Ponad 500 podpisów za likwidacją straży miejskiej

Listy z podpisami mieszkańców pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącym likwidacji straży miejskiej w Łęcznej w znacznej większości wróciły do organizatorów akcji. Na obecną chwilę można potwierdzić, że swoje podpisy złożyło ponad pół tysiąca osób. Dokumenty trafiły już do biura rady miejskiej, gdzie będą oczekiwały na opinię Wojewódzkiego Komendanta Policji w Lublinie. Termin wydania takiej opinii to dwa tygodnie. Mam więc wielką nadzieję, że projekt trafi do decyzji radnych podczas sesji planowanej na 24 października 2014.

Przypomnę tylko, że pomysł likwidacji sm w Łęcznej to wypadkowa kilku czynników. Najważniejszymi z nich są raport NIK oraz kwestie finansowe. Strażników jest zbyt mało aby mogli oni efektywnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Na utrzymanie formacji, która zajmuje się głównie kwestią nieprawidłowego parkowania, gmina wydaje ponad 400 tysięcy złotych rocznie. Natomiast łęczyński monitoring (obsługiwany przez sm) to jedna wielka kompromitacja.

Urząd miejski próbował przez ostatnie tygodnie ocieplać wizerunek w/w formacji. Zaklinanie rzeczywistości nie przyniosło żadnych efektów. To smutne, że (utrzymywani z naszych podatków) urzędnicy nie zauważyli, że istnienie tej służby to jedna wielka farsa, która polega jedynie na „drenowaniu” publicznego portfela.

Informacja o imiennym wyniku głosowania radnych (ws. likwidacji sm) będzie oczywiście upubliczniona na łamach wąsatego bloga.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Ponad 500 podpisów za likwidacją straży miejskiej

 1. ja mysle ze wiecej ludzi byloby za likwidacja strazy wiejskiej, gdyby ktos chodzil i poprostu zbieral podpisy. osobiscie bym sie pod tym podpisala . nie mam czasu bawic sie w sciaganie listy, podpisywanie sie, zbieranie podpisow po sasiadach itd. sprobojcie znalezc kogos kto sie tym zajmie i pochodzi po blokach, a bedziecie mieli 100x wiecej podpisow:D powodzenia 3mam kciuki:)

 2. Jeszcze za żadnym obywatelskim projektem nie podpisało się tylu mieszkańców.
  Przeważnie to było ok. 100 podpisów.
  Teraz jest pięć razy więcej.
  Jak widzimy ludzie nie lubią tej służby i to powinno dać do myślenia Panu Burmistrzowi.

   1. A co powinno załatwić sprawę? Teraz głos mają radni. Zobaczymy co zrobią. Nie mam wątpliwości, jaki będzie rezultat 🙂

 3. Jak strażnicy miejscy odnajdą się w normalnym życiu po tylu latach dobrego życia może będą sprzątać śmieci po dobrym gospodarzu albo zajmą się normalnym zajęciem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.