Los wybrał Łęczną [Film]

Zastanawialiście się jak wyglądało nasze miasto w momencie gdy w jego pobliżu odkryto węgiel i powstawała kopalnia. Wieczorową porą polecam obejrzenie dokumentu Andrzeja Piekutowskiego pt. Los wybrał Łęczną. Będziecie mogli się przekonać że, odkrycie węgla w pobliskiej Bogdance, wcale nie okazało się dla mieszkańców Łęcznej „uśmiechem losu”.

Niemal w jednej chwili dotychczasowi mieszkańcy (rolnicy), zostali wysiedleni ze swoich gospodarstw oraz pozbawieni praw do żyznych terenów, na których dotychczas budowali swoje życie. Próbują się jednak oswajać z nową rzeczywistością bloków i betonu. Dosyć tego gadania, zapraszam do oglądania.

(Kliknij na poniższy obraz, aby odtworzyć film)

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Los wybrał Łęczną [Film]

 1. rewelacja,
  niesamowite zobaczyc znajome osoby:) dla niektórych zresztą bardzo wzruszające….

 2. Proponuję zorganizować konkurs! Kto rozpozna jak najwięcej osób na tym filmie. Ja już jedną widzę, czyżby ten młody mężczyzna rozdzierający szaty niczym Rejtan w obronie łęczyńskich chłopów to nie Pan Dyrektor łęczyńskiego liceum?

  1. Niesamowity filmik…Oczywiscie ze rozpoznaje pare osob; przede wszystkim mojego ojca Jerzego Krupinskiego ktory w czasie nagrywania tego filmu byl Dyrektorem Zespolu Szkol Ekonomicznych w Lecznej.
   W filmie wystepuja rowniez, pan Andrzej Grzesiuk ktory w tym czasie byl nauczycielem fizyki jak rowniez
   Sw. P. Pania Stefanie Pawlak – nasza byla sasiadke z ul. Chelmskiej. Dzisiaj ta ulica jest nazwana jej imieniem. Znam pare innych osob ale niestety nie pamietam ich nazwisk…

 3. Bardzo ciekawy dokument. Jak istnieją gdzieś jakieś jeszcze filmy tego pokroju proszę się dzielić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.