UGT i CSW na zawodowej gali MMA w Lublinie

Kolejne dobre, sportowe informacje z Łęcznej. Jak poinformował mnie nasz czytelnik, 8 listopada w Lublinie „Thunderstrike Fight League”, zorganizowało pierwszą zawodową galę MMA. Organizatorzy zakontraktowali dziewięć pojedynków w oktagonie. Dwóch reprezentantów z najlepszych łęczyńskich klubów: UGT oraz CSW, Łęczna Konrad Płaza oraz Patryk Mituła dostali kontrakty na zawodowe walki w MMA dla TFL.

Konrad w oktagonie zmierzył się z Mariuszem Białasem, reprezentującym klub Gladio w kategorii 77 kg. I choć Konrad pokazał jedną z najładniejszych walk w swojej karierze, niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, przegrywając w drugiej rundzie przez duszenie.

Natomiast Patryk zmierzył się z Sebastianem Kotwicą w kategorii wagowej 67 kg. Sebastian reprezentował Kraśnicki klub Maciejewski Team i był uznawany za faworyta tej walki. Ostry doping kibiców z Kraśnika przyczynił się do agresywnego rozpoczęcia walki przez Sebastiana, lecz high kick Patryka ostudził jego agresywność i w niecałe dwie minuty Patryk uporał się z Sebastianem. Najpierw poprzez trójkątne duszenie, co spowodowało utratę przytomności, a dodatkowo przejście do balachy. Ta kombinacja spowodowała, że Sebastian dochodził do siebie kilka ładnych minut w asyście ekipy medycznej.

Walka Patryka przez obserwatorów uznana była za jedną z najładniejszych na tej gali i jako jedna z pierwszych zakończyła się już w pierwszej rundzie. Gratulacje dla Patryka za najładniejszą walkę złożył sam Tomek Drwal, który stał w narożniku Sebastiana.

Ja również przyłączam się do tych gratulacji! 😉

Udostępnij ten wpis!