Odkomarzanie Łęcznej. Da się?

Komar

Łagodna zima może oznaczać, że komary staną się prawdziwą plagą. Czy w 2015 roku Łęcznianie nie będą musieli odganiać brzęczących owadów?
Przyjmując za pewnik informację przekazaną przez włodarza w czerwcu 2014 roku, powinniśmy spać spokojnie.
Odpowiadając wtedy na pytania radnych opozycji, Kosiarski napisał, że „planowane jest jednak zabezpieczenie w projekcie budżetu na rok 2015 środków na odkomarzanie” (LINK). Ile jest w tym prawdy, okaże się w najbliższym czasie, ponieważ radni Lepszej Łęcznej postanowili sprawdzić czy te słowa mają potwierdzenie w stosownych dokumentach. W dniu dzisiejszym w ratuszu zostanie złożona interpelacja w tej kwestii.

Mamy wiosnę, jest więc jeszcze czas na podjęcie stosownych zapisów i działań. Miejmy nadzieję, że w tym roku wzorem okolicznych miast, w Łęcznej uda się wygospodarować trochę złotówek na odkomarzanie miasta. O treści odpowiedzi na złożoną dzisiaj interpelację, poinformuję Was za ok. 2 tygodnie.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 3 komentarzy do artykułu "Odkomarzanie Łęcznej. Da się?"

  1. onleczna pisze:

   Czy to będzie jednorazowe odkomarzanie?

   P.S. Jak będzie ciepłe i mokre lato to będzie z czym walczyć.

   • Bartol pisze:

    To zależy od tego czy i jakie(wartość) pieniądze zostały zabezpieczone na ten cel.
    W innych miastach decyzję o ew. ponownym oprysku podejmuje się dopiero po obserwacji efektów pierwszego, więc tutaj byłoby pewnie podobnie. Za kilka dni dowiemy się czy w ogóle jest o czym rozmawiać ;)

  2. Ferdynand K pisze:

   Chyba z tytułu uciekło ci słowo NIE.
   Pierwsze krzaki wykosić trzeba, bo jak widzimy pod tym względem zapuszczone jest nasze miasto a robactwo ma wtedy gdzie przebywać.
   Ja osobiście wątpię w te jego obietnice, ale chciałbym przynajmniej RAZ się pomylić. :( :)

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes