Kosiarski wcale nie odchodzi z polityki! Chce przejąć powiat! Czy zacznie od przychodni na Starym Mieście? Co ze szkołami? [Video]

Ci z Was, którzy widzieli Kosiarskiego żegnającego się z fotelem burmistrza, mogli sobie pomyśleć, że myśliciel z Polnej idzie na emeryturę. Nic bardziej mylnego, okazuje się bowiem, że skompromitowana ekipa z ratusza utworzyła trzon list wyborczych wspólnej sprawy do powiatu łęczyńskiego. Kogo tam znajdziemy? Trzymajcie się mocno!

W okręgu miejskim listę otwiera sam lobbysta z Polnej. „Osiągnięć” w tym wypadku nie trzeba rozwijać. W Spiczynie zaś prowadzi Mirosław „Fachowiec” Krzysiak (LINK). Dalej na listach mamy takie postaci jak Krystyna Borkowska, (której zdarzyło się opłacać anonimowe paszkwile na opozycję lecz nie znała ich autora (LINK)) czy Paweł Wójcicki, który jeszcze cztery lata temu do rady powiatu z szedł z PIS nie dla sławy i nie dla pieniędzy lecz potem okazało się, że jest odwrotnie (LINK). Jest tam też Grzegorz Kuczyński (tak, ten od żony w MOPSie i 6000 PLN pobranych z kasy bankrutującego starostwa za nic).

Zapominalskim warto w tej sytuacji przypomnieć, że to własnie ta wąsata ekipa, którą obecnie swoim nazwiskiem firmuje Leszek Włodarski, próbowała w zeszłym roku zlikwidować kolejne szkoły w mieście, w imię powstania jakiegoś nieokreślonego molocha. Wtedy dyrektor Zespołu Szkół Górniczych stanął na wysokości zadania i powstrzymał likwidacyjne zapędy Wspólnej Sprawy i PSLu. Udało się! Szkoła nadal istnieje pod swoim szyldem. Jak długo? To okaże się po wyborach.
Przy okazji warto zwrócić uwagę na zachowanie dyrektora ZSG, który murem stanął za uczniami i nauczycielami. Takiego zachowania zabrakło jednak Włodarskiemu, kiedy likwidowano LO im. Zamoyskiego na Szkolnej. Czy już wtedy wiedział, że czeka go posada w ratuszu? Nie wiem i nie zamierzam w to wnikać. Fakty są jednak takie, że przy biernej postawie Włodarskiego, na ul. Szkolnej nie ma dzisiaj placówki, która istniała tam od dekad. Co ciekawe, Włodarski potrafi do dzisiaj wpierać wyborcom w żywe oczy, że nie miał wyboru. Bidulek! Oczywiście miał! Dyrektor ZSG pokazał dokładnie, jak ten wybór wygląda! No ale ten dyrektor nie jest dzisiaj ani wiceburmistrzem, ani wicestarostą 🙂
Skreślając krzyżyk w nadchodzących wyborach, pomyślcie o własnych dzieciach. Pomyślcie czy będą miały szkołę na miejscu, czy będą wyjeżdżały do Lublina czy innych miast. Popatrzcie też w związku z tym w swoje portfele! Tego własnie dotyczą te wybory.

Jeszcze jedna ważna rzecz!
W dniu dzisiejszym jeden z bardziej skompromitowanych urzędników/radnych, Kuczyński poinformował opinię publiczną, że zarząd powiatu (ludzie Kosiarskiego i PSL) zamierza sprzedać budynek przychodni na Starym Mieście. Oficjalnie chodzi o to, że powiat nie ma pieniędzy na remont, a nowy właściciel taki remont na pewno przeprowadzi. W zasadzie trzyma się kupy lecz w mojej ocenie, ta niespodziewana aktywność urzędników ma jednak drugie albo trzecie dno. Jakie?
Chciałbym się mylić ale coś mi się wydaje, że wkrótce w tym miejscu pojawi się spółka (lub spółki) powiązane rodzinnie/biznesowo z Krzysztofem Bojarskim. Ktoś powie, że przecież każdy może wystartować. Przyznam mu rację! W końcu w konkursach w ratuszu, starostwie czy PGKiM, również mogą startować różne osoby 🙂 A teraz przypomnijcie sobie jak Włodarski na sobotniej debacie mówił o potrzebie współpracy m.in. z Bojarskim.
Wracając jednak do przychodni, jestem ostatnią osobą, która broniłaby dr Jastrzębskiego (obecnego dyrektora NZOZ w przychodni na Starym Mieście) ale nie pozwolę władzy na traktowanie mieszkańców jak ciemną masę, a Łęcznej jak prywatnego folwarku!
Kuczyński zarzeka się także, że gdyby w budynku przychodni miał funkcjonować jakikolwiek inny zakład niż przychodnia, to byłby pierwszym, który byłby przeciwko. Zaraz zaraz, brzmi znajomo?
Przypominam zatem, że ten kłamczuch, obejmując stanowisko w zarządzie powiatu, zarzekał się, że od zawsze jest przeciwny kredytom. Po czym podniósł rękę za kolejnym kredytem (LINK). OT krynica honoru i prawdy według ludzi Kosiarskiego/Włodarskiego.
Wobec faktu, że informacja o przetargu rozniosła się po mieście lotem błyskawicy, zarząd powiatu rozważa anulowanie przetargu na sprzedaż budynku. Spokojnie… dokończą to po wyborach. Jeśli na to pozwolicie!

