Imieniny wicestarosty łęczyńskiego zabolały byłego radnego Kuczyńskiego

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, że nowy wicestarosta uznał za stosowne, poinformować lokalnych samorządowców o swoich… imieninach. Strzał w stopę nieopierzonego samorządowca. Lecz nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby całej sytuacji nie nagłośnił Grzegorz Kuczyński(ten od żony w MOPSie) na łamach nieoficjalnego serwisu urzędu miejskiego. Tradycyjnie jak to bywa w takich przypadkach, autor „zapomniał” się podpisać.
Wróćmy jeszcze na chwilkę do zaproszenia wysłanego ze starostwa. Otóź znalazła się w nim także informacja, że solenizant nie życzy sobie alkoholu jako prezentu(sic!). No jak szaleć, to szaleć!

Nie bez przyczyny, przy okazji tego wpisu, wspomniałem o byłym radnym. Jest to ten sam Kuczyński, który w poprzedniej kadencji przyjął ok. 6000 PLN za przewodniczenie komisji bezpieczeństwa, którą zwołał tylko raz w roku(LINK) Pieniędzy oczywiście nie zwrócił, a o całym fakcie „zapomniał” poinformować.

Pewnie już nie pamiętacie ale kilka lat temu, Kuczyński postanowił anonimowo zaatakować Krzysztofa Bojarskiego, pisząc ten artykuł (LINK) Później pojawiło się sprostowanie, a jeszcze później jak już wiecie, Bojarski dołączył do szerokiej ekipy popierającej Kosiarskiego, Kuczyński trafił do społecznej rady szpitala, a krytyka (choćby braku jawności umów cywilno prawnych szpitala) jakoś ucichła.

Anonimowe ataki na przeróżne środowiska powtarzały się oczywiście częściej (LINK)

Do grona oburzonych dołączył (a jakże!) filozof z Polnej ale na szczęście tutaj komentarz nie jest potrzebny 😉

Wracając jednak do imienin, bo one powinny być głównym tematem wpisu.
Całe wydarzenie, mimo iż jest skandaliczne, ma w moim odczuciu pozytywne strony. Mieszkańcy Łęcznej zaczynają się budzić z powyborczego snu. Dociera do nich, że w wyborach nie głosuje się na osobę, lecz na listę, a głosowanie na partie polityczne zawsze oznacza spadochroniarzy w lokalnych urzędach. Ciekawe tylko czy będą o tym pamiętali przy okazji następnych wyborów.

PS. W temacie imienin wicestarosty napisał już dziennik wschodni, zatem pojawienie się artykułu w łęczyńskim wycieraczkowcu, to już tylko kwestia czasu.
Nowym włodarzom dobrze radzę zapamiętać to trio (urzadmiejski24, dziennik wschodni i łęczyński wycieraczkowiec) Tu nie ma przypadków 🙂

Zdjęcie: powiatleczynski.pl

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Imieniny wicestarosty łęczyńskiego zabolały byłego radnego Kuczyńskiego

 1. Nie dostał się nigdzie , nie jest nawet radnym a wciąż stara się wsadzić przysłowiowy kij w mrowisko. Co robi w Urzędzie?
  Komu ma służyć taka polityka?
  Panu byłemu gospodarzowi nie dziwmy się, że nie reagował, było jak było – non-stop tylko walka.
  Dziś za rządów obecnego burmistrza przysłowiowe szambo znów zaczyna wybijać.
  Kim gość w zasadzie jest, czuje ma przyzwolenie, że każdy patrzy, co robi i nic nie mówi, jakby był za jakimś parasolem ochronnym?
  Panie burmistrzu, czy Panu taka nagonka i skłócanie środowisk politycznych w mieście, czy powiecie pasuje, może tak ma być, bo tak było do tej pory i dalej to ciągnąć?
  Nie ma w urzędzie jakiejś tablicy informacyjnej, by ktoś taki sprawował tam „pieczę”, był odpowiedzialny za lokalne informacje urzędu – typu uchwały, wymiary podatków, zdjęcia obiektów, opisy inwestycji, tego wszystkiego co urząd za Pana rządów ma zamiar realizować.
  Chyba takie obowiązki powinien wykonywać człowiek od promocji miasta? , a nie atakować wszystkich w około.
  Obecnie w starostwie mamy nowe władze- obcy ludzie, z poza Łęcznej, na pewno nie znają miejscowych zwyczajów, z czym tu się do Kogo idzie i co się na imieniny niesie? 😉
  A tu wielkie halo – krzyk w mediach na całe województwo.
  Można się dziwić i nie dziwić, że nowy Pan Starosta nie toleruje alkoholu Uprzedził oficjalnie „opojom i pijakom” już na wstępie swoich rządów mówi STOP.
  A może przyzwyczajenia w regionie były inne i dlatego tak zawrzało? ;(
  No cóż trzeba będzie teraz się dostosować.
  😉

 2. Akurat Pan to doradca byly wojewody wiec powien byc taktowny ? A jaka on ma wiedze o naszym powiecie ? Kuczyńskiego można krytykowac ale to czlowiek z Łęcznej a nie przywieziony w teczce ☺. Po co chodzić do wyborow skoro i tak decyduja wladze partii kto na jakim stanowisku ? Gdzie szacunek dla wyborcow

  1. Błąd, o tym kto będzie wybierał ludzi na konkretne stanowiska decydują wyborcy. Zarówno ci świadomi jak tez ci, którzy nie myślą wiele nad urną.

   Głosowanie na partie polityczne w wyborach lokalnych to zwykle marnowanie głosu. No ale akurat o tym trąbimy od lat 😉

   1. no i pięknie Świętowanie według przykazania —każdy dzień obyś ŚWIĘCIŁ ,bo nie za swoje całe bolszewickie towarzystwo z PIS

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.