowana odbędzie się w poniedziałek 24.02 o godz 13.00 Do tego momentu zbieramy podpisy. Czasu jest niewiele – podpisujcie, udostępniajcie na FB itp

Można też przekazywać swoja opinię radnym
Ich lista i adresy e-mail: http://www.lubelskie.pl/index.php?pid=167

Można też wysłać Przewodniczącemu Sejmiku oficjalne pismo od organizacji – faksem lub mailem

Kancelaria Sejmiku
ul. Spokojna 4, parter
tel. 81 44 16 614, faks 81 44 16 615
e-mail: sejmik@lubelskie.pl

Wydarzenie na FB (LINK)

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Nadwieprzański Park Krajobrazowy czy przemyslowy? [Petycja]

        1. Mają jakiś problem z serwerem. Co jakiś czas strona się wyświetla, a później gaśnie. Próbuj! uda się 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.