Warto myśleć o tym idąc do wyborów i skreślając krzyżyk. Wybierzcie mądrze!

Komentarz do tej historii może być tylko jeden:

Łęczyński pseudo-establishment, to dzisiaj ci ludzie, którzy mają kłopot z definicją pojęć nepotyzm, kolesiostwo czy rozkradanie miasta. A może to wcale nie jest problem…

To pisałem ja, kamerdyner i słoik w jednej osobie, od 12 lat mieszkaniec Warszawy, niestety bez chęci powrotu do Łęcznej jak chciałby pewien chory na władzę, sfrustrowany starzec 🙂

W celu zwiększenia zasięgu tego wpisu (niech zobaczą go Wasi sąsiedzi), bardzo proszę o przyciśnięcie niebieskiego przycisku LUBIĘ TO! widocznego pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

24 przemyślenia na temat „Kosiarski wcale nie odchodzi z polityki! Chce przejąć powiat! Czy zacznie od przychodni na Starym Mieście? Co ze szkołami? [Video]

 1. Zarząd powiatu ogłosił przetarg a ja się pytam kto jest w tym zarządzie? Przecież to konkretne osoby! Przecież ci ludzie gdzieś pracują….

 2. Bez słodzenia , ale tylko i wyłącznie Mariusz Fijałkowski GWARANTUJE jakiekolwiek zmiany czyli wielkie zmiany w tym mieście. Włodarski – kontynuator szamba
  Winiarski – siedzi lata w tym bagienku i tylko nicnierobienie go interesuje i jak utrzymać żonę na stołku…

 3. Borkowska do powiatu??Jeszcze jej mało?Kobieta nie ma za grosz HONORU!!!Co za pazerna baba !!!

 4. Najwyższy czas by ludzie zrozumieli że trzeba przeciąć pępowinę starych układów i postawić na młodych nie zamieszanych w żadne koligacje z obecną władzą.

 5. Łęczna dziwne miasto Narodowcy z PZPRowskim burmistrzem koncert robią, ludzie głosują na debili a potem się przeprowadzają , tylko zyący z MOPSu mają wszystko w doopie im kazda władza da by żyło się lepiej 🙂

 6. Pan dyrektor ZSG startuje do sejmiku z list PSL. Jego hasłem jest popieranie szkolnictwa zawodowego.

  Pozdrawiam.

   1. A ja go nie krytykuję, tylko informuję, że można zagłosować za jego osobą, nie zaś za panem doktorem B.

   2. Nie jego decyzja, czyli co sfałszowali jego zgodę na kandydowanie czy zmusili do startu? Nie lubię takiego głupiego gadania. Jakby nie chciał to by nie startował i nie kupował bilbordów czy banerów. Chyba nie sugerujesz, że ktoś go zastraszał?

 7. Ja to widzę tak:
  1. dr Bojarski startuje na Lublin – jak by nie wyszło to może utworzy prywatną przychodnię na starym mieście.
  2. Obecny burmistrz idzie na starostę wodociąg już wybudował, to jako starosta dokończy drogę powiatową do Ciechanek i ścieżkę rowerową, którą będą jeździć matki z dziećmi. Te lubiące fotografie też.
  3. „Fachowiec” wraca do siebie na białym koniu niczym – jakie to zasługi w Łęcznej osiągną (Park Podzamcze, Plac Powstań Narodowych)
  4. Chłopaki z ferajny lokują się na listach – a może się znów uda.

  Czy szanowni mieszkańcy nie widzą, że po mału likwidujemy majątek publiczny i wyprowadzamy nasze publiczne pieniądze w prywatne ręce.

  Najpierw Szkoła, później PGKiM, kolejna będzie Przychodnia, pytam się co będzie dalej ???

 8. Pisałem o tej sprzedaży w temacie który prowadzi Kuczyński już 3 tygodnie temu gdy przypadkowo natknąłem się na ofertę na jednym z portali nieruchomości, nie wiedziałem, że to taka afera z tym związana:)

 9. w końcu jakiś analityczny tekst o prawdzie powiatowej, no ale co? Teo zostawiłby tak miasto dla którego tyle zrobił?
  nie wiem jak Wy ale na listach ZSLu do sejmiku z syndromem sztokholmskim się rozwiesił w Łęcznej,

  1. A jak jego „cien” zostanie burmistrzem a on starostą to to miasto bedzie juz calkiem prywatnym folwarkiem koniarza

    1. Bartolu a co tam w leczynskiej super spółce slychac? Wroble cwierkaja,o ilosci zlożonych CV na miejsce głównego księgowego w ilości : UWAGA : 0 , tak ZERO

 10. Popatrzcie na mieście, jak Kuczyński powiesił banery wyborcze obok Fijałkowskiego, jakby mógł to by go swoimi całkiem zasłonił.
  Gość nie ma za grosz ambicji ani honoru.

  1. Starostwo nie ma żadnej mocy, żeby wpływać na to, co dzieje się w mieście. To miasto to jest dzisiaj tak zabagnione, że trzeba je mocno wysprzątać. Trzymam kciuki

   1. o a powiem że ma tylko nie wtrąca się, czy wiceburmistrz nie został wicestarostą ? czy plujący na księży bezradny Toudi nie pracuje w magistracie? czy miejski estabiliszment nie planuje desantu na starostwo ? no i wisienka kto umówił koalicję z Niwińskim a potem koncertowo go ograł ? gracze z Kościuszki obrotowi trzymaja z silniejszym jak peeselowcy cudem wygrali to polecieli do nich z ofertą starosty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.