Odkomarzanie Łęcznej. Da się?

Łagodna zima może oznaczać, że komary staną się prawdziwą plagą. Czy w 2015 roku Łęcznianie nie będą musieli odganiać brzęczących owadów?
Przyjmując za pewnik informację przekazaną przez włodarza w czerwcu 2014 roku, powinniśmy spać spokojnie.
Odpowiadając wtedy na pytania radnych opozycji, Kosiarski napisał, że „planowane jest jednak zabezpieczenie w projekcie budżetu na rok 2015 środków na odkomarzanie” (LINK). Ile jest w tym prawdy, okaże się w najbliższym czasie, ponieważ radni Lepszej Łęcznej postanowili sprawdzić czy te słowa mają potwierdzenie w stosownych dokumentach. W dniu dzisiejszym w ratuszu zostanie złożona interpelacja w tej kwestii.

Mamy wiosnę, jest więc jeszcze czas na podjęcie stosownych zapisów i działań. Miejmy nadzieję, że w tym roku wzorem okolicznych miast, w Łęcznej uda się wygospodarować trochę złotówek na odkomarzanie miasta. O treści odpowiedzi na złożoną dzisiaj interpelację, poinformuję Was za ok. 2 tygodnie.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Odkomarzanie Łęcznej. Da się?

 1. Czy to będzie jednorazowe odkomarzanie?

  P.S. Jak będzie ciepłe i mokre lato to będzie z czym walczyć.

  1. To zależy od tego czy i jakie(wartość) pieniądze zostały zabezpieczone na ten cel.
   W innych miastach decyzję o ew. ponownym oprysku podejmuje się dopiero po obserwacji efektów pierwszego, więc tutaj byłoby pewnie podobnie. Za kilka dni dowiemy się czy w ogóle jest o czym rozmawiać 😉

 2. Chyba z tytułu uciekło ci słowo NIE.
  Pierwsze krzaki wykosić trzeba, bo jak widzimy pod tym względem zapuszczone jest nasze miasto a robactwo ma wtedy gdzie przebywać.
  Ja osobiście wątpię w te jego obietnice, ale chciałbym przynajmniej RAZ się pomylić. 🙁 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.