Łęczna: Impreza dla wybranych w Centrum Kultury za pieniądze podatników! Czy to instytucja publiczna, czy prywatny folwark? [Zdjęcia]

Miała być nowa jakość, jest tylko jakoś. Jak się okazuje, w połowie listopada dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej zorganizowała imprezę zamkniętą dla wybranych, za którą zapłacili podatnicy.
Czy to jeszcze instytucja publiczna czy już prywatny folwark nowej dyrektor? – pytają oburzeni mieszkańcy.

Pewnie jeszcze nie wiecie ale po cichutku, bez rozgłosu i żadnej publicznej reklamy 18 listopada 2022 świętowaliśmy 30-lecie Centrum Kultury. No może nie tak do końca świętowaliśmy, bo zaproszenia na imprezę otrzymali tylko wybrani. Szary mieszkaniec, który utrzymuje placówkę, mógł co najwyżej pooglądać fotorelację z rautu kilka dni później.
Już w samych drzwiach czekała na zaproszonych gości orkiestra i człowiek w „adidasach” (który w żadnym wypadku nie pilnował, aby do obiektu wchodzili ci, którzy mieli tam wejść). Pewnie z czystej grzeczności stał i witał gości!

W związku z tym, że ktoś z Was mógłby mieć wątpliwości co do „sortu” zaproszonych. Najłatwiej więc będzie mi pokazać to na zdjęciach:

No jak możecie zobaczyć, było tam zarówno coś dla duszy, jak i dla ciała. Pojawiły się nawet napoje w lampkach do wina (pewnie soki owocowe 🙂 ). Na zdjęciach widzicie radnych, pracowników CK, byłego i obecnego burmistrza.
Panuje dość luźna atmosfera, radny Sawicki zagaduje „skaczącego” Leszka, (miejmy nadzieję, że nie o kolejnym miejscu zatrudnienia w miejskich instytucjach dla swojej partnerki). Jest i nowa gwiazda rady nadzorczej PGKiM Kuczyński (LINK). W dużym skrócie sami swoi… ale nie za swoje 🙂

Zapytacie pewnie kto za to zapłacił. Nie będzie zaskoczenia. Wy!

Co prawda dyrektor CK stwierdziła, że to nie była impreza zamknięta ale pozwólmy jej błądzić. Byle pieniędzy publicznych nie myliła z prywatnymi. A nie, czekaj…

Koszt zorganizowania uroczystości wyniósł 3.473,94 zł.
Organizację imprezy wsparły także firmy: IMEDI Akademia Zdrowia oraz PUB 30.

Nic tylko czekać na kolejną informację, że dzieciaki uczestniczące w zajęciach w centrum kultury muszą zapłacić za kredę, kredki czy jakiekolwiek inne przybory, bo CK nie ma pieniędzy 🙂

Oczywiście w normalnym samorządzie, już dzień po takiej imprezie, pani dyrektor musiałaby szukać innego zajęcia (w miejskiej szkole, w mopsie lub w radzie nadzorczej PGKiM) tu jednak nic się nie stało. Jest super, podatnik zapłacił, wybrańcy zjedli, popili, a mieszkańcy wypier….ć!

Mieszkańcu Łęcznej, imprezy za publiczne pieniądze są dla wybranych, a jak masz za dużo czasu, to sobie odśnież chodnik albo ulicę.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Łęczna: Impreza dla wybranych w Centrum Kultury za pieniądze podatników! Czy to instytucja publiczna, czy prywatny folwark? [Zdjęcia]

 1. …. ale ta karasiowa ma parcie na szkło…. wszędzie i zawsze aby tylko było ją widać …. wstyd kobieto

  1. Dokładnie, żenada i brak wstydu,ta kobieta zrobi wszystko żeby zabłysnąć, co za poniżenie, chyba za niskie poczucie wartości…

  2. Ta Pani w białej sukience to żenada żadnego wstydu, żeby tak się poniżać, chyba za niskie poczucie wartości, może jeszcze nie wszystko sobie powiększyła:)

  3. Ta pani Karaś to niech się lepiej zajmie swoim ks Z.G. i wszystko w temacie, lans nie na miejscu tylko ośmieszenie i brak wstydu.

 2. W normalnych miastach zapraszają wszystkich mieszkańców na świętowanie czegokolwiek związanego z ich miejscem zamieszkania… A tutaj od lat to samo. Mogli chociaż przy okazji uroczystego zebrania zorganizować jakąś charytatywną zbiórkę, licytację, ogłosić nowe ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży…

  1. To nie jest normalne miasto. Tu burmistrz zamiast pracować skacze do basenu w ubraniu albo jeździ na łyżwach. Miasto jest za&ebane w śniegu, a Leszek zatrudnia swojego w radzie nadzorczej.
   Chyba tylko w urzędzie nie czują tego smrodu.

 3. Pokazujcie takie rzeczy. Zwykły mieszkaniec nie ma pojęcia jakie historie się wyprawiają. Dlaczego Pani Dyrektor jeszcze pracuje?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.