Lodowisko w Łęcznej? Zapomnijcie! [Audio]

W związku z ciepłymi zimami, coraz więcej polskich miast, miasteczek, a nawet większych wsi decyduje się na wynajem sztucznych lodowisk. Oczywiście przy sprzyjających warunkach można przy pomocy straży pożarnej lodowisko wylać choćby w pobliżu którejś z jeszcze niezlikwidowanych łęczyńskich szkół. Niestety w obu wypadkach brzmi urzędnicze NIE DA SIĘ!

W ostatnich tygodniach władza wydała w sumie ok. 40 000 PLN na wydanie książki „Ptaki Łęcznej” oraz kalendarzy, które później „zdobią” urzędnicze domy. Za te pieniądze można na miesiąc wynająć sztuczne lodowisko z pełną obsługą, wypożyczalnią i serwisem łyżew. Biorąc pod uwagę zysk ze sprzedaży biletów, cena wynajmu byłaby jeszcze niższa. Ale co tam, łęczyńska władza ma inne priorytety.

Oto co odpowiedział wąsaty wódz na pytanie o lodowisko w tym roku:

Czy ktoś ma wątpliwości, że on wie wszystko najlepiej?

Specjalnie dla „ynżyniera” z placu Kościuszki, który zna się na wszystkim, wrzucam krótką informację o syntetycznych lodowiskach: Po lodowisku z paneli syntetycznych można jeździć na łyżwach figurowych i hokejowych, w każdych warunkach pogodowych i temperaturowych. Lodowisko syntetyczne dostosowane jest do instalacji stałej i tymczasowej, co pozwala na wielokrotny montaż i demontaż oraz przenoszenie w dowolne miejsce zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Lodowisko w Łęcznej? Zapomnijcie! [Audio]"

 1. Libero pisze:

  A dawno temu 40 lat dokładnie wystarczyło pòjść na Wieprz przy dawnym moście lubelskim i śmigało się, na boisku przy Piłsudskiego też było lodowisko a teraz nikomu się nie chce bo nierentowne.

 2. Ślizgawka pisze:

  Trzeba zacząć od lokalizacji. Potem wybór technologii. Dodatkowo obsługa (ktoś z doświadczeniem). I najważniejsze pytanie.. czy ktoś w Ł jeździ na łyżwach ? 🙂

  • Rylek pisze:

   To chyba jasne. Pod ratuszem albo na którymś szkolnym boisku. Na drugie pytanie odpowiedz sobie sam. Wystarczy zobaczyć ilu znajomych z Łęcznej smiga na łyżwach w Lublinie i Puchaczowie. Zawsze kogoś znajomego spotykam.

  • ABC pisze:

   To pomyśl, za co biorą pieniądze łęczyńscy urzędnicy skoro nawet takiego prostego przedsięwzięcia jak to lodowisko nie chce im się zrobić. Większość mieszkańców od razu zna odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania. Ale w urzędzie się nie da !

 3. Pandzioch pisze:

  W zasadzie, to wszystko czego chcę mam dostępne w Lublinie. Szkołę, miejsca spotkań (np. porządne Centrum Kultury), zajęcia pozaszkolne, sklepy, ciekawe wydarzenia kulturalne, lodowisko również. Jedyne czego nie mam w Lublinie to mieszkania…

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes