Kosiarski kłamał. Wcale nie miał większości!

Na sali Sądu Okręgowego w Lublinie trwa właśnie rozprawa w trybie wyborczym przeciwko „dobremu panu”, a tymczasem w Łęcznej kończy się pierwsza sesja rady miejskiej. Okazuje się, że kłamstw w paszkwilu Kosiarskiego było więcej. Podczas obrad dowiedzieliśmy się, że wbrew temu co pisał, nie miał większości w radzie. Podczas głosowania stanowiska przewodniczącego rady padł remis 9 do 9 (Borkowska:Łagodziński). Dopiero po przerwie, podczas której odbyła się rozmowa dyscyplinująca, doszło do ponownego głosowania w którym wygrała „prestiżowa” Borkowska (11 głosów za). I to by było na tyle jeśli chodzi o proces samodzielnego myślenia we spólnej sakwie.
Teczki wiceprzewodniczących zdobyli Zbigniew Łagodziński (Lepsza Łęczna) oraz Krzysztof Matczuk (Wspólna Sprawa).

Jedno jest pewne, ta kadencja nie będzie nudna. Po wąsatej koalicji nie został nawet ślad. Na długo? 😉

PS. Wczoraj podczas mszy w parafii św. Barbary w Łęcznej doszło do złamania ciszy wyborczej. Podczas ogłoszeń duszpasterskich księża dziękowali Teodorowi i Małgorzacie Kosiarskim za ofiarę (Punkt 3: http://emaus.parafia.info.pl/?p=main&what=60). To obrzydliwe!

Udostępnij ten wpis!

60 przemyślenia na temat „Kosiarski kłamał. Wcale nie miał większości!

 1. Nie dziwcie się, że tytuł wpisu jest jaki jest.
  Bo kiedy ten człowiek mówił, czy mówi prawdę?
  Może Ktoś wie czemu ten gość musiał odejść z kopalni?
  Czy tak dobrze kierowniczył? 🙁

  1. Miałam o to samo zapytać. Chyba zbyt dobrze, bo emerytowani pracownicy śmieją się, że to kopalnia wypchnęła go do urzędu. Wspominają coś o jakichś stalowych, nieużywanych elementach sprzedanych w tym czasie poniżej ceny złomu.

  1. dzisiaj powinno być orzeczenie w tej sprawie. Poprosiłem już KNP o przesłanie go do mnie. Z tego co wiem, KNP nie dopełniła wczoraj formalności. Najprawdopodobniej chodziło o pełnomocnictwo składającego wniosek.

 2. Kolega chyba nie rozumie funkcji przewodniczącego RM i w-ce. Oni nie mają wpływu na głosowanie i jego wynik. Są po to, aby pilnować prawidłowego przebiegu sesji i przy uchwaleniu budżetu. To że pan Łagodziński był dobrym kandydatem dla Borkowskiej ma znaczenie dla jego osoby i znaczy, że jest poważany w Radzie, a nie lekceważony jak w poprzedniej kadencji.

  1. *** chciałam napisać odpowiednim rywalem nie kandydatem; przejęzyczenie 😉

   1. niestety wiem na czym polega funkcja przewodniczącej i wiceprzewodniczącego. proszę spojrzeć na ubiegłą kadencję RM gdzie Pani Borkowska wielokrotnie wpływała na postępowanie radnych, to co mówili, albo czego nie mówili. czasem był to podniesiony ton głosu, czasem nerwowość, uspakajanie tych radnych, którzy mieli rację, ale w ocenie pani Krysi tej racji nie mieli. było to przerywanie wypowiedzi radnych, poganianie, tymczasem gdy do słowa dochodzili (o ile dochodzili) radni koalicyjni to słuchała w spokoju, nie przerywając. tak więc w mojej ocenie ma to wpływ na głosowania. bo jeśli jednym się przerywa, a drugim pozwala gadać głupoty to świadczy to o wybiórczości, o faworyzowaniu radnych a to przekłada się na głosowania.

    1. Dodam tylko że wpływała jedynie na radnych koalicji. Na opozycję nie miała żadnego wpływu.

 3. W parafii św. Izydora w Ciechankach Łęczyńskich także doszło do złamania ciszy wyborczej. Ksiądz w czasie ogłoszeń przestrzegał od głosowania na ateistę. Mówił parafianom że nie powinni głosować na ateistę a potem iść na mszę i przystępować do komunii świętej. A jeżeli nie na ateistę to przecież wiadomo na kogo kazał głosować zważając również na to ze na ogrodzeniu kościoła wisi plakat wyborczy pana Kosiarskiego.

  1. Wszyscy, którzy znają tego księdza wiedzą, dlaczego tak powiedział. I pewnie wcale nie o ateizm chodziło. Swoją drogą jako przedstawiciel Wspólnoty nie powinien mieszać się do spraw świeckich, zwłaszcza do polityki. Niech sam da jakiś przykład, a nie wskazuje innych. Co to za ksiądz, który z ambony po nazwiskach czyta kto ile mu dał, jak chodził po kolędzie.

  2. a moim zdaniem księża mają prawo do wskazywania na kogo głosować, i jeśli już to robią to powinni starać się podchodzić do tego obiektywnie i wiadomo, nie robić tego w dniu wyborów. druga sprawa to argument że Fijałkowski był/jest ateistą nie ma znaczenia, bo jak wiadomo od zarania dziejów bywa tak, że ten kto w pierwszym rzędzie pod ołtarzem „zdrowaśki” klepie i komunię na klęcząco przyjmuje może być największym chujem od tego rzekomego ateisty. i prawda jest taka że nawet jeśli ludzie gdyby mieli więcej oleju w głowie to żadne wskazywanie, czy ogłaszanie z ambony na kogo głosować nie wiele by dało. teraz wychodzi że społeczeństwo to banda debili- no niestety- skoro potrzebują wskazania zamiast samemu dochodzić do prawdy, to na to wychodzi.
   P.S.wszystkim życzę więcej samodzielności w myśleniu i w podejmowanych wyborach.

   1. *może nie tyle wskazywać co wypowiadać się na tematy polityczne. wszak Chrystus również z powodów politycznych został skazany, więc nie można mówić o nie wtrącaniu się Kościoła do polityki…

   2. Fijałkowski wypowiedział się w sprawie rzekomego ateizmu. Jest wierzący, choć po tym jak kościół zachował się podczas wyborów, sam nie wiem czy będąc na jego miejscu nie zwątpiłbym. Co do klęczników 100% racji.

    W moim odczuciu ludziom, którym trzeba palcem wskazywać kandydata powinny być odbierane prawa wyborcze.

    1. @Bartol, przede wszystkim nie wierzy się w księży i raz jest ten za parę lat biskup go przeniesie… wierzy się w Chrystusa albo się jest klerykałem i klęczy się przed księdzem.
     nie wiem czy ludzie wiedzą że mają możliwość wpłynięcia na kadencję kleru w danej parafii, wystarczy czasem napisać list, pojechać do kurii i zwyczajnie poprosić o audiencję u biskupa i się wyżalić na szkodliwą działalność kleru, bo działalność proboszcza z Barbary i z Ciechanek szkodzi interesowi społecznemu.
     to ludzie są właścicielami kościołów, a nie księża- warto zwrócić na to uwagę.

     1. Chciałbym żeby powyższy komentarz, a zwłaszcza jego ostatni fragment trafił do wszystkich głów 😉

 4. Szanowni Państwo. Nie ma mowy o żadnym współrządzeniu ze Wspólną Sprawą. Jak pokazały dzisiejsze głosowania burmistrz wcale nie ma większości. Okazało się, że 9 głosów to nie jest większość. Większość będzie się formowała w zależności od głosowania i od przedmiotu sprawy nad jaką będą głosować radni. Zbigniew Łagodziński pokazał, że potrafi przekonać innych radnych do swojej kandydatury i chwała mu za to.

 5. I przez następne 4 lata stara gwardia na czele domu kultury, szkół, przedszkoli,bibliotek wierni pretorianie teo. A 70 % łęcznian szczęśliwie konsumuje i nic się nie przejmuje wyborami, może nawet nie wie kto to teo kosiarski.

 6. a po mszy wczoraj Kosiarski do proboszcza z prezencikiem :/ żal po prostu :/

  1. bodajże 3 pkt niedzielnych ogłoszeń w św. Barbarze. proboszcz dziękował za wkład finansowy bodajże na obrazy czy obrazę Małgorzacie i Teo Kosiarskim a ludek już wiedział że proboszcz Lupa popiera układ rządzący i babcie poszły głosować na p. Kosiarskiego. można powiedzieć że mohery nie głosują już na PiS, bo to nie modne tylko SLD albo jak proboszcz wskaże :/ sojusz tronu i ambony w pełni…

   1. Tylko w drugim głosowaniu. Gdyby mieli rzeczywistą większość (koalicję) nikt spoza wspólnej sakwy nie wszedłby do prezydium, a przypominam, że reprezentant LŁ się tam znalazł. Podsumowując, po wąsatej koalicji, która na zawołanie głosowała uchwały „mentora” nie został już nawet ślad.

    1. Skoro w tak istotnej sprawie udało mu się przekabacić 2 radnych aby zdobyć większość, w innych kwestiach też nie będzie miał problemu. Moim zdaniem lipa 🙁

     1. Lipa w sensie, że będą musieli się dużo bardziej postarać. W ostateczne zwycięstwo nie wątpie ni chwili.
      Jakby to dobrze roztrzaskać to w rok czasu przy stworzeniu zwartej koalicji mozna uwolnić miasto od Teo 😉

     2. Też trzymam kciuki. Widziałam już takie dobre rozegrania. W przeciwwadze do rozmów dyscyplinujących należy przewidzieć romowy… motywująco-kształcące 😀

  1. Dopiero w drugim głosowaniu (po dolepieniu 2 osób z innych ugrupowań).

 7. hahahahahahahaha
  Heca, heca, koło pieca ciele mnie pobodło,
  Matula mnie smarowali, ale nie pomogło.
  Jakem służył u kowola, uczyłem się dymać,
  Kowol wyłóż na kowolkę, a jo musioł trzymać.

