Areszt dla awanturnika

Opisywane zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek po godzinie 13.00. Łęczyńscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Łęcznej. Z posiadanych informacji wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszczyna awanturę domową. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że 52 – latek grozi swojej konkubinie pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Chwilę później zamknął się w środku mieszkania krzycząc, że odkręci kurki z gazem i wysadzi wszystko w powietrze. W tym czasie w bloku przebywało kilku mieszkańców.

Po chwili drzwi do mieszkania zostały otwarte przy pomocy zapasowych kluczy. Policjanci zastali mężczyznę przy kuchence gazowej, w której były odkręcone kurki. 52 – latek natychmiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Już w sobotę 52-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej konkubiny i innych osób przebywających podczas tego zdarzenia w bloku. W niedzielę decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: kwp.lublin.pl)

Udostępnij ten wpis!