Radni miejscy z wyższymi dietami na Nowy Rok!

Rzutem na taśmę na ostatniej sesji rady miejskiej w Łęcznej, radni podnieśli swoje diety. Każdy radny oprócz przewodniczącego rady miejskiej otrzyma teraz dietę powiększoną o 200 PLN. Mimo tej podwyżki radni miejscy zarobią o ok. 500 PLN mniej od swoich kolegów w zadłużonym powiecie.

Jak w sprawie podwyżek głosowali radni?

Głosy ZA (16) Czajkowski Michał, Dudek Tomasz, Fijałkowski Mariusz, Grzesiuk Andrzej, Kotuła Piotr, Łagodziński Zbigniew, Mazurkiewicz Halina, Okoń Renata, Pelica Grzegorz, Skibiński Jan, Susz Adam, Syta Teodozja, Szychta-Zagwodzka Danuta, Targoński Michał, Winiarski Piotr, Zawisza-Klimkiewicz Iga.

Głosy PRZECIW (3) Florek Marzena, Łuczyński Jarosław, Sawicki Łukasz

Głosy WSTRZYMUJĘ SIĘ (2) Matczuk Krzysztof, Pasieczny Antoni

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Radni miejscy z wyższymi dietami na Nowy Rok!

 1. I jak to nazwiecie? Proponuję UREALNIENIE diet. Tyle grzmicie o podwyżkach, a na wasze podwyżki skąd będa pieniadze? Od dobrowolnych darczyńców?

  1. Ślepy jesteś czy nie umiesz czytać? W tekście jest jasno napisane PODWYŻKA . Urealnienie to sobie urząd miejski robi jak podnosi opłaty mieszkańcom.

   1. Ponawiam pytanie skąd będą pieniądze? Może właśnie z urealnionych opłat za śmieci coś skapnie?

    1. To ja Ci tłumaczę, pieniądze są w uchwalonym budżecie, tym co był uchwalany na tej samej sesji co omawiana uchwała, był uchwalony przed tą uchwałą (o dietach). Bo inaczej uchwalane były by zmiany w tym budżecie, a takich nie było, czyli pokrycie tych kosztów (wyższych diet) było już wcześniej zaplanowane i uchwalone, a to co tam rzekomo Matczuk czytał, że burmistrz znalazł źródło pokrycie, to bajki takie same jak wyliczanie pensji burmistrza podczas sesji (kto słuchał dokładnie) to wie o czym piszę. Najlepszego w Nowym Roku – dla Wszystkich

 2. No, napracowali się już, to i podwyżka im się należy. Jakie to przykre, że ci ludzie okazali się dwulicowi.Większość z nich się zna. I znowu potwierdziła się stara prawda, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Teraz zobaczymy jak będą pracować na rzecz lokalnej społeczności.

 3. i całe to hołdowanie wartościom na tema oszczędności dla miasta poszła gdzieś… szkoda słów Panie Mariuszu

 4. A może za łyk nałęczowianki, czy garść paluszków radni mają marnować własny cenny czas?.
  Dobry gospodarz miał Max wypłatę, obecny ma Max wypłatę, przewodnicząca brała ile się dało, a i obecny przewodniczący „drze” kasiorę 2x tyle a niżeli inni radni. A tu wielkie halo rozkrzyczane przez Łęczną 24 o 200 złotowej podwyżce. Zapomniał radny powiatowy ile to kasy przytulił z powiatu za komisję bezpieczeństwa którą to piastował a była ona dla niego jak ta dojna krowa. Ze 6 „koła” chłopina przytulił niby za ogrom pracy 😉
  A dziś o 200zł krzyczy i to na cały powiat.
  Wkrótce pewnie dziennik też będzie rozgłaszał newsa o podwyżce i to z błędami.
  Ps.
  A tak w ogóle co ten gość na sesjach rady miasta robi?.
  Czy Urząd Miejski nie ma dla niego jakiegoś pożytecznego zajęcia?

  1. Do polityki nie idzie sie chyba dla pieniędzy ? Funkcja radnego to powinna byc funkcja spółeczna.

 5. Lepsza Łęczna byla za ? 8 lat krytyki i co wyszlo ? Na blogu cisza o zachowaniu Pana Vice starosty powiatu

  1. 8 lat pokazywali ze można inaczej, że Łęczna potrzebuje zmian. Ludzie mieli to w dupie w czasie wyborów, wiec wcale im się się nie dziwie, że robią tak jak robią.

   1. Ja też im się nie dziwię. Ludzie w Łęcznej lubią podwyżki. Powinni też zagłosować za podwyzką śmieci. Większe poparcie za 5 lat gwarantowane. Przez 8 ostatnich lat 🙂 robili inaczej. Może teraz trzeba odwrotnie? A tak poważnie to w 2014 r. Wszyscy głosowali za obniżką diety o 600 zł a teraz za podwyzką o 200 więc i tak wychodzi 400 zł obniżki.

 6. Swoją drogą ciekawy jestem czy ta trójka przeciwnych odda teraz nadwyżkę diety na cele charytatywne. Skoro nie chcieli podwyżki to liczę że się jej zrzekną.

 7. Może i wypada, ale po co skoro prawie wszyscy głosowali ZA. Kilka lat temu była obniżka o 600 zł to teraz lekko podwyższyli. W powiecie mają dużo więcej. A niektórzy do tej pory nie oddali 6000 zł.

 8. Pierwszy raz na tej artykuł z pozytywnym wydźwiękiem na temat podwyżek , czyżby za sprawą tego, że Pan Finałkowski był także za podwyżką i teraz nie wypada źle na ten temat napisać??

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.