Dotacja dla Górnika, burmistrz nie dał, dali radni. Teraz lansuje się… Włodarski.

Kilka miesięcy temu kluby GKS Górnik Łęczna i MGKS Gwarek złożyły wnioski o dotacje. Pod koniec października 2021 Włodarski odpisał im, że nie ma już pieniędzy.
Tymczasem radni na listopadowej sesji znaleźli pieniądze i przekazali je obu klubom. Niespodziewanie dziś na facebooku ratusza możecie zobaczyć, jak to Leszek Włodarski „cieszy się, że nadal może wspierać sport i grać z GKS Górnikiem Łęczna.”

O tym nie przeczytacie w urzędowych mediach. Dzisiaj prawdziwa historia dotacji dla dwóch łęczyńskich klubów.
Po tym jak GKS Górnik Łęczna oraz MGKS Gwarek złożyły wnioski o dotacje, otrzymały odpowiedź, że w kasie ratusza jest już pusto. Pod pismem, jak możecie zobaczyć poniżej, podpisał się dobrze znany lanser z pl. Kościuszki.

Radni jednak nie poddali się i na sesji 30 listopada, znaleźli oraz zabezpieczyli pieniądze dla obu klubów. Wniosek poparło 17 radnych, a trzech wstrzymało się od głosu. W informacji z systemu esesja możecie zobaczyć imienny wynik głosowania w tej sprawie. (Wyniki głosowania – LINK)

Jakież było zdziwienie radnych, kiedy dzisiaj na facebooku Leszka Włodarskiego pojawiła się informacja o podpisanym porozumieniu o współpracy pomiędzy łęczyńskim ratuszem, a GKS Górnik Łęczna.
Skaczący Leszek „cieszy się, że nadal może wspierać sport i grać razem z GKS Górnik Łęczna”. Oczywiście prezes w/w stowarzyszenia składa podziękowania.. burmistrzowi.
W tekście nie wspomniano ani słowem w jaki sposób klub uzyskał dotacje. Ani słowa o radnych.

Jak mawia klasyk, mądrzejsze jest o tym nie wspomnieć…

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Dotacja dla Górnika, burmistrz nie dał, dali radni. Teraz lansuje się… Włodarski."

 1. Fantyczny pisze:

  Dobra dobra, a co ze zdjętą z obrać uchwałą zwalniającą stowarzyszenie z podatku od nieruchomości ? Wsparcie miasta dla spotu / klubu który poza kopalnia Jest naszą jedyną rozpoznawalną marką w Polsce jest na marginalnym poziomie.

  • Bartol pisze:

   Ta informacja także pojawiła się na sesji. Z uwagi na brak szczegółowych danych finansowych stowarzyszenia, sprawa została odłożona na przyszły rok. Przed tym jednak zbierze się komisja finansów, na którą zostanie zaproszony prezes stowarzyszenia wraz z wszelkimi niezbędnymi dokumentami.

 2. Monika pisze:

  Leszek, tym razem też Ci nie wyszło

 3. ABC pisze:

  Na bezczela się lansuje. Myśli, że nikt nie pokaże faktów i dokumentów. Że mu nie wstyd po mieście chodzić.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes