Mróz nie przeszkodził w pracach ogrodniczych

Sadzenie roślin w 5 stopniowym mrozie? To żaden problem dla wykonawcy remontu ulicy Wiosennej w Łęcznej. Jak informuje jeden z czytelników wąsatego bloga, po wykonaniu ciężkich prac związanych z przebudową wspomnianej wcześniej ulicy, robotnicy posadzili tuje i zasiali trawę. Temperatura za oknem wynosiła wtedy dokładnie -5 stopni.
Rozumiem, że PRLowskie wzorce nakazują władzy wykonanie pewnych działań na 5 minut przed wyborami. Warto jednak pomyśleć o skutkach.
Z resztą o jakim myśleniu mowa, skoro chwilę wcześniej (w niewiele lepszych warunkach) mogliśmy obserwować rozwijanie trawy z rolki(LINK).
Jak myślicie, czy drzewka przetrwają do wiosny? O to czy posiana trawa wyrośnie, nie pytam 😉

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Mróz nie przeszkodził w pracach ogrodniczych"

 1. Mati pisze:

  To są rośliny jesienno zimowe jak trawa tak i tuje 😛 gratulacje dla władzy że wyraziła na to zgodę i dla wykonawcy że podjął się tego typu prac w takiej temperaturze 🙂 ale jak to mówią człowiek z grosza żyje 🙂

 2. Ferdynand K pisze:

  Na opakowaniu po trawie kiedyś czytałem, że wysiewać do września.
  No cóż przecież to tylko troszkę opóźnienia.
  Nasiona traw przezimują i zobaczymy.
  Ale tuje powinny przeżyć.

 3. onleczna pisze:

  Niestety ale wykonawca woli ponieść koszty związane z reklamacjami (tj. poprawić to wiosną) niż płacić odszkodowanie za nie dotrzymanie warunków umowy. Żadna to nowość (przynajmniej u nas w Polsce). P.S. Tujom daję szanse ale trawę prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze raz wysiać.

 4. GKS pisze:

  Te drzewka sadzili już po wyborach. Co mają drzewka do wyborów

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes