Policja znów ściga blogera [Video]

Dzisiaj wpis w geście solidarności z blogerem z Wielkopolski. Okazuje się bowiem, że włodarzy pokroju Kosiarskiego jest więcej. W Dusznikach podobnie jak swojego czasu w Łęcznej krytyka władzy zakończyła się donosem złożonym przez wójta. Tutaj jednak sprawa jest o tyle wyjątkowa, że obwinionym o „wydawanie gazety bez rejestracji” jest opozycjonista, który z art. 45 prawa prasowego z 1984 roku został już w czasach komuny skazany na więzienie. Czy czeka go powtórka z „rozrywki”?

Andrzej Radke, bo o nim mowa, jest właścicielem domeny wikiduszniki.pl. Jest to blog, na którym nieregularnie zamieszczane są treści przede wszystkim pochodzące od mieszkańców wysyłających informacje. Sama strona wikiduszniki.pl jest bardzo podobna do wąsatego bloga. Składa się przede wszystkim z emocjonalnych wpisów dotyczących spraw, jakimi żyje gmina. Wiele z nich dotyczy osób publicznych, w tym m.in. urzędników. Obrywa się zwłaszcza wójtom, „dzięki” którym sprawa bloga trafiła na wokandę.

W mijającym tygodniu w sądzie w Szamotułach odbyła się pierwsza rozprawa. Tak, zgadza się, sprawa nie została umorzona na etapie postępowania przygotowawczego (jak było w moim wypadku). Niestety sąd zamiast zakończyć tą farsę, postanowił dopuścić dowód z zeznań/opinii biegłego, zaproponowany przez policję. Sprawa będzie miała ciąg dalszy 17 grudnia 2015.

Poniżej materiał Polsatu o tej sprawie(kliknij na poniższy obraz, aby obejrzeć wideo):

PolsatWikid
Jeśli wideo się nie działa, pobierz SILVERLIGHT tutaj.

Powodzenia Panie Andrzeju. Wierzę, że niebawem postępowanie w Pana sprawie zostanie umorzone, ośmieszając jednocześnie urzędującą władzę. Proszę potraktować to doniesienie jak najlepszą reklamę 😉

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Policja znów ściga blogera [Video]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.