Los wybrał Łęczną [Film]

Zastanawialiście się jak wyglądało nasze miasto w momencie gdy w jego pobliżu odkryto węgiel i powstawała kopalnia. Wieczorową porą polecam obejrzenie dokumentu Andrzeja Piekutowskiego pt. Los wybrał Łęczną. Będziecie mogli się przekonać że, odkrycie węgla w pobliskiej Bogdance, wcale nie okazało się dla mieszkańców Łęcznej „uśmiechem losu”.

Niemal w jednej chwili dotychczasowi mieszkańcy (rolnicy), zostali wysiedleni ze swoich gospodarstw oraz pozbawieni praw do żyznych terenów, na których dotychczas budowali swoje życie. Próbują się jednak oswajać z nową rzeczywistością bloków i betonu. Dosyć tego gadania, zapraszam do oglądania.

(Kliknij na poniższy obraz, aby odtworzyć film)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "Los wybrał Łęczną [Film]"

 1. Marta pisze:

  rewelacja,
  niesamowite zobaczyc znajome osoby:) dla niektórych zresztą bardzo wzruszające….

 2. xxx pisze:

  Proponuję zorganizować konkurs! Kto rozpozna jak najwięcej osób na tym filmie. Ja już jedną widzę, czyżby ten młody mężczyzna rozdzierający szaty niczym Rejtan w obronie łęczyńskich chłopów to nie Pan Dyrektor łęczyńskiego liceum?

  • Dr. Ewa Danelczyk pisze:

   Niesamowity filmik…Oczywiscie ze rozpoznaje pare osob; przede wszystkim mojego ojca Jerzego Krupinskiego ktory w czasie nagrywania tego filmu byl Dyrektorem Zespolu Szkol Ekonomicznych w Lecznej.
   W filmie wystepuja rowniez, pan Andrzej Grzesiuk ktory w tym czasie byl nauczycielem fizyki jak rowniez
   Sw. P. Pania Stefanie Pawlak – nasza byla sasiadke z ul. Chelmskiej. Dzisiaj ta ulica jest nazwana jej imieniem. Znam pare innych osob ale niestety nie pamietam ich nazwisk…

 3. Tomek pisze:

  Witam! Ma ktoś jakieś stare zdjecia lub filmy z Łecznej?

 4. Damian pisze:

  Bardzo ciekawy dokument. Jak istnieją gdzieś jakieś jeszcze filmy tego pokroju proszę się dzielić.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes