Straż miejska została zlikwidowana!

straz_miejska1

Pierwsza obietnica nowego Burmistrza została spełniona. Za likwidacją głosowało 15 radnych, a tylko trzech było przeciw. „Była ona tylko maszynką do robienia pieniędzy i kompromitowała się” – mówi Burmistrz.
Niestety rzecz nie dzieje się w Łęcznej, a w Czersku na Pomorzu. Straż miejska przestaje tam istnieć z ostatnim dniem stycznia 2015. SM w Czersku zatrudniała osiem osób – czterech strażników i drugie tyle urzędników. (W Łęcznej jest to 9 osób, w tym 7 mundurowych).
Zdaniem czerskiego magistratu „spośród kilkunastu zadań, jakie nakłada na straż miejską ustawa, nasza realizowała w zasadzie jedno – dawanie mandatów kierowcom przekraczającym prędkość. Ewidentnie mandatami łatano budżet. Chcę znaleźć inteligentniejsze sposoby na poprawienie miejskich finansów” Brzmi znajomo? ;)
Czy łęczyński włodarz wzniesie się na wyżynę i również poszuka bardziej inteligentnych sposobów na zasilanie miejskiej kasy? Sprawa łęczyńskiej straży miejskiej zostanie rozwiązana już za kilkanaście dni.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 8 komentarzy do artykułu "Straż miejska została zlikwidowana!"

  1. Mona pisze:

   Jestem przeszczęśliwa. Jeszcze przed świętami musiałam stawić się w owej formacji i złożyć wyjaśnienia. Fartem obyło się bez mandatu.

  2. Ferdynand K pisze:

   Na początku jak ” Żem” kliknął na LLE zaniemówiłem.
   Kurde w końcu już ich nie będzie pomyślałem.
   A tu czytam dalej i kicha – to nie w Łęcznej.
   No Bartolu tym tytułem udało Ci się mnie zaskoczyć.
   Dobrze by było jakby to u nas w Łęcznej tak się stało.
   Czarno to widzę, bo i ta rada na smyczy się prowadzi.
   Ale czekam na taką wiadomość od Ciebie – tym razem prawdziwą.

  3. Arnold pisze:

   Może i łęczyńscy radni pójdą po rozum do głowy i nie będą patrzeć na wodza tylko zagłosują tak jak chcą tego mieszkańcy – LIKWIDACJA !!!

  4. zrobiony pisze:

   ale mnie zrobiłeś w bambuko…

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes