[Z ostatniej chwili] Radni powiatowi nie zgodzili się na rozwiązanie umowy Romana Cholewy z KRUS.

Roman Cholewa może spać spokojnie. Radni w powiecie nie pozwolili na zwolnienie go z funkcji kierownika łęczyńskiego KRUS’u. Zastanawiacie się pewnie dlaczego ktokolwiek pytał o taką możliwość radnych. Otóż w momencie wyboru na stanowisko starosty, Roman Cholwa wziął bezpłatny urlop w KRUS’ie. W tym czasie nowym kierownikiem została Urszula Hucz.
Obecnie mamy taką sytuację, w której na stare stanowisko postanowił wrócić stary kierownik. Wygląda jednak na to, że obecnie nie ma tam już dla niego miejsca. W związku z tym, że Cholewa otrzymal mandat radnego w powiecie, KRUS musi zapytać rady powiatu czy ta zezwoli na zwolnienie go z pracy.

Jak głosowali radni?
4 z nich było za zwolnieniem Cholewy z pracy
6 radnych było przeciwko (w tym Kosiarski! 🙂 )
Aż 5 wstrzymało się od głosu

Co dalej?
KRUS mimo wszystko może zdecydować się na zwolnienie Cholewy z pracy. Wtedy z kolei Cholewa może odwołać się od tej decyzji do sądu pracy, który z wielkim prawdopodobieństwem przywróci go do pracy lub nakaże wypłatę odszkodowania.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "[Z ostatniej chwili] Radni powiatowi nie zgodzili się na rozwiązanie umowy Romana Cholewy z KRUS."

  1. Medyk pisze:

    Rzeczywiście czas najwyższy pogonić tych staruszków na zasłużony odpoczynek niech wstydu nie przynoszą naszemu miastu,mamy tylu mądrych, światłych, wykształconych młodych ludzi i to im powinniśmy przekazać ,,pałeczkę”.

  2. Piaseczno pisze:

    A niech go zostawią na te niecałe 3 lata, wejdzie w wiek emerytalny i nie będzie już potem problemów (chyba że powtórzy się sytuacja z dziadziusiem-prezesem PGKiM i chyba z panem dyrektorem z CK).

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes