Los wybrał Łęczną [Film]

Loswybral

Zastanawialiście się jak wyglądało nasze miasto w momencie gdy w jego pobliżu odkryto węgiel i powstawała kopalnia. Wieczorową porą polecam obejrzenie dokumentu Andrzeja Piekutowskiego pt. Los wybrał Łęczną. Będziecie mogli się przekonać że, odkrycie węgla w pobliskiej Bogdance, wcale nie okazało się dla mieszkańców Łęcznej „uśmiechem losu”.

Niemal w jednej chwili dotychczasowi mieszkańcy (rolnicy), zostali wysiedleni ze swoich gospodarstw oraz pozbawieni praw do żyznych terenów, na których dotychczas budowali swoje życie. Próbują się jednak oswajać z nową rzeczywistością bloków i betonu. Dosyć tego gadania, zapraszam do oglądania.

(Kliknij na poniższy obraz, aby odtworzyć film)

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 7 komentarzy do artykułu "Los wybrał Łęczną [Film]"

  1. Marta pisze:

   rewelacja,
   niesamowite zobaczyc znajome osoby:) dla niektórych zresztą bardzo wzruszające….

  2. xxx pisze:

   Proponuję zorganizować konkurs! Kto rozpozna jak najwięcej osób na tym filmie. Ja już jedną widzę, czyżby ten młody mężczyzna rozdzierający szaty niczym Rejtan w obronie łęczyńskich chłopów to nie Pan Dyrektor łęczyńskiego liceum?

  3. Tomek pisze:

   Witam! Ma ktoś jakieś stare zdjecia lub filmy z Łecznej?

  4. Damian pisze:

   Bardzo ciekawy dokument. Jak istnieją gdzieś jakieś jeszcze filmy tego pokroju proszę się dzielić.

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes