Kto i za ile kupował nieruchomości od łęczyńskiego ratusza? [Zestawienie]

Kilkanaście miesięcy walki z łęczyńskim ratuszem, wyroki sądów i w końcu wygrana. Urząd miejski przestał grać na czas i opublikował pełną listę gminnych nieruchomości, które kupili urzędnicy. Pomyślałem jednak, że po tak długim czasie oczekiwania należy Wam się jakiś bonus. I jest! Lista wszystkich nieruchomości sprzedanych przez gminę w ciągu ostatnich 10 lat!

Nie będę przedłużał. Nie mam wątpliwości, że zależy Wam na jak najszybszym sprawdzeniu kto znajduje się na tej liście oraz ile kosztowały poszczególne nieruchomości. Wśród kupujących znajdziecie urzędników, radnych, biznesmenów ale i zwykłych mieszkańców. Ceny nieruchomości sprzedawanych przez ratusz wahają się od kilku tysięcy złotych do ponad 2 milionów złotych. W pozycjach 1, 11 oraz 32 znajdują się garaże (kliknij na poniższy obrazek aby go powiększyć)

Z ciekawostek, które mogą rzucić się w oczy, będą trzy działki na terenie dzisiejszego dworca w centrum miasta, które włodarz sprzedał RCH Wamex za kwotę 50 430 PLN.

Dajcie znać, jeśli cokolwiek wzbudzi Waszą ciekawość. Jeśli sądzicie, że na tej liście brakuje jakiejś pozycji, również napiszcie w komentarzu lub na wąsatą skrzynkę redakcja@lle24.pl

Numery działek możecie sprawdzić na Geoportalu (LINK)

W przygotowaniu przez ratusz jest także lista nieruchomości przekazanych w dzierżawę. Ta lista może być równie ciekawa.

Pomyślałem, że warto aby podobne zestawienia przygotowały agencja nieruchomości rolnych skarbu państwa oraz łęczyńskie starostwo. Co o tym sądzicie?

PS. Tym którzy w mailach pytają o umowy szpitala/Bojarskiego, odpowiadam, że sprawa jest cały czas w toku.

Dla większych zasięgów tego wpisu, kliknij proszę na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Kto i za ile kupował nieruchomości od łęczyńskiego ratusza? [Zestawienie]

 1. Jakoś nie widzę braci W… , tych co pozyskali działki na starym mieście

 2. Trata tata dali Ci wykaz, jak szło.
  Na listach są przeważnie mieszkańcy – większość, co wylicytowała kawałek gleby pod budowę garaży, lub pod zabudowę szeregową jak np. domki na ul.Legionistów.
  Myślą, sobie w tym ratuszu, że lud łęczyński jest jakiś 😕 i w ciąż żyjemy w średniowieczu, czy może w ciemnogrodzie?.
  Wystarczy chyba już tych rządów naszego pana gospodarza.

  1. Widać inni w darowiźnie dostali za doopy lizanie albo inne zasługi 🙂

 3. Czy myślicie ,że jest to cały wykaz .A działki na rynku kto kupił i za ile?

  1. Jestem przekonany, że co najmniej kilku transakcji brakuje ale nic straconego – dopytam 🙂 Jeśli również zauważyliście, że czegoś brakuje, dajcie znać.

 4. jest kilka niespodzianek, zestawienie powinno zawierać informację o sposobie nabycia czy to był przetarg czy postępowanie ofertowe

  1. Wszystkie zamieszczone tu transakcje opierały się o przetarg (zgodnie z tym co napisał urząd). Co najmniej do kilku przydałby się protokół (Wamex, Bojarski, Winiarski, Warszawska) 🙂

 5. Zrobiłeś to chłopak! Gratuluję, czapki z głów. Nie poddawać się tylko cisnąć.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.