Kolega burmistrza z nową umową! Ile teraz zarobi?

Od jakiegoś czasu było cicho o byłym asystencie Kosiarskiego. Jak pewnie pamiętacie, po wejściu w życie przepisów wykluczających utrzymywanie asystentów w gminach, „lobbysta z polnej” znalazł bardzo szybko sposób na pozostawienie Mirosława Krzysiaka w urzędzie(LINK). Podpisał z nim umowę zlecenie. Jednak ta obowiązywała jedynie do 30 czerwca 2018 r.

Myliłby się jednak ten, który uważa, że tuz po wygaśnięciu tego kontraktu, Krzysiak zajmie się przygotowaniami do jesiennych wyborów. Żeby stratować potrzeba przecież funduszy! I tak oto „dobry gospodarz” podpisał z byłym asystentem kolejną umowę, która (na papierze) będzie obowiązywała do końca 2018 roku. Kwota wypłacanego wynagrodzenia nie uległa zmianie. Nadal będziemy mu płacić 5 000 PLN brutto. To oczywiście nie wszystko na co może liczyć ulubieniec łęczyńskiego włodarza. W lutym wypłacono mu ponad 7000 PLN za nadzór inwestorski nad zagospodarowaniem terenów zieleni przy realizacji inwestycji pn. „Zabezpieczenie i adaptacja obiektów dawnego folwarku”. Da się? 🙂

Zapamiętajcie: Krzysiak się gminie opłaca 🙂

Jak myślicie, w jaki sposób, na taki rozwój wydarzeń zareagował kandydat Kosiarskiego na fotel burmistrza? Dobrze myślicie. Wcale nie zareagował! Nie od dzisiaj wiadomo, że Leszek Włodarski nie jest (i IMHO nigdy nie będzie) osobą, która w urzędzie zadaje pytania. Co innego otworzyć jakąś wystawę w centrum kultury, albo inwestycję zleconą przez swojego pryncypała…. Właśnie tym ów jegomość zajmuje się od trzech lat!

W najbliższym czasie poproszę urząd o zestawienie wszelkich świadczeń wypłaconych p. Krzysiakowi w trakcie pięknej współpracy z wąsatym ynżynierem, ponieważ jak ćwierkają urzędowe wróble, możemy mieć niepełne informacje w tym zakresie.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Kolega burmistrza z nową umową! Ile teraz zarobi?

  1. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mieć nowego burmistrza. I wcale nie mam na myśli obecnego zastępcy,bo to jedna klika, która nic pożytecznego nie robi dla miasta.

  2. Data wyborów ogłoszona. Panie gospodarzu czas już zbierać „graty” 😉

  3. Towarzystwo wzajemnej adoracji, Kosiarski, Martyn, Krzysiak – wstyd prawdziwa klika Dominika

  4. Czy Lepsza Łęczna może wystąpić do burmistrza z wnioskiem o udostępnienie owoców pracy tego specjalisty? w jakiej formie burmistrz otrzymuje „analizy do przetargu” i jako kto się tam podpisuje?

    1. Nie wiem jak Lepsza Łęczna ale ja również mogę to zrobić. Prześlij mi proszę pytania do UDiPu, a ja zapytam w Twoim imieniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.