Sebastian Pawlak: Panie burmistrzu, czy nie jest panu zwyczajnie wstyd?

Burmistrz Łęcznej przez wiele miesięcy nie realizował zapisów uchwały budżetowej umożliwiającej przeprowadzenie darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Nie przeszkodziło mu to jednak objąć honorowego patronatu nad konferencją „Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego w poprawie dostępności do szczepień ochronnych”. Będzie miał także 10 minutowe wystąpienie na temat „Profilaktyka i zdrowie w Łęcznej”. Czy pochwali się jak blokował akcję szczepień?

15 października w Łęcznej odbędzie się konferencja, której „celem będzie dyskusja nad możliwymi rozwiązaniami i działaniami zmierzającymi do poprawy stanu zdrowia najmłodszych mieszkańców województwa Lubelskiego”. Honorowy patronat objął starosta łęczyński, Główny Inspektor Sanitarny oraz… burmistrz Łęcznej. Ten ostatni opowie o „perspektywach profilaktyki zdrowotnej w Łęcznej”. Podczas konferencji zaplanowana jest dyskusja na temat możliwości poprawy sytuacji epidemiologicznej oraz debata, jak poprawić dostępność do szczepień dla dzieci. Może być ciekawie, znając specyficzny sposób wypowiadania się naszego gospodarza.

A teraz wróćmy do 2013 roku. Podczas jednej z sesji pytałem, dlaczego w Łęcznej nie jest jeszcze realizowany program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, choć środki na ten cel przeznaczono jeszcze w grudniu 2012 roku. Co odpowiedział burmistrz? W skrócie: nie on był pomysłodawcą szczepień więc nie poczuwa się do obowiązku zrealizowania tego zapisu budżetowego!

Krystyna Borkowska, przewodnicząca Rady przez kilka minut opowiadała, jak trudny i skomplikowany jest program profilaktyki zakażeń pneumokokowych. „Trochę to trwało zanim zabraliśmy się za ten program” – przyznała prawie pół roku po uchwaleniu budżetu! (TUTAJ)

Ten skomplikowany program liczy… 19 stron i z łatwością można go odnaleźć w Internecie. W Łęcznej jego przepisywanie i uzupełnianie trwało w tempie…. 3 stron na miesiąc. „To jest naprawdę przykre i zawstydzające nas jako samorządowców, że osobiste uprzedzenia pana burmistrza wpływają na takie sprawy jak zdrowie dzieci i finanse rodziców.” – zakończyłem swój wpis na blogu.

Podsumowując. 15 października burmistrz Kosiarski będzie miał więc o czym mówić… Choć mnie już cisną się na usta słowa „kończ pan, wstydu oszczędź”. Zastawiam się także, czy jest jakaś szczepionka na hipokryzję….

Cały artykuł znajdziecie na:
<< Blogu radnego Sebastiana Pawlaka >>

PS. Pozwolę sobie przypomnieć nagranie reakcji włodarza i „prestiżowej” Borkowskiej w sprawie projektu szczepień:

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Panie burmistrzu, czy nie jest panu zwyczajnie wstyd?

 1. No tak znowu nasz kochany burmistrz przypisuje sobie zasługi na które że tak powiem nie zasłużył z niego to jest jednak hipokryta blokował szczepionki a teraz będzie występował w konferencji na ich temat, ale czego się nie robi przed wyborami, żeby znowu kolejne 4 lata nic nie robić siedzieć na dupie i brać za to kasę, taki to jest nasz burmistrz, ale myślę że już wszyscy przejrzeli na oczy że tak dłużej być nie może i że trzeba go wykluczyć z łęczyńskiej polityki, tyle na temat naszego „dobrego gospodarza”. a co do szczepionek to ja się nie szczepie i raczej nie choruje często, ale powtórzę tutaj jak większość komentarzy że powinna być taka możliwość że jak ktoś chce to może się szczepić a jak nie to nie.

 2. Moim zdaniem możliwość zaszczepienia być powinna a wybór to każdego indywidualna sprawa.

 3. Szczepisz czy nie szczepisz? Twoja sprawa. Ale każdy powinien mieć wybór,a nie urzędnik decyduje. Ale burmistrz przecież wie lepiej…

 4. Skoro są możliwości to trzeba z nich korzystać. A tak swoją drogą, mam jedno pytanko. Zaszczepił(a)byś / zaszczepiłeś/aś przeciwko pneumokokom?

  1. Zaszczepiłbym. Sam z resztą od lat korzystam ze wszystkich możliwych szczepionek(w tym z tej na grypę). Nie choruję 😉

   1. Temat kontrowersyjny. Bardzo dużo w internecie można znaleźć słów za i przeciw, popartych badaniami i dowodami. Ja osobiście nie zaszczepię dziecka przeciwko pneumokokom, meningokokom itp. Sam również nie szczepię się przeciwko grypie i nie choruję. Zresztą nie kojarzę żeby ktoś z mojej rodziny lub znajomych szczepił się przeciwko grypie. Wiem, że z takich szczepionek korzystali pracownicy Netii i niektórym nie wyszło to na zdrowie. Biorąc pod uwagę tylko nasze „podwórko” to niestety jest w Łęcznej minimum jeden przypadek u którego wystąpiły powikłania po zaszczepieniu przeciwko pneumokokom tzw. NOP. Natomiast nie słyszałem o dziecku które mogłoby przechodzić zakażenie pneumokokami. Polecam stronę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” http://www.stopnop.pl/ Warto się zastanowić nad jedną sprawą. Po co ludzie zakładają takie organizacje, czemu ludzie są przeciwni szczepieniom? Co z tego mają? Teraz odpowiedzcie sobie na te pytania biorąc pod uwagę tych którzy czynnie propagują szczepienia.

    P.S. Najbardziej jednak obawiam się szczepionki przeciwko MMR http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/131-wlochy-wygrane-odszkodowanie-za-autyzm-poszczepienny –> sąd się pomylił?

    http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/163-usa-odszkodowanie-autyzm

    P.S.2 To są moje subiektywne odczucia odnośnie szczepień. Każdy sam zadecyduje. Przed moim małym MMR i wielki mętlik w mojej głowie.

    1. Zgadza się, są też tacy, którzy się nie szczepią (np. moja żona 😉 ) Finał jednak w jej przypadku jest taki, że w sezonie grypy zawsze choruje. Oczywiście nie musi być to regułą. Mam znajomych, którzy się nie szczepią i nie chorują.

 5. Kolejny przykład polityki prorodzinnej w wykonaniu łęczyńskiego ratusza.Brak aktywnosci do zebrania kasy lezącej na chodniku jak mawiał klasyk.Wybierzcie mnie na burmistrza to dorobie do gorniczej emerytury.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.