  Parafii też gratuluję diabelskiej reklamy Wąsatego 🙂 Ciekawe co obiecał klechom?

 8. Będzie miał burmistrz teraz o czym myśleć, już tak lekko jemu i tej grupie nie będzie. 🙁 🙂

  1. Cóż… Kuczyński miał inne zajęcia przez ostatnie dwa tygodnie 😉

  1. porażka to będzie jak Kosiarski przez najbliższe 4 lata będzie robił dokładnie to, co uchwalą radni 😉

   1. widać kto się wyłamał z Lepszej Łęcznej p. Łagodziński skoro jako jedyny otrzymał zaszczytne stanowisko wice… a przecież skoro pani Krysia i Burmistrz tak chcieli oszczędzać to po co drugi wice?

    1. peka: cały klub Lepsza Łęczna jednogłośnie rekomendował Z. Łagodzińskiego na stanowisko przewodniczącego, a później w-ce. Tu nie ma żadnego rozłamu, a niedługo przekażę jeszcze jedną bardzo dobrą informację.

     1. trochę nie rozumiem, bo wychodzi na to że w takim razie się ułożyliście z władzą to po co było to wszystko?

     2. gdzie widzisz to ułożenie? Władza (wspólna sakwa) ma jedynie 9 głosów, a to wbrew temu co mówi Kosiarski nie jest większość (radnych jest 21) 😉

     3. skoro wprowadziliście swojego człowieka na wice to znaczy że współrządzicie?

     4. To za daleko posunięte wnioski jeśli chodzi o współrządzenie i układanie się. Nie wykluczone, że klub Lepsza Łęczna będzie nadawał tonu w tej kadencji. Postaramy się więc mimo faktu, że Mariuszowi nie udało się objąć fotela burmistrza, realizować program Lepszej Łęcznej i zmuszać władzę do działania.

     5. bardziej ja to widzę tak że współrządzicie bo macie wice, a na dobrą sprawę to nie ma opozycji która by punktowała poczynania władzy. jest źle.

     6. Opozycja jest większa niż ostatnio. Ma 6/9 osób, a nie tylko 3 jak wcześniej. Jest w stanie działać o wiele bardziej produktywnie. 😉 Współrządzenie byłoby wtedy gdyby LŁ weszła w koalicję ze wspólną sprawą, a to prawdziwa mission impossible.

     7. ale jak to nie weszliście w koalicję z rządzącymi halo? macie swojego wiceprzewodniczącego o czym to świadczy?
      i czy wcześniej rzeczywiście mieliście tylko 3 osoby w opozycji??

     8. Zaskakujący poziom dedukcji. Stanowisko w-ce przewodniczącego świadczy jedynie o sile danego ugrupowania. Jeśli liczysz na to, że LŁ będzie podnosiła ręce na zawołanie WS to możesz się przeliczyć 😉 Tak, opozycja liczyła tylko 3 osoby, które od czasu do czasu wspierane były przez Lekan, Pelice czy Tora.

     9. ale czy oto chodziło by przepchnąć swojego na wice? przecież straciliście argument że nie macie większego wpływu na decyzję, skoro teraz współrządzicie. chcecie czy nie firmujecie tę hucpę, cyrk Kosiarskiego, bo daliście się kupić za stanowisko dla Łagodzińskiego. smutne.

     10. przepychana była jedynie Borkowska. Łagodziński wszedł przy pierwszym głosowaniu. Ktoś, kto wybiera się do władzy i nie chce wziąć odpowiedzialności za decyzje jest zwykłym idiotą. LŁ chce mieć realny wpływ na rozwój miasta. Do pozostałych zarzutów nie będę się odnosił ponieważ są zwyczajnie nietrafione.

     11. gdyby Kosiarski nie miał większości to nie przepchnął by swojej Krystyny na przewodniczącą 🙂

     12. Gdyby miał faktyczna większość, przepchnąłby ją w pierwszym głosowaniu jak 4 lata temu 😉

     13. ale niestety współrządzicie i tego nie można wam nie zarzucić…
      kto na wiceburmistrza? Kuczyński? Matysek? czy może Fijałkowski?
      swoją drogą dobrze by było żeby taki duży elektorat jakim zarządza Fijałkowski miał też swojego burmistrza. przynajmniej za 4 lata nikt p. Mariuszowi nie zarzuci braku doświadczenia 🙂

     14. współrządził będzie ten kto dogada się albo z WS albo z LŁ. Dzisiejsza sesja pokazała wyraźnie brak koalicji rządzącej, a co dopiero mówić o współrządzeniu. Odradzałbym Fijałkowskiemu pracę pod nosem dobrego gospodarza. Kosiarski paszkwilem wylał szambo, w którym teraz sam powinien pływać (no może pod rękę z PSLem).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.