Nie będzie „Różowego Piątku” w łęczyńskiej „Dwójce”! Rodzicom kojarzył się z „Tęczowym Piątkiem”

Jak przekazał jeden z rodziców, w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej, niebawem miał odbyć się „Różowy Piątek”. Zdaniem rodziców chodziło o zakamuflowanie głośnej już w całym kraju akcji środowisk LGBT pt. „Tęczowy Piątek”. Dyrekcja szkoły stanowczo zaprzeczyła tym zarzutom.

Rodzice uczniów „Dwójki” mieli poważne wątpliwości czy czasem szkole nie chodziło o „ukrycie” akcji nazywanej powszechnie „Tęczowym Piątkiem”. Jeśli by tak było, to każde takie wydarzenie powinno być konsultowane z rodzicami. W tym wypadku konsultacji nie było. Jak nie trudno się domyślić, większość rodziców jest przeciwna by ich dzieci uczestniczyły

Szkoła odpiera te zarzuty i wyjaśnia, że szkolna akcja nie ma nic wspólnego z „Tęczowym Piątkiem”. Zdaniem dyrekcji akcja była obecna w szkole już wcześniej. Chodziło o przebieranie się tego dnia w ubrania wybranego koloru. Najlepiej przebrane klasy były wyróżniane.

Finalnie jednak z uwagi na spore niepokoje, jakie wywołała informacja o planowanej akcji, dyrekcja postanowiła ją odwołać.

PS. Akcja „Tęczowy Piątek” została zainicjowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii. Ma na celu m.in. okazywanie solidarności z młodzieżą LGBT.

Domyślam się, że bloga czytają także uczniowie „Dwójki”. Dajcie proszę znać w komentarzach jak to wygląda z Waszej strony. Niepokoje rodziców były uzasadnione, czy może wręcz przeciwnie?

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Nie będzie „Różowego Piątku” w łęczyńskiej „Dwójce”! Rodzicom kojarzył się z „Tęczowym Piątkiem”

  1. Wcale się nie dziwie. Dopiero co władza zafundowała hinduskie święto holi, na 1 września było pieczenie prosiaka, a teraz różowy piątek. Kogo żeście na burmistrza wybrali?

  2. Boże, co za sposób myślenia. Wszędzie ten wróg polskich rodzin – LGBT. Przez nich ojcowie zostawiają żony i dzieci by zmienić płeć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.