Mróz nie przeszkodził w pracach ogrodniczych

Sadzenie roślin w 5 stopniowym mrozie? To żaden problem dla wykonawcy remontu ulicy Wiosennej w Łęcznej. Jak informuje jeden z czytelników wąsatego bloga, po wykonaniu ciężkich prac związanych z przebudową wspomnianej wcześniej ulicy, robotnicy posadzili tuje i zasiali trawę. Temperatura za oknem wynosiła wtedy dokładnie -5 stopni.
Rozumiem, że PRLowskie wzorce nakazują władzy wykonanie pewnych działań na 5 minut przed wyborami. Warto jednak pomyśleć o skutkach.
Z resztą o jakim myśleniu mowa, skoro chwilę wcześniej (w niewiele lepszych warunkach) mogliśmy obserwować rozwijanie trawy z rolki(LINK).
Jak myślicie, czy drzewka przetrwają do wiosny? O to czy posiana trawa wyrośnie, nie pytam 😉

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Mróz nie przeszkodził w pracach ogrodniczych

  1. To są rośliny jesienno zimowe jak trawa tak i tuje 😛 gratulacje dla władzy że wyraziła na to zgodę i dla wykonawcy że podjął się tego typu prac w takiej temperaturze 🙂 ale jak to mówią człowiek z grosza żyje 🙂

  2. Na opakowaniu po trawie kiedyś czytałem, że wysiewać do września.
    No cóż przecież to tylko troszkę opóźnienia.
    Nasiona traw przezimują i zobaczymy.
    Ale tuje powinny przeżyć.

  3. Niestety ale wykonawca woli ponieść koszty związane z reklamacjami (tj. poprawić to wiosną) niż płacić odszkodowanie za nie dotrzymanie warunków umowy. Żadna to nowość (przynajmniej u nas w Polsce). P.S. Tujom daję szanse ale trawę prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze raz wysiać.